[RM2k3] Szajba 1

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

[RM2k3] Szajba 1

Post autor: X-Tech »

Szajba 1 to przygoda Bogdana, który oczekuje na dworcu na pociąg do powrotny do domu w tym czasie okazuje się, że w pobliżu odbywa się koncert Crazy Froga, którego spotyka na dworcu. Crazy Frog naśmiewa się z bohatera i doprowadza go do obłędu po czym ten zaprzysięga zemstę, ale w rezultacie wykiwany przez Crazy Froga musi wystąpić zamiast niego w jego własnym stroju na scenie, po której śmigają kule Hitlerka i ekipy nabijającej się z Crazy Froga, która chce go upolować tak samo jak my XD Nasza furia osiąga zenit i po występie (jeśli uda nam się go przeżyć) ruszamy w pogoń za Crazy Frogiem, ale to początek i nie nasz główny cel przygody, gdyż całkiem szybko sprawa z Crazy Frogiem zostaje wyjaśniona. Wskutek wielu zwrotów akcji wpadniemy w naszych przygodach w takie lokacje jak dworzec, więzienie, nasza rodzinna wieś, burdel, sklep biedronka, pojeździmy pociągiem, ale to dopiero początek szalonych przygód, które mają miejsce w Szajba 1. Praktycznie każda lokacja posiada własne, które się potem ze sobą łączą.

Screeny z Szajba 1:
Obrazek

Szajba 1 Actions:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Blant Mission:
Obrazek

Wyprawa po Atomowy Toster dla Atomowej Zuzanny:
Obrazek
Super Mini Gra rozjeżdżanie Pokemonów i Frogów unikanie samochodów. Wyprawa po Toster.
Obrazek
Automat z Anty-PacManem
Obrazek
Platformowa Eksploracja w akompaniamencie utworu tytułowego z "Powrót do Przyszłości"
Ogólnie dobra platformówka.
Obrazek
Platformówka V2 zlecona przez Mario we własnej osobie ! Własne menu + zestaw żyć + życia za zbierane jabłka za każde 100 + zagadki i szukanie kluczy + szereg poziomów !
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Być może za chwilę pojawi się download. Ostrzegam gra chora wulgarna. Powstała w roku 2006. Odpalać na własną odpowiedzialność i pamiętajcie zawiera masę treści nieodpowiednich dla niedorosłych osób także powtarzam na własną odpowiedzialność.

Jak już wyjdzie gra to piszcie na jej temat wszystko co wam tylko przyjdzie do głowy. Wszelakie negatywne komentarze na temat gry i wasze emocje z nią związane mile widziane. Jeśli będziecie spadać z krzesła piszcie. Jeśli będzie to dla was odrażające piszcie. Jeśli to pokochacie piszcie. Z całą śmiałością piszcie wszystko co będziecie sądzić o grze. Szczególnie dzielcie się motywami, które was śmieszą, albo wręcz przeciwnie. Dla mnie wymagało nie lada odwagi, żeby coś tak szajbniętego (dosłownie) wystawić na forum szczególnie dlatego chce wiedzieć co myślicie o grze.

Nowa wersja non-rtp (działa na każdym komputerze nie trzeba dodatkowych plików)
http://www.mediafire.com/?m0w20bnbwb3k606
Ostatnio zmieniony 02 sie 2010, 01:10 przez X-Tech, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szajba 1

Post autor: Powczan »

X-Tech pisze:tylko osoby dorosłe.
A ja na to
Gedharm pisze:Spróbuj tylko dać ograniczenia wiekowe, to Ciebie zabiję a w grę i tak zagram xD nawet gbyby była od 60 lat.
no i ściągnąłem, ale nie zagrałem, bo nie ma pliku tsukuru-faces =/ ( wygrałeś, ale to nie moje ostatnie słowo :P )
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Szajba 1

Post autor: Sabikku »

Żeby działało jak należy musiałem:
1. Dodać pusty plik tsukuru-faces.
2. Otworzyć .exe z pomocą 2k3 i zapisać ponownie (od razu dodalem save'a ktorego brakowalo) - bez tego nie mialem opcji 'Plecak'.

Spoiler.

Kod: Zaznacz cały

"Ja jestem inną żabą"
"Gram koncert na Woodstocku"
"Kommen do naszego magazynu i wez bomben."
"Crazy Pierogen ku*wa."
"To jest ku*wa porwanie."

Niezwykła opowieść o radzeniu sobie z przeciwnościami losu. Wcielamy się w komputerowego hardcora, który postanawia, że żadna żaba nie będzie wykorzystywała motywów z Beverly Hills, o nie! Poza tym żaba zmusza go do pomocy i wpuszcza w maliny. Super Frog okazuje się być złośliwym stworzeniem. To nie igraszki, w końcu dopiero co uciekła z więzienia (przeskoczyła nad ladą) i teraz kontroluje wyjście z metra nieopodal Woodstocku pełnego szwabów. Naszym zadaniem jest zniszczyć żabę. Nie jest to proste, czeka nas długa droga... A nie, urwała się wielkim finałem i czeka nas inne zadanie. To dopiero początek intrygującej fabuły!
Czeka nas jazda metrem, przygody z mario, szwabami i pacmanem (?), zabijanie srających policjantów i jeszcze trochę więcej.

Gra zrobiona zupełnie na luzie, gdyby nie za dużo wracania, czasem bezsensownego, (to co zarzucałeś ToE) nie znudziłbym się ani na chwilę. A tak to momenty bez nudy są tylko przerywnikami.
Nie będę się czepiał tego, że główny bohater to jakiś pseudo samozwańczy dres chcący się nachlać, wszystko zniszczyć i gonić tego pedała w niebieskim xd, wykorzystując w każdej bardzo sensownej walce cios nauczony przez Chucka Norrisa. To najwidoczniej efekt zamierzony.
Niezwykła linia fabularna (najczęściej bezsensowna, ale miejscami komicznie ciekawa), bardzo powolny acz zróżnicowany gameplay (sporo minigierek i takich tam), masa niejasności i niedopracowań oraz trochę dobrej zabawy :). Oplatającą pseudoparodię raz rozumiałem i się uśmiechałem, raz nie. Raz była akcja i dialogi, raz stanowczo za dużo chodzenia. Ogólnie - nierówno, zróżnicowanie, ale nawet (ledwo) miło i pozytywnie.

PS Wbrew oczekiwaniom, gra bardzo długa.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 23:08 przez Sabikku, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Szajba 1

Post autor: X-Tech »

Nightcrawler: Jeszcze nowsza wersja z tym brakującym plikiem:
http://www.sendspace.pl/file/df96cb5794e2e56fca88052

Ściągajcie na własną odpowiedzialność, ale każdy kto ściągnie niech w podzięce napisze komentarz przynajmniej.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 23:32 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nightcrawler

Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 3)
Posty: 22
Rejestracja: 29 cze 2009, 16:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Szajba 1

Post autor: Nightcrawler »

Mógłby ktoś dokładnie napisać co zrobić by ta gra działała, bo mam ten sam problem z plikiem tsukuru-faces(jakie typu plik to ma być?).

@X - pobrałem to z "nowego" linka, ale to jest ten sam link co w pierwszym poście.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 22:41 przez Nightcrawler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: X-Tech »

Przygotowałem specjalną wersję. Powinna zadziałać każdemu nawet jak nie ma RTP.

http://www.mediafire.com/?m0w20bnbwb3k606

Nie pytajcie co to za zdięcie w folderze panorama, ale powiem tyle, że to jedno z preludiów stworzenia Szajby 1 w roku 2006.
Pokrak
Posty: 152
Rejestracja: 13 cze 2009, 03:05
Lokalizacja: twoja lodówka

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: Pokrak »

za*******, wreszcie coś co mnie przy padzie utrzymało na dłuższą chwilę. Trochę ubogo jeżeli chodzi o wykonanie, ale i tak kwiczałem.
Road roller da! WRYYYYYYYYYYYYYY!
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: Preki »

Dobra, to niech ja wypowiem się o "Szajbie". W końcu testowałem tę grę przed ogólną publikacją :lol: .

Bardzo rozbawiły mnie motywy z MacGyverem, powtarzające się sytuacje z Crazy Frogiem (arcywróg Bogdana! :lol: ). Oczywiście obecność Niemców i ich wodza też jest świetnym, sprawdzonym motywem, te fragmenty gry miały klimat rodem z Generała Italii. Ucieczka z niemieckiego więzienia itp. Minigierki też zawodowe, na przykład Chory Pac-Man czy też wyprawa po toster. Nie sprawdziły się do końca platformówki, często wprawiały mnie w szał, ale jakoś dałem sobie radę. Serio, ta gra jest napchana zwrotami akcji i szalonymi motywami, i to tak, że mój Kościak pod tym względem to bułka z masłem. Jeśli chodzi o stopień wulgarności, to słynne DRS, które stanowiło prawdopodobnie inspirację, też jest, hmm... bajeczką dla dzieci xD.

Moją opinię w wersji FULL będziecie mieli okazję podziwiać w najnowszym numerze Tokei. :mrgreen:
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: Powczan »

Po gadce z MacGajwerem - leże ;x

Nie mogłem się oprzeć i zagrałem, dialog ze szwabem, który dał mi bombę z magazynu też mnie rozwalił na kawałki xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: GameBoy »

Mnie bardziej rozwaliło to, że magazyn stoi zaraz obok sceny.

Ale ogólnie to raczej słabo, nie bawi mnie zbytnio tego typu humor. I jak pisał Sab, za dużo tu biegania w tą i z powrotem.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: X-Tech »

Zaczęły do mnie napływać fanarty. Pochwalę się więc nimi:

By Preki:


Obrazek


By Pokrak:


Dobra robota chłopaki, ale z tą swastyką przegięcie XD
Ostatnio zmieniony 03 sie 2010, 11:20 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: GameBoy »

Za swastykę możecie dostać grzywnę lub karę pozbawienia wolności, serio. :P
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: [RM2k3] Szajba 1

Post autor: master miller »

Ale to przecież buddyjski/egipski/tadżmahalski znaczek szczęścia.
Zablokowany