Prace Daisetsu

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

czubki plota moglyby byc bardziej spiczaste, ale lepiej wypadles jak ja bo ja nic nie zrobilem z okazji halloween ^^
Less Less Arte
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Prace Daisetsu

Post autor: BH Daimaouji »

Daisetsu pisze:Obrazek
Dobre to, 5+

Are? Gdzie mój post sie podział?
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Obrazek

Jak zwykle po mega długim czasie udało się coś wreszcie zrobić :p.
Jest to fanart postaci o imieniu Nijino Yurika z anime Rokujouma no Shinryakusha.
Sesja niestety zbliża się coraz większymi krokami, więc trudno mi powiedzieć kiedy znowu uda się coś wrzucić. Mam nadzieję, że nie będzie to znowu za kolejny miesiąc tylko trochę szybciej :p.
Awatar użytkownika
Wyklęty
Posty: 100
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:30

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Wyklęty »

Eeee... Skąd ja tą postać znam?? Hehe, nazwa nic mi nie mówi ale idę o zakład że to anime oglądały moje siostry :lol:

A co do samego fanartu - Jak dla mnie za dużo różu. :lol: Z pentagramem można by było się kłócić, no ale mimo wszystko praca bardzo ładna. 5/5 :)
Gra w produkcji:

*Hakerski Wyścig*

Gatunek:
*Przygodowe*
*Logiczne*
*Komedyjne*

Planowany czas ukończenia:

Sam biedny Bóg jeden wie kiedy xD

Kilka cytatów które tak jakoś mnie zaciekawiły: http://wklej.org/id/1555547/
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Rave »

Ładne, już na dA widziałem.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

Zasrany trend na mahou shoujo.. kojazy mi sie z madoka przez caly ten roz, ale wiem ze to nie jest ta postac.

Ogolnie mowiac to art nie jest zly, a jest nawet fajny tylko do kilku rzeczy mozna sie przyczepic zeby potem wychodzily coraz lepsze rysunki spod twojej reki.

Koniec miotly mi za bardzo nie pasuje i wydaje sie byc strasznie maly chyba, ze jest to po prostu wina perspektywy w jakiej zostala ona umieszczona, ale tak czy siak wydaje sie on byc strasznie maly w porownaniu do reszty postaci. Zalaczam szybki szkic jak mniej wiecej wyglada slomiana miotla w wiekszosci mang i anime.
Spoiler:
Druga rzecz jakiej sie uczepie to jest prawy but, ktory wyglada jakby byl trochu za maly na jej stope i chyba nie musze tlumaczyc dlaczego mi sie tak wydaje, a nie inaczej. Tak samo dziwnie oplywa prawa lydke bialy spod sukienki jakby noga byla grubsza przy kolanie, a postac nie wyglada na pulchniejsza.

Kolejna rzecz jaka sie pojawia to dlonie, a gdzie prawa wyglada jakby zostala wybita z nadgarstka bo znajduje sie odrobine nizej niz przedramie. Lewa dlon wydaje sie byc odrobine mniejsza od prawej i nie ma tutaj znaczenia, ze jest ona minimalnie oddalona pod pewnym katem. Dodatkowo dziwnie wyglada to, ze nie przyslaniaja lewej dloni zadne wlosy. Znam ten motyw z anime jednak sprawdza sie on z frontalnej perspektywy i z lekkiego przechylenia profilu gdzie wlasnie ta dlon jest bardziej wystawiona do widza.

Ostatnia rzecz jaka wyglada mniej wiecej zle to sa kucyki a dokladniej tam gdzie sa wstazki(?) gdzie kucyki powinny bardziej odstawac pod katem 80-90 stopni tak jak to zazwyczaj bywa w mangach i anime. Jest wystarczajaco wiele przykladow na internecie, a takze widac ten fenomen u prawdziwych osob.

Alez ja sie rozpisalem tutaj z tym wszystkim.. mam jedynie nadzieje, ze wszystko jest jasne co napisalem w tej krytyce wytykajacej dziwne rzeczy. Mam nadzieje, ze nie zobacze komentarzy co do mnie, ze "jestem zazdrosny" czy cos od innych uzytkownikow bo podpowiadam co mozna poprawic ^^

Tak jak pisalem na poczatku, nie jest zle i jest fajnie, ale moja ocena to 3,75/5
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

kMarek - Też zobacz, bo spoko jest :). A jeśli chodzi o róż, to wynika on głównie z formy przedstawienia postaci [sorry, żaden inny kolor tak bardzo do niej nie pasuje jak właśnie ten xp]

Rave - Dzięki :)

Klonoa - Już od bardzo dawna nie dostałem tak długiego komenta O.O. Bardzo dokładnie i zrozumiale opisałeś wszystko za co jestem ci bardzo wdzięczny. Szczerze powiedziawszy sam nie jestem nigdy w stanie dostrzec tego wszystkiego, więc tego typu krytyka jest dla mnie bardzo pomocna - zawsze jak się zrobi rysunek, to ma się poczucie, że jest wszystko super, ale dopiero opinia innych pokazuje, czy tak jest naprawdę.
Jak widać zresztą z kształtami już bardzo długo jest coś nie tak, co też widać na innych moich rysunkach...

Mam takie wrażenie, że wasze komentarze są dla mnie o wiele bardziej pomocne niż na tych zagranicznych forach i DA XD. Dzięki wam za to przeogromne.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Prace Daisetsu

Post autor: GameBoy »

Klonoa, śmiechłem trochę z tej miotły. Co z tego, że w "większości mang i anime" miotła wygląda praktycznie identycznie?
Takie niewielkie odstępstwa od normy są oznaką posiadania własnego stylu - artysta, który tylko kopiuje oraz wzoruje się na innych daleko nie zajdzie, bo zginie w tłumie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Jazzwhisky »

Daisetsu pisze:Mam takie wrażenie, że wasze komentarze są dla mnie o wiele bardziej pomocne niż na tych zagranicznych forach i DA XD. Dzięki wam za to przeogromne.
Tak, bo w Polsce na forach doświadczasz mniej losowego poklepywania itp. +1 postów, pomyśleć, że niektórzy robią z tego problem (no w sumie, tak, to ich problem). ;D

Chyba najważniejsze - jak popatrzeć na pierwsze prace w temacie to widać wyraźnie postępy, może nie komentuję często i nie jestem wylewny (na szczęście są na forum osoby, które mają podstwy komentować prace szerzej od strony technicznej), ale zawsze fajnie wpaść do wątku i zobaczyć nową grafikę. <3
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Wyklęty
Posty: 100
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:30

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Wyklęty »

Wow, ja nawet nie zauważyłem tej dłoni :lol: Łapa faktycznie do poprawy. Zaś co do samej miotły to bym się tak nie czepiał, faktycznie jest trochę mniejsza, ale jak dla mnie to mniej ważny szczegół i chyba zdaje egzamin :)


-Daisetsu

Anime może obejrze jeżeli nie będzie ono w zbyt dobrej jakości. Dzięki za cynk, najpierw jednak chce skończyć Sword Art Online ;)
Gra w produkcji:

*Hakerski Wyścig*

Gatunek:
*Przygodowe*
*Logiczne*
*Komedyjne*

Planowany czas ukończenia:

Sam biedny Bóg jeden wie kiedy xD

Kilka cytatów które tak jakoś mnie zaciekawiły: http://wklej.org/id/1555547/
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Klonoa »

@GameBoy & kMarek,
Uczepilem sie miotly glownie ze strony praktycznosci.
Jezeli jest to jakis artefakt, ktory sie pojawia w jej rekach po jej przemianie w magiczna dziewczyne to moze byc nawet malo tej slomy na koncu.

Tylko jezeli to jest normalna miotla, ktora ot tak sobie skads wziela i dodala jej troche swojej mocy to powiedzcie.. czy wam samym nie byloby ciezej zmiatac ^^ ?

@Daisetsu,
Na DeviantArt to najczesciej dostajesz komentarze typu "this looks so awesome!" ; "KAWAI!" ; "To much pink but it look great!", a o wiele rzadiej dostaniesz taka dluzsza krytyke dopoty dopoki nie bedzie na twoim arcie przycisku "add critique".

Sam od kilku dlugich lat rysuje i nonstop wylapuje elementy jakie przeoczylem, a gdzie czasem jest za pozno by caly art przebudowac. Czepianie sie szczegolow jest wlasciwie moja specjalnoscia co do rysunkow.. chociaz nikt moich sie nie czepia ^^;
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Wyklęty
Posty: 100
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:30

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Wyklęty »

@Klonoa

Zamiatać na pewno ciężej :lol: . To nie ulega żadnej wątpliwości, ale mi jakoś ten szczegół nie wpadł tak szybko w oko xD. Nie mniej jednak sama krytyka według mnie słuszna bo człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, sam sobie niesamowicie cenię cudzą konstruktywną krytykę :)
Gra w produkcji:

*Hakerski Wyścig*

Gatunek:
*Przygodowe*
*Logiczne*
*Komedyjne*

Planowany czas ukończenia:

Sam biedny Bóg jeden wie kiedy xD

Kilka cytatów które tak jakoś mnie zaciekawiły: http://wklej.org/id/1555547/
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Daisetsu »

Obrazek

Noworoczny zając z okazji nowego roku :). Pierwszy raz wykorzystałem technikę tzw. rastrów, które stosuje się w mandze aby uzyskać efekty szarości albo przejść tonalnych [przy zbliżeniu widać, że to wszystko to takie patterny kropkowe]. Tło niestety do najlepszych nie należy [za dużo szarości], ale grunt, że jakieś w ogóle jest. A to wszystko w GIMP-ie przy wykorzystaniu funkcji "wydruk gazetowy".
W przeciwieństwie do prac kolorowych w tym typie nie można stosować rozsmarowań, dlatego cienie robiłem przede wszystkim stosując cell shading.
Zawsze jakieś nowe doświadczenia :).
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Rave »

Wypróbuj Kritę. Lepsza do malowania niż GIMP. Ja teraz używam GIMP-a tylko do przerabiania zdjęć, do malowania Krita jest lepsza.
Przylep
Posty: 45
Rejestracja: 18 kwie 2011, 10:46
Lokalizacja: Kk

Re: Prace Daisetsu

Post autor: Przylep »

Zrób wersję kolorową swojego obrazka na nowy rok, chętnie zobaczę, narazie mi się podoba, ale wszystko w kolorze wygląda lepiej :-D a ten napis obok coś oznacza, coś o nowym roku czy coś w tym guście?
ODPOWIEDZ