GRMA 5.1

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

GRMA 5.1

Post autor: Jazzwhisky »

Początkowo miałem tylko podbić stary temat, ale uznałem, że dla porządku wrzucę informację w formie zupełnie nowego wpisu - przed chwilą, po niezwykłych bojach, zaktualizowałem skrypt oraz szablon graficzny forum. Gołym okiem poprawki nie są znaczące (kolor, przycisk czy ikonka tu i tam), ale technicznie jest to jednak większy krok, liczę na stabilniejsze (i szybsze!) działanie całego boardu. Dodatkowo, dzięki tej aktualizacji, w naszym arsenale pojawiło się rozszerzenie publikujące informacje o nowych wpisach na naszym serwerze Discorda - https://discord.gg/4GG85kr, być może czytacie ten wpis właśnie dzięki odpowiedniemu przekierowaniu.

Wydaje mi się, że na ten moment wyeliminowałem już wszystkie błędy, ale gdyby coś, także uwagi, pomysły itd. - bardzo proszę o odpowiedzi w tym wątku, będę poprawiał i uzupełniał. Poza tym, jak już niektórzy zdążyli zauważyć, lub się domyśleć, wszystko na drodze do poniedziałkowego startu zapisów do Tsukuru Archive Sprite Contest 4, szczegóły wkrótce. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: GRMA 5.1

Post autor: McLaren »

Jest progres Jazzwhisky ;) Tylko... -Komu to potrzebne?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GRMA 5.1

Post autor: GameBoy »

Mi jest potrzebne. Ciężko mi jest wyłapać wszystkie nowe posty, teraz będę widział je wszystkie.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: GRMA 5.1

Post autor: Crashykk »

Bardzo przydatna opcja. Discorda mam zawsze odpalonego w tle, a i często na telefonie zaglądam, więc będę na bieżąco! Dobra robota Jazz! :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Versus
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:24

Re: GRMA 5.1

Post autor: Versus »

A dodatek bardzo spoko, bo nie mam w nawyku sprawdzania TA. Z Discorda wygodniej. Oczywiście konkurs też super

Ech, i znów posprzątane. Dalej posty wyłącznie na temat, please. :)
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GRMA 5.1

Post autor: Surusek »

Z tymi powiadomieniami na Discordzie GRMA to wiesz... niby mała, niepotrzebna bzdurka, a człowiek się z nią oswaja i w końcu podoba mu się bardziej od starych metod.
Co do TASC, to tu mnie Jazz zaskoczył. Konrad II, GFS III, GF 2020, LM6, TASC4... ten rok będzie bardzo konkursowy. Na pewno będzie ciekawie.
Do zmienionych tagów, to będzie się chyba łatwo przyzwyczaić. Najwyżej kilka starszych postów będzie wyglądać... koślawo.
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GRMA 5.1

Post autor: Jazzwhisky »

Tagi w starych postach będę się starał poprawiać w miarę wpadania na nie przy okazji, ale w tej chwili widzę, że najprawdopodobniej odnosi się to już tylko do starego znacznika column (rozdzielonego/zastąpionego przez lcolumn i rcolumn). Reszta powinna działać po staremu, kłopot może pojawiać się tylko, jeśli customowe tagi będzie rozdzielał twardy break/enter, dlatego najlepiej korzystać z nich zbijając je zawsze w jedną linię. Jest to wada/feature parsera treści w formularzu w nowszych wersjach phpBB, raczej nie do obejścia bez bardzo inwazyjnych rozwiązań.

W międzyczasie poprawiłem jeszcze kilka mniejszych lub większych błędów zaraportowanych na discordzie, dzięki wszystkim za zgłoszenia. :)
A przy okazji oficjalnie mogę potwierdzić, że częścią VI sezonu LM będzie też wielka rozgrywka o Złoty Puchar Kaszaniarzy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ