Golden Forki Special III - Recenzje

Seryjny konkurs okołogoldenforkowy.

GFS Recenzja - Nowe publikacje, Eliminacje

Czas głosowania minął 29 mar 2020, 15:58

Adrap (Teatr Arymana, Diablo)
7
16%
Zombik (Królobójcy, Adrap)
2
5%
Kleo (Pig Heist, Revlis)
7
16%
Yoroiookami (System: Sekta, TagTeam)
11
25%
anrgames (Awaria na statku powietrznym Hauberfielda, Zombik)
3
7%
Dragon Kamillo (Czarny Smith, Michu)
9
20%
Kryzz333 (Podziemia: Człowiek, Adrap)
5
11%
 
Liczba głosów: 44
Awatar użytkownika
Karrmel21

Golden Forki 2022 - Pełne Wersje (miejsce 1);Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Karrmel21 »

A niech to! Prawie zapomniałem o tym głosowaniu... Mam nadzieję, że zdążyłem.
Wybór był dość ciężki, bo wszystkie "finałowe" recenzje mają bardzo wysoki poziom.

Anyway, też ukradnę sobie ten szablon:

Istniejące publikacje:
Kleo

Nowe publikacje:
Dragon Kamillo

W mojej skromnej opinii, istniejąca recenzja Kleo(Wrota Arkany) jest bardzo informatywna, wątki recenzji dobrze "płyną" z jednego do drugiego i ma idealną długość, jak na opis tego typu produkcji. Ze wszystkich konkurentów, w tym zestawieniu - bez wątpienia, była to recenzja, którą czytało mi się najprzyjemniej.

Jeżeli chodzi o nowe publikacje, to tu miałem naprawdę spory problem by ostatecznie wybrać pomiędzy recenzją Systemu: Sekty i Czarnego Smitha, jednakże ta druga przekonała mnie tym, jak głęboko weszła we wszystkie aspekty opisywanego tytułu, zwłaszcza w kwestii mechanik rozgrywki. Pod koniec czytania, dokładnie wiedziałem czego spodziewać się od gry, przed jej ewentualnym pobraniem, a sama lektura tekstu, natomiast, nie zanudziła mnie ani trochę.
Moje gry:
SpaceSave(Skończone - 2017)
Cień w Obiektywie: Wersja Rozszerzona (Skończone - 2020)
Sunset Rain(Skończone - 2022)
sancTis: Dies Irae(T.B.A.)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Dragon Kamillo »

Istniejące - Kryzzz
Nowe (tu pozwole se skopiować) - Yoroiookami

Może najpierw co do nowych, no recenzja pana o dziwnym pseudonimie sprawiła coś dziwnego - no po prostu dałem grze szanse, mimo że to niby nie moje klimaty itp, ale jakoś ten opis i wsio przekonały mnie - i nie zgadzam się z opinią kogoś tam, tekst przedstawia grę idealnie - ona na prawdę taka jest - bardzo dobra, dzięki temu mogłem odkryć jedną z lepszych gier z nowych makerów.

Co do istniejących - no recenzja kleo WA jest taka że w sumie nic z niej nie wiem, w WA też nie grałem (w sumie podobna sytuacja jak z grami tagteamu), a nie zachęciła (ani nie zniechęciła - nadal mi jest to po prostu obojętne) mnie do odpalenia. Recenzja kryzzza jest ok, tutaj ciężko mi napisać czy bym odpalił grę czy nie, bo teatr miałem ograny jakoś w okolicach jego premiery...

Co do innych.

Druga recka kleo (pig heist) no ciężko mi jest stwierdzić czy to recenzja czy bardziej opis tego czym jest gra scenowa, dla mnie lepiej gdyby taki tekst pojawił się z opisem i porównaniem większej ilości gier. W tym ułożeniu więcej było analizy czym jest gra scenowa, jak oceniania samej jednej tej gry - przynajmniej takie mam wrażenie.

Adrap - bardzo podobnie jak kryzzz, ale niestety recenzje wilka(?) czytało mi się po prostu lepiej... Przynajmniej tekst jest bardziej o grze, jak ten kleo o pig heist.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Deathwing »

Stare: Kleo - po prostu najlepsza z tych trzech.
Nowe: Adrap - największy skok jakościowy w porównaniu do pierwszej recenzji, doskonała robota. Wręcz oburzające, że nie dostała jeszcze ani jednego głosu.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Soul »

Już pisałem o recenzji Wrót Arkany: Genezy lata temu. M.in. o tym, że to nie jest moja ulubiona część Wrót Arkany, bo przez tą część gry w którą grałem miałem wrażenie, że fabuła dosłownie do niczego nie dąży. Nie jestem dlatego w stanie zweryfikować wszystkiego co Kleło napisała, ale z tą częścią, którą też doświadczyłem się zgadzam. W dodatku lubiem czytać wpisy Kleło, po prostu. Dlatego ze starych recenzji wybieram WA:G.

Z nowych recenzji nie wiem co wybrać, bo wszystkie trzymają poziom. Więc strzelę w Adrapa. Niech chop ma za postęp.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Kryzz333 »

Stare recenzje - Kleo
- w tej selekcji żadna recenzja nie podoba mi się szczególnie (moja chyba najmniej xD), ale Kleo jest dobrze napisana

Nowe recenzje - Adrap
- co do dużych postępów bym się kłócił (:P), również nie zgadzam się z niektórymi wnioskami, ale recenzja jest w stylu jaki lubię. Mogłaby być nieco dłuższa, ale molochów nie lubię.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: GameBoy »

Istniejące:
Kleo - bo dobrze sprzedaje Wrota.

Nowe:
Dragon Kamillo - mimo paru rzeczy, których bym się przyczepił, jak np. nadużywanie słowa "fajne", cała recenzja jest sprawnie napisana i skupia się na każdym aspekcie gry.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Jazzwhisky »

Zorientowałem się, że jeśli nie zajmę się tym zaraz, to mogę nie zdążyć dziś wcale, a przecież... mamy wyniki i zwycięzców w ostatnich kategorii trzeciej edycji GFS! :)


I tak, zdecydowaną zwyciężczynią w rywalizacji opublikowanych recenzji została Kleo i jej tekst o Genezie Wrót Arkany by ravenone, do przeczytania na Twierdzy RM.
Kleo - http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=wrotaarkanygeneza (Wrota Arkany: Geneza, ravenone)


Tymczasem w kategorii nowych publikacji - o włos wygrał Yoroiookami i jego recenzja Sekty od TagTeamu, dostępna na RMtece.
Yoroiookami - http://www.rm.retrobiblioteka.pl/system-sekta/ (System: Sekta, TagTeam)


Jeszcze raz wielkie dzięki za udział i gratulacje! A także - do zobaczenia w szóstym sezonie Ligi Mapperów, prawdopodobnie w drugiej połowie lipca.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Golden Forki Special III - Recenzje

Post autor: Yoroiookami »

Kleo pisze:Chyba że to kwestia redakcji, w której się ich po cichutku pozbyto..? :-D :-x :-P :oops: :-( :cry: :evil: :twisted: :? 8) :roll: :mrgreen: :arrow: :?:
Ej... akurat z tym Michu nie musiał mi pomagać. :oops: :shock: :? :roll: :wink: :evil: :-( :-) :-P :!:
Gratki dla wszystkich, trochę się nie spodziewałem że (nawet o włos) wygram.
Dziękujem za oddane głosy, wasze komentarze mnie ucieszyły. <3
Obrazek
Obrazek
Zablokowany