rysunki i szkice

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: rysunki i szkice

Post autor: McLaren »

Najbardziej w oczy, rzuca mi się ten czarny mocno zarysowany cień pod pyskiem konia, gdybyś mógł go lekko pojaśnić i złagodzić krawędzie byłoby znacznie lepiej ;)

ps. Jakimi obrazami się inspirujesz? Możesz kilka pokazać?
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: rysunki i szkice

Post autor: Crashykk »

Podstawowa zasada w rysowaniu czegokolwiek w digitalu. Nie używaj całkowitej czerni (#000000), bo taki cień nigdzie nie występuje w naturze. U Ciebie nie ma cienia, tam jest czarna plama = idealny brak światła. Wydaje mi się, że w kilku miejscach uciekło ci cieniowanie, ale tego akurat nie jestem pewien.

Dość dziwnie wygląda też fakt, że cały koń ma kontury raczej mocno rozmazane, ale z jakiegoś powodu ten czarny cień ma bardzo ostre krawędzie. Trochę to nie współgra moim zdaniem.

No i jeżeli rysujesz z refki fajnie byłoby podać jaka to refka.

O co mi chodzi:
https://i.imgur.com/3mlYxOb.jpg
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Streamer
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2017, 15:37

Re: rysunki i szkice

Post autor: Streamer »

To z cieniem to moja próba stworzenia kontrastu, wiem że ogólnie nie powinienem tak robić, ale eksperymentuję, co mogę powiedzieć. Niektórym ludziom podoba się ten efekt, niektórym nie, aczkolwiek na pewno mogę to zrobić lepiej, więc mam to na uwadze.

Co do refa konia https://i.imgur.com/PJFc24O.jpg
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: rysunki i szkice

Post autor: Crashykk »

Tak jak myślałem. Patrząc na refkę kilka rzeczy się nie zgadza.

Tak jak już wcześniej wspomniałem cień pod szują nie powinien wyglądać w ten sposób i nieważne czy eksperymentujesz czy nie to nie powinieneś robić tego źle. Warunkiem do dobrego eksperymentowania jest poznanie medium. Całkowicie czarny nie występuje nigdzie w przyrodzie i nie powinien być wykorzystywany w pracach do cieni, bo powoduje takie właśnie nijakie plamy, która psują kompozycję.

Nogi konia są źle oświetlone. Wiem, że to miała byś sierść, ale w twojej pracy ewidentnie widać, że koń jest maści białej, bez "ozdobników", a światło pada mu na psyk z (jego prawej strony). Jeżeli chciałeś uzyskać sierść to powinieneś ją rozrysować inaczej, niż cienie. xd

Szczęka konia nad czarną dziurą świeci, choć nie powinna, bo nie ma tam żadnego źródła światła.

Całe ciało + tylna część głowy zlały się w jeden obiekt przez to, że wykorzystałeś tam po prostu zbyt intensywną czerń. Dolna część brzucha ma takie samo oświetlenie jak boczna część konia, a tak nie powinno być. Możliwe, że było to spowodowane lenistwem, niemniej wygląda to średnio.

Tu Ci zaznaczyłem o co mi chodzi:
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: rysunki i szkice

Post autor: McLaren »

@CrashuR ująłeś to lepiej ode mnie.
Streamer
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2017, 15:37

Re: rysunki i szkice

Post autor: Streamer »

Streamer
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2017, 15:37

Re: rysunki i szkice

Post autor: Streamer »

Zacząłem wrzucać swoje prace na instagram, jeśli ktoś ciekaw ;)

https://www.instagram.com/magicmagicman_
ODPOWIEDZ