Galeria Soula

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Galeria Soula

Post autor: Soul »

Zauważyłem, że jest moda, żeby dawać swoje pixelarty, więc również chcę założyć własną galerię i pochwalić się swoimi pixelkami. :)
Wszystkie pixelarty poniżej zrobiłem dla treningu, aby odzwyczaić się od mojego ditheru, który jak sam wiem nie do końca mi wychodził.
Obrazek
Kolejno: rycerz w lśniącej zbroi, gnomi mag i latająca wyspa pokryta górą lodową nocą.
Paleta stworzona przez DE.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Galeria Soula

Post autor: Rave »

Całkiem fajne!
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Galeria Soula

Post autor: lorak »

Nie jest źle, ale musisz koniecznie popracować nad cieniami. Najpoważniejszy na pierwszy rzut oka błąd jaki popełniłeś to tzw. pillow shading. Tu masz ładną ilustrację:
Obrazek

Generalnie myśl o tym, że to co cieniujesz jest bryłą. Nie ma potrzeby wykorzystania wszystkich dostępnych kolorów w każdym fragmencie rysunku. A, i jak cieniujesz metal to staraj się blaski robić bardziej regularne tak, jakby części ciała były regularnymi figurami, w końcu zbroja składa się z walcowatych płyt. Ja bym próbował iść mniej więcej w tym kierunku:
Obrazek

U postaci z różdżką jest o niebo lepiej, jedynie przydałoby się nieco więcej najciemniejszego odcienia.

Lodowiec to już chaos zupełny :)
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Galeria Soula

Post autor: ŻbiXs »

W tym przypadku "pillow-shading"owy rycerz wygląda lepiej niż poprawka.
Można sobie wyobrazić, że jest to gostek w połyskującej zbroi zbliżający się do względnie silnego źródła światła.
Z kolei ten poprawiony wygląda jakby założył śliski gumowy pancerz, który magicznie zyskuje kolor biały im bardziej jest powiększony. Jedna szpilka i odlatuje. :lol:

Maguś wygląda git (giery z jajkiem Dizzy jakoś tak mi przypomniał), ale górze lodowej przydałby się jaśniejszy niebieskawy obrys, gdyż ten czarny aktualnie za bardzo zlewa ją z tłem.

Ogólnie jest nieźle. :-)

@DÓŁ:
Dlatego użyłem słów "wyobrazić" i "połyskującej". To nie musi być koniecznie pancerz z istniejącego metalu, kurcze.
Tak czy innaczej postać w moim odczuciu traci na klimacie dołączając do szeregu nowopixelartowych blobów opartych o "realizm".
8)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 12:30 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Galeria Soula

Post autor: GameBoy »

Można sobie wyobrazić, że jest to gostek w połyskującej zbroi zbliżający się do względnie silnego źródła światła.
Bez wyraźnego zaznaczenia źródła światła (np. świecący kryształ stojący przed rycerzem) takie zabiegi nie mają raczej sensu. O ile w statycznym obrazku to jeszcze przejdzie, ale już np. gdyby była to postać do gry to w żadnym wypadku.
Nie mówiąc już o tym, że metal nie odbija tak silnie światła, by świecił się niczym żarówka. =) Jeśli już to tylko w paru punktach co właśnie podkreślił lorak w swojej przeróbce.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Galeria Soula

Post autor: Soul »

Przyznaję wam w 100% rację. Robiąc rycerza nie zwracałem uwagi na źródło światła, a lodowiec to wielka improwizacja :)
Może niedługo wrzucę cosik nowego i zastosuje się do waszych porad.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Galeria Soula

Post autor: BeVoo »

Soul, możesz podpowiedzieć o co chodzi z tymi mieczami? On je trzyma przed sobą? Na rękojeściach nie ma dłoni, a te miecze nie są chyba niczym przyczepione do zbroi. Pokazałbyś jakieś zdjęcie, na którym się wzorowałeś? Generalnie fajnie ci to wyszło, tylko nie kumam tych mieczy ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Galeria Soula

Post autor: Soul »

Miała to być jakby taka poza, w której rycerz trzyma miecze odwrotnie przed sobą. Nie wzorowałem się na żadnym konkretnym rysunku, pomysł z głowy inspirowany może innymi rycerzami :P
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Galeria Soula

Post autor: Soul »

Obrazek
Nadszedł czas trochę odświeżyć galerię.
Pierwsza praca, to jedno bitowe dziwadło (zainspirowałem się pracami Hubertova i sprawdziłem z czym to się je :) ). Natomiast druga praca to fochnięty ziomuś (fałdy na bluzce trochu dziwne).
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Galeria Soula

Post autor: Hubertov »

Tak w zasadzie, to wszystko co chciałem powiedzieć, zostało już powiedziane: :wink:
Soul pisze: Pierwsza praca, to jedno bitowe dziwadło (zainspirowałem się pracami Hubertova i sprawdziłem z czym to się je :) ). Natomiast druga praca to fochnięty ziomuś (fałdy na bluzce trochu dziwne).
Te dziwadło przypomina mi starego szympansa z obwisłymi piersiami. Jest w niej coś niepokojącego, zdecydowanie związanego ze światem umarłych...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Galeria Soula

Post autor: Jazzwhisky »

Ostatnia z kolorowych prac zdecydowanie najlepsza, ma nawet taki klimat polskiego, amigowego bohatera z początku lat 90.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Lyserg1260
Posty: 159
Rejestracja: 13 sty 2014, 00:03
Lokalizacja: Katowice

Re: Galeria Soula

Post autor: Lyserg1260 »

No w sumie pasuje do takich gier jak:
Spoiler:
Grało się, przydałaby się taka gra w takim oldskulowym stylu z tym specyficznym polskim poczuciem humoru (patrz Kajko i Kokosz).

A to czarno białe bardziej niż szympansa przypomina mi diplodo lub takie dziwne stworzenia z Spyro 2 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Mentor
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2011, 23:53

Re: Galeria Soula

Post autor: Mentor »

Do kompletu brakuje jeszcze Wacki kosmiczna rozgrywka ;)
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Galeria Soula

Post autor: Soul »

DREAMSTEALER
Obrazek
Gdy go zobaczysz śniąc, musisz natychmiast się wycofać.


Spodziewajcie się kolejnego pixelka jutro :!:
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Galeria Soula

Post autor: Soul »

Dawno nie było żadnego pixela w tej galerii także odświeżam.
Geneza tego pixelu leży w braku internetu spowodowanego badziewnym dostawcą internetu.
Wojownik w lekkim pancerzu
Obrazek
To zielone to kawałki kryształów.

Tutaj etapy powstawania:
Spoiler:
Wiem, że kolorystyka trochę nie najlepsza-małe kontrasty i praktycznie same odcienie szarości XD ale to już taka cecha moich pixeli.
Trochę za dużo kolorów bo będzie ponad 20.
ODPOWIEDZ