Gromada + RTP 2k OGG

Jeśli chcesz podzielić się swoimi materiałami z innymi użytkownikami forum.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Usunięty

Gromada + RTP 2k OGG

Post autor: Usunięty »

Dzisiaj przekonwertowałem przez specjalny program midi z gry Gromada + przy okazji dołączone do niego RTP do formatu OGG. Jest różnica z tym co oryginalnie można usłyszeć, bo użyłem specjalnego programu ;-)
Jeśli chcesz wiedzieć jakie są różnice to rozwiń spoiler:
Spoiler:
Łącznie wszystkie utwory zajmują 620 MB po rozpakowaniu.
Download: https://drive.google.com/open?id=0Bx5Js ... 0xzRVpPbXM
W powyższym linku są dostępne wszystkie pliki osobno jak i łącznie zapakowane do pliku *.zip
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 16:22 przez Usunięty, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Gromada + RTP 2k OGG

Post autor: Dragon Kamillo »

Logika i Sensie proszę powróćcie na forum gospody RMA, bo chyba gdzieś się zapodzialiście...

Po pierwsze ile, ILE: 1,6 GB, czy ciebie pogrzało, sama gra waży nie całe 30MB z czego muzyka w midi to było nie całe 4MB, czyli proponujesz muzykę o rozmiarze 400 razy większym bo "ma lepszą jakość", nie lepiej już ściągnąć ten bank dźwięków?

Po za tym i tak się tego nie wsadzi do gry - RM2k/3 nie przyjmą OGG bez parchy, a nawet jakby przyjęły, to nadal jest problem ze zmianą nazwy, może jakby sztucznie pozmieniać rozszerzenie z ogg na mid i skorzystać z patcha który czyta tak muzyczki ogg, to może dałoby się podmienić, inaczej nie widzę sensu.

Już chyba lepiej ściągnąć ten bank dźwięków i zmusić rm2k by z niego korzystał, ciekawe czy tak się da.

Ale dla mnie domyślny odtwarzacz ma tyle klimatu że nie ma sensu go zmieniać. Nie zawsze więcej znaczy lepiej...
Usunięty

Re: Gromada + RTP 2k OGG

Post autor: Usunięty »

Dragon Kamillo pisze:Już chyba lepiej ściągnąć ten bank dźwięków i zmusić rm2k by z niego korzystał, ciekawe czy tak się da.
Dać się da, bo ja tak mam, ale nie polecam (pamiętasz problem jaki mieliśmy z twoją grą o porzuconym piesku?)
Kto powiedział że to na RPG Maker 2k ma być? Kierowałem się z myślą o nowszych RMach, gdzie OGG jest obsługiwane.
Waży to 1,6 GB, ale szczerze to nie jest tak dużo. Oglądniesz kilka filmów na YT czy innych duperelach i tyle samo transferu pójdzie, a nawet więcej.
DK to co tutaj dałem to stare utwory w nowym wydaniu. Najpierw ktoś wymyślił koło, a potem dętkę i oponę. Nikomu nie karzę tego pobierać. Jak ktoś chcę to będzie mieć.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gromada + RTP 2k OGG

Post autor: Jazzwhisky »

Właśnie sprawdziłem, to da się spokojnie przekonwertować (Enter użył FLAC :D) do paczki plików ogg o rozmiarze ~150MB, czyli średnio mniej niż 1MB na plik, wtedy już będzie do użytku. W tej formie to rzeczywiście przesada, a szkoda, bo swój styl ma, forest (Ludziksa?) brzmi super. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Usunięty

Re: Gromada + RTP 2k OGG

Post autor: Usunięty »

No może faktycznie przesadziłem. Zawsze lubiłem jak audio ma wysoką jakość, nawet za wysoką.
Już przekonwertowałem, tym razem na Vorbis, a nie FLAC i będzie to zajmowało 620 MB. Jak wrzucę to zrobię edita.

Ok. Podmieniłem pliki. Teraz 620 MB po rozpakowaniu to będzie zajmowało.
ODPOWIEDZ