ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze produkcje roku 2017.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I pierwszy, nocny, oficjalny start tegorocznych GF. W sumie tylko 7 pozycji, ale zwycięzca i tak może być tylko jeden. Niżej zasady głosowania, jeśli byliście tu w zeszłym roku, to nadal nic się nie zmieniło. :)

Przygody Benkona
RMXP
autor: Stachu_Legionista69
viewtopic.php?f=30&t=5850

Bazgroł
RMVXA
autor: Chuumoon
viewtopic.php?f=30&t=5921

Project 3
RMVXA
autor: Revlis
viewtopic.php?f=30&t=5961

Serpent Quest I
RMMV
autor: xpero
viewtopic.php?f=30&t=5968

Podziemia: Kraina Cieni
RMXP
autor: Adrapnikram
viewtopic.php?f=30&t=5990

Marthisia
RMMV
autor: WRX
viewtopic.php?f=30&t=5991

Aven
RMMV
autor: Szała
viewtopic.php?f=30&t=5842
ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest prosta - wybieracie DOWOLNĄ ILOŚĆ projektów, które wg Was zostały zaprezentowane i/lub zapowiadają się najlepiej i chcielibyście odesłać szczególnie ze znaczkiem "do realizacji". Zwycięstwo w tej kategorii przypadnie jednak tylko jednej zapowiedzi (bez podium!), która takich znaczków zdobędzie najwięcej.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 24.12.2017 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w roku 2017!
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, głosy przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany!

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE -> ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje o nieprawidłowościach). Głosowanie potrwa do piątku, 29.12.2017 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach popołudniowych dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, zauważył błędy, braki - piszcie bez wahania.

Kolejne kategorie dopiero popołudniem.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

To jak co roku - jazda :D

Przygody Benkona
Fanem takich gier nigdy nie byłem. Grałem w poprzednią grę autora, wykonanie bardzo porządne i z jajem, ale niestety od zawsze obracałem się w mroczniejszych klimatach niż takich rysunkowych z "painta" - tu bez urazy, kraken wymiata.

Bazgroł
To samo co wyżej, choć chętniej zobaczyłbym pełną wersję, bo to nowa osoba na forum i może akurat do mnie jakoś trafi? Kto wie? Czekam :D


Project 3
Wcześniejszy Project mi się bardzo podobał, choć nigdy go nie przeszedłem, bo nie jestem fanem tekstówek, ale tu są animacje i obrazki, więc zacieram ręce i zobaczę co tam za nową historię nam napisałeś.

Serpent Quest I
Tradycyjnie jak to xPero, mocno specyficznie. Jednak wolałbym, żeby skończył jedną z wcześniejszych pozycji, wydawały się mieć o wiele większy potencjał, ale mogę się mylić, w końcu nie grałem.

Podziemia: Kraina Cieni
Jak dla mnie za dużo tekstu x.x

Marthisia
Ucieszyłem się jak zobaczyłem tą zapowiedź, bo przypomniałem sobie siebie kilka lat temu. Za projekt trzymam kciuki, pograłbym w jakiegoś rozbudowanego cRPGa z RM (tak, Kryzz gram w OzE :V). No i jak w przypadku Bazgroła, to zawsze nowa osoba na forum. Powodzenia.


Aven
Zdecydowany faworyt. Jednak jedno mnie trapi w tej zapowiedzi, jest tam mało mięcha fabularnego. Spodziewam się, że Szała w grze o to zadbał, ale jakby podzielił się trochę bardziej fabułą, to dla mnie byłoby miodzio. Jak na razie w moim odczuciu to po prostu zapowiadający się zbiór screenów i filmików. Inna sprawa, że zapowiada się naprawdę bardzo dobrze, jak prawie żaden projekt w RM.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Aven! AVEN! AVEN!...
I Przygody Benkona. Czekam na wyniki :-D
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Z całą pewnością w tegorocznych zapowiedziach mamy naprawdę nietuzinkowe gry. Trudno mi wskazać faworyta. Benkon i nieco niedostrzegany Bazgroł mają urok, ale mechanika stoi pod znakiem zapytania. Poza tym, taka chaotyczna stylistyka zbytno do mnie nie trafia.

Project 3 wydaje mi się bardzo atrakcyjny. Screeny są super, chociaż jak przedmówca nie jestem doświadczony z tekstówkach. Ale oprawa z pewnością pomoże.

Serpent Quest I - nie komentowałem w ogóle tej gry, więc zrobię to tutaj. Jest dziwacznie, ale dość strawnie dla mnie. Nawet mi się podoba ta stylistyka, ale wszechobecna białość trochę źle wróży. Widać znowu manierę autora do dziwacznych opisów i komplikowania mechanik, mam wielką nadzieję, że ostatecznie będzie to sprawnie działało. Poza tym salutuję xpero za nawiązanie do SnK :lol:

Podziemia: Kraina Cieni, Marthisia i Aven to trójka RPGów, które pewnie będą miały różną przyszłość. Podziemia wydają się najpewniejszym betem, spodziewam się porządnego wykonania i wielu ciekawych motywów. Marthisia wygląda na grę o niezbyt dobrze ustalonej tożsamości i mimo, że wygląda "ok", to spodziewam się problemów. Aven to gra na którą mocno czekam, ale to również taki typ gry, na który patrzy się jak na... daleką obietnicę wspaniałości. Autor pokazuje, że chyba wie co robi, grafika jest cudna. Na razie sprawa fabuły trochę niepokoi, bo nie wiadomo czego się spodziewać po nieznanych twórcy, a opis świata brzmi mimo wszystko dość typowo. No cóż, pożyjemy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Hmmm.. na pewno zagłosuję na: Podziemia: Kraina Cieni i Aven. A co do reszty, no na razie się zastanawiam :roll:

Na prawdę trudny wybór :?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

No Aven wygląda profesjonalnie, nie ma co gadać. I nie chce mi się gdybać, czy wyjdzie, czy nie, ile pracy przez autorami i czy ją udźwigną... Trzeba zagłosować i już.
Hm, w parę innych rzeczy z listy tegorocznych zapowiedzi też bym pograła... Lubię tę kategorię, bo w niej nie trzeba się ograniczać z głosami. :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Już zagłosowałem. Nie było trudno. :lol:
Życzę wszystkim powodzenia. <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: INRE »

Zagłosowane. Najbardziej czekam na Project 3 i Serpent Questa - wyglądają najciekawiej jak dla mnie, przykuwają wzrok swoją "innością" na tle reszty. W ogóle to Serpent Questa jakoś przegapiłem i widzę, że inni chyba też, bo nie ma komentarzy żadnych. Ciekawa stylistyka, oby tylko te mechaniki nie były zbyt przekombinowane.
Zagłosowałem też na Avena, ale tu mam obawy, czy gra się ukaże, a jeśli się ukaże to, czy nie zawiedzie naszych oczekiwań, bo jak już wszyscy napisali gra wygląda pięknie, filmiki, screeny - czuć fajnym klimacikiem. Ale już poza tym, autor nie napisał zbyt wiele o fabule, o mechanice też tylko takie ogólniki, które tak naprawdę nic nie mówią.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

W poprzednich latach nie miałem problemu z wyborem ciekawych zapowiedzi, ale teraz jakoś nie widzę takich oczywistych tytułów. Najbardziej przyciąga mnie Project 3, głównie ze względu na inne gry Revlisa, no i po części Aven, chociaż z nim mam już lekki problem. Za mało da się o nim powiedzieć, poza tym, że ma wybajerzoną grafikę (która swoją drogą też nie do końca trafia w mój gust). Ale i tak okaże się pewnie bezkonkurencyjny.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Uwaga, pierwsza konkursowa przypominajka. :)

Głosowanie w tej kategorii kończy się jutro, co oznacza, że macie jeszcze 24h z małym okładem, by oddać swój głos na Zapowiedzi. Od razu dodam też, że wyników spodziewajcie się dopiero w sobotę późnym popołudniem lub wieczorem, wcześniej będę najprawdopodobniej niedostępny.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Z pewnością pierwsze miejsce będzie miał Aven, właśnie ze względu na grafikę :roll: Jak będzie z resztą, tu można już spekulować :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Wygląda na to, że mamy wreszcie pierwsze tegoroczne wyniki, wcale nie bez walki i emocjonującej końcówki. :)

1 Aven (Szała, Naevia) 20pkt
2 Podziemia: Kraina Cieni (Adrapnikarm), Project 3 (Revlis) 17pkt
4 Przygody Benkona (Stachu_Legionista69) 12pkt
5 Marthisia (WRX) 6pkt
6 Bazgroł (Chuumoon) 5pkt
7 Serpent Quest I (xpero) 2pkt


Gratulacje dla zwycięzcy oraz uznanie dla wszystkich, którzy nadal aktywnie rozwijają swoje projekty! Jak wciąż widać, wiele produkcji budzi zainteresowanie. :)

Dzięki za głosy, oczywiście zapraszam do pierwszych podsumowań i ostatecznych komentarzy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Gratulacje dla zwycięzcy i też dla tych z "drugiego" miejsca. Ciekawy rozkład głosów, z "dużą" "górą". Myślałem, że Aven definitywnie będzie dominować, ale pozostałe pozycje też zgarnęły wiele punktów. Ciekawe kto prócz mnie głosował jeszcze na Serpent Quest I? :lol:
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Rykes »

Gratulacje dla Szały a także dla pozostałych, którzy wzięli udział w konkursie w tej kategorii. Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkim powodzenia przy tworzeniu. :-)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

INRE pisze:Zagłosowane. Najbardziej czekam na Project 3 i Serpent Questa
Kryzz333, prawdopodobnie INRE :lol:

Miałem szczerą nadzieję, że będę dwa punkty za Aven, bo na 1 miejsce się tylko łudziłem. Ale 3 punkty za z 17(!) punktami to bardzo dobry wynik. Zrobiłem mały research i tylko dwie zapowiedzi miały więcej punktów niż Podziemia: Kraina Cienia i Project 3. Był to Aven i Wrota Arkany 3. Nie wiem czy jest to spowodowane ilością głosujących (scena nie umiera?!) czy po prostu tym, że wszyscy głosowali prawie na pierwsze 3 produkcje. Tak czy owak dzięki za głosy, są naprawdę motywujące i prawie odłożyłem na bok Bukaniera, żeby pogrzebać dalej, ale z doświadczenia (nie swojego) wiem jak kończy się praca przy dwóch dużych projketach na raz.

W dodatku głos od naszego Guru zapowiedzi - PInroza - to coś czym można się szczycić do końca scenowego życia.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Zablokowany