Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Najlepsze gry lat 2021-2022
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Post autor: Michu »

Obrazek
A jednak wróciliśmy!

W ostatnich 2 latach nasza scena przeszła kolejne zmiany, których w zasadzie się spodziewaliśmy. Jak w każdej tak leciwej społeczności, codzienna aktywność naszej sceny sprowadza się obecnie do socjalizacji na Discordzie i okazjonalnym dłubaniu przy swoich projektach. Wybuchy twórczego szaleństwa dotyczą prawie wyłącznie konkursów, które od czasu poprzednich Golden Forków odbyły się dwa. Dało to nam wiele wspaniałych tytułów, które wezmą udział w nadchodzących Złotych Widelcach. Wyjątkowo w tym roku to ja zajmę się ich organizacją (przy wsparciu i błogosławieństwie Jazza), dlatego zakładam ten temat, by poznać Wasze zdanie w kwestii kilku kluczowych aspektów konkursu.

Organizatorzy
Gospoda RM Archive
Tsukuru Archive
RMteka
RPG Maker News Polska


Terminy
Część główna konkursu, czyli głosowanie, jak zwykle, odbędzie się pod koniec grudnia tego roku.

Dodatkowe głosy
W ostatnim czasie odbyło się kilka konkursów, które wśród nagród posiadały możliwość dodatkowego głosowania w następnych GF-ach. Poniżej przedstawiam listę zbiorczą oraz spis dodatkowych głosów z poszczególnych konkursów:

Zbiorcze zestawienie:
Obrazek

Poszczególne głosy:
Obrazek
Zakwalifikowane tytuły

Poniżej prezentuję listę gier, o których wiem, że wyszły w latach 2021-2022. Jeśli wiecie o tytule, który nie pojawia się na liście, koniecznie dajcie znać w temacie lub bezpośrednio mi!

Pełne wersje:
  • 95 - W poszukiwaniu uliczek
  • 2k - Oddanie
  • 2k3 - Tenshi I - Mroczny wojownik
  • 2k3 - Pogorzysko
  • 2k3 - Zakażenie
  • 2k3 - Kinski
  • 2k3 - Co się stało z dziadkiem?
  • 2k3 - Nielot 2
  • 2k3 - Ostatnia Gorączka
  • 2k3 - Równonoc
  • 2k3 - Koniec Lata
  • XP - Komnata Życzeń
  • XP - Pożegnanie Delliwyn
  • XP - Marian Knurczyk
  • VX - Legenda Gwiezdnego Borsuka
  • VX - Akademia Mrocznych Dusz
  • VXA - Ostatnia Przygoda
  • VXA - Nowa Przygoda Grega
  • VXA - Sunset Rain
  • VXA - Grind Quest
  • VXA - Rosabel, believe
  • VXA - His Fragile Mind
  • MV - Klaustastrofa
  • MV - Hermann Klaus
  • MV - Młody geniusz
  • MV - A4 Racer
  • MV - Ziemniaczyny
Dema:
  • 2k3 - Inneres Licht
  • 2k3 - Malvania Czas Mroku
  • 2k3 - Manga Carta 2
  • XP - Doppelganger
  • VX - Historia pewnego staruszka
  • VXA - Jasna Strona Asgun
  • MV - Move that Box!
  • MZ - Jesper
W związku z powyższymi listami mam następujące propozycje dotyczące głosowania i proszę Was o ustosunkowanie się do nich:
  1. nie organizujemy kwalifikacji i w zawodach biorą udział wszystkie wydane tytuły;
  2. głosowanie pełnych wersji dzielimy na dwie kategorie - pierwsza to "klasyczne Makery" od 95 do XP, a druga to "nowsze makery" od VX do MV;
  3. dem nie dzielimy i głosujemy w jednej kategorii;
  4. liczba głosów (oprócz dodatkowych) to tradycyjnie liczba gier w danej kategorii podzielona przez 2;
  5. każda osoba posiadająca dodatkowe punkty może je wykorzystać w dowolnej kategorii, ale łącznie we wszystkich kategoriach ich suma nie może przekroczyć liczby posiadanych punktów.
Dajcie proszę znać, co sądzicie o takich zasadach, najlepiej w tym temacie, bo na Discordzie może mi to umknąć. Zachęcam także do weryfikacji, czy przypadkiem nie pominęliśmy jakichś gier!

Autorem grafiki jest nieoceniony Deathwing!
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Post autor: Crashykk »

Moim zdaniem propozycje bardzo trafne. Spowoduje to ciekawe 3 głosowania, ale dodałbym może jednak informację, żeby dodatkowych punktów można było użyć 2 na kategorię. Dwie osoby użyją 8/9 punktów na jedną grę i reszta projektów będzie miała bardzo trudno, aby nadgonić.

Wydaje mi się, że może to spowodować mocno zdominowanie głosowania przez osoby z dodatkowymi punktami.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Post autor: Michu »

Tak jak w ostatnich latach, będzie też limit punktów na konkretną grę od jednego głosującego. Nie wiem jeszcze tylko, czy 2 czy 3 punkty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Post autor: Mikisi »

Wszystkie proponowane zasady moim zdaniem są ok.

Co do projektów - patrząc po TAPE2 moim zawodnikiem jest jedynie Pogorzysko, szkoda, że nie udało mi się wydać poprawionej wersji, bo wtedy oczywiście złoto byłoby w kieszeni, ale jak to się mówi - wszystko co jest winą twojego lenistwa nie jest twoją winą, tylko winą twojego lenistwa.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Golden Forki 2022 - Przygotowania, Dyskusja przedkonkursowa

Post autor: GameBoy »

Podoba mi się podział na klasyczne/nowe makery, mimo że jest on bardzo umowny i pewnie wielu osobom będzie przeszkadzało aczkolwiek raczej w żartobliwy sposób) umieszczenie XP razem z 2k/3. XD
ODPOWIEDZ