Konrad Championship II

Moderator: Yoroiookami

Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Konrad Championship II

Post autor: Surusek »

Obrazek
Wstęp
Zapraszamy na pokład futurystycznego statku kosmicznego, który zabierze ciebie w podróż dookoła Konradziej Galaktyki. Nie zapomnij zapiąć pasów! Na mostku stoją, tak jak ostatnio: Yoroiookami, Surusek* i Kleo. W zeszłym roku bardzo wysoko zalecieliśmy i mamy nadzieję ten wynik powtórzyć. Obrazek
Możecie się zastanawiać, skąd vs Golden Forki Special w nazwie. GFS świętujący całą dekadę Golden Forków startuje dokładnie w tym samym momencie, co Konradzi konkurs! Go and check it out!
"Old boi Soul dołącza do zabawy. Już napisałem fabułę w notatniku także nie macie szans panowie. Z fartem mordeczki." - Soul, zwycięzca KC I
Tematy Obrazek
  • Spotkanie z samym sobą
  • Dzień z życia wiedźmy
  • Debil z mieczem
  • Złotowłosa i trzy niedźwiadki
  • Horror, w którym nie można umrzeć
:arrow: Więcej informacji: [klik!]
Zasady konkursu Obrazek
Gry konkursowe:
  • Przejście oddanej gry powinno wynosić przynajmniej 10 minut.
  • Projekty powinny być anonimowe, nie życzymy sobie podpisów ani plików ze spisem autorów.
  • Gra powinna być stworzona na co najmniej jeden z tematów, które zostaną ujawnione po rozpoczęciu konkursu.
  • Dozwolone jest wykorzystanie wielu z tematów możliwych do wyboru w jednym projekcie.
  • Dozwolona jest każda wersja RPG Makera.
  • Wykorzystanie wyłącznie podstawowej grafiki (RTP) jest dozwolone ale nie wymagane.
  • RTP nie musi być dołączone do przesłanego projektu.
  • Jeden użytkownik może oddać maksymalnie jedną grę, ale możliwe są zmiany (patche) w projekcie maksymalnie do 24 godzin od czasu publikacji projektu i rozpoczęcia głosowania.
  • Wspólne prace nad projektem nie są dozwolone, ale można dzielić się radami, pomysłami i zasobami.
  • Ukończone projekty nie mogą być nigdzie zamieszczane i prezentowane przed zakończeniem głosowania użytkowników, maksymalny rozmiar gry nie powinien przekraczać 200MB.
Uczestnictwo w konkursie:
  • W konkursie mogą wziąć udział tylko i wyłącznie użytkownicy Gospody RM, lub Ultimy.
  • Każdy użytkownik Ultimy lub Gospody RM zarejestrowany do 6 marca, może wziąć udział.
  • Przewidujemy dwóch zwycięzców, jeden wybrany poprzez głosowanie użytkowników, a drugi wybrany poprzez głosowanie organizatorów,
    nagrody, oprócz tych wymienionych w sekcji Bonusy to tytuł w profilu na Ultimie i statuetka na Gospodzie RM.
  • Aby wziąć udział w konkursie konieczne jest zapisanie się w tym temacie.
Oddawanie projektów:
  • Ukończone projekty powinny być przesłane do co najmniej jednego z organizatorów.
  • Dozwolone jest przesyłanie projektów przez email, prywatne wiadomości na forum lub Discord.
  • Do projektu, należy dodać plik tekstowy w opisem gry, który będzie się znajdował jako zachęta w poście z wszystkimi grami konkursowymi. Jeżeli takiego pliku nie będzie, to opisu też nie będzie. (Logiczne, prawda?)
Za złamanie powyższych zasad nie dyskwalifikujemy, ale gry nie spełniające zasad nie będą przez nas brane pod uwagę podczas głosowania. Oznacza to tylko tyle, że każdy uczestnik ma prawo na zaprezentowanie swojego dzieła.
Jeżeli jednak będziemy mieli wątpliwości (na przykład, co do roli tematu w grze czy rozmiaru) to zadamy parę pytań i odeślemy do poprawek... poprawiać za uczestników nie będziemy.

Harmonogram konkursu
1-6 marca: pierwsza tura zapisów (również dla świeżo zarejestrowanych użytkowników)
5 marca, wieczorem: ujawnienie tematów konkursowych (na luźne przemyślenie)
6-22 marca: czas trwania konkursu
7-15 marca: druga tura zapisów (tylko dla spóźnialskich, którzy już mają konto na forum
Daty prezentacji gier, rozpoczęcia i zakończenia głosowania oraz zaprezentowania wyników pojawią się później.
Kontakt
Ogólny: konradchamp@int.pl
Kleo: mail_kleo@o2.plGospoda RM Archive • Discord: Kleo#0192
Surusek: almostnoruby@live.comGospoda RM ArchiveUltimaForum • Discord: surusek#5213
Yoroiookami: yoroiookami@gmail.comGospoda RM ArchiveUltimaForum • Discord: Yoroiookami#1863
Bonusy Obrazek
W uznaniu za waszą aktywność - wszyscy uczestnicy konkursu, którzy zgłoszą prace, zyskają możliwość wydania dodatkowego punktu podczas głosowania w każdej z kategorii konkursowych GF 2020.
Mamy też drobną niespodziankę dla naszych uczestników. Oprócz nagród w postaci statuetek i tytułów - zwycięzcy mogą też liczyć na jeszcze jeden upominek w postaci kubka z logiem konkursu.
Lista uczestników
(łącznie: 28 uczestników)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2020, 19:00 przez Surusek, łącznie zmieniany 21 razy.
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Konrad Championship II

Post autor: Soul »

Powiem tyle - czekam jak wlecą temaciki na rejon, wtedy na pewniaka zdecyduję czy wezmę udział.
Prawdopodobnie nie będę miał tyle czasu do poświęcenia na projekt, więc wszystkich co chcą mnie pokonać to zapraszam, bo będą większe szanse.
Uprzedam, że jeżeli jakimś cudem wygram po raz drugi to domagam się specjalnej nagrody dla motywacji. Nie wiem np. jakieś opakowanie ciasteczek czy coś. Może być też coś innego.





Spoiler:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: Crashykk »

Ja tam juz teraz moge powiedziec, ze biore udzial. Niewazne jakie beda tematy. Pierwszy Kondradzi konkurs sprawil mi wiele frajdy graniem, tworzeniem i ogladaniem streamow, wiec wierze, ze tym razem bedzie tak samo!
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Konrad Championship II

Post autor: Prometherion »

Wystartuję, a co! Może w końcu ukończę swoją pierwszą gierkę i nikt mi nie zarzuci, że trwa tylko 10 minut :D
Awatar użytkownika
Witcherek01
Posty: 102
Rejestracja: 24 kwie 2018, 19:22
Lokalizacja: Nie zapraszam
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: Witcherek01 »

No siemanko, wpiszcie mnie na listę uczestników, wtedy się nie udało to może teraz :mrgreen:
"Jak ma się cel to można zdziałać cuda" - Witcherek01, Życie.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Konrad Championship II

Post autor: Kryzz333 »

Zapisuję się! :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Konrad Championship II

Post autor: Adrap »

Count me on.
R.I.P.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: Michu »

Ja także się zapisuję, choć to czy oddam grę będzie zależało głównie od doboru tematów

Przy okazji, artykuł o obu konkursach!

http://www.rm.retrobiblioteka.pl/start- ... ecial-iii/
Obrazek
Asayake
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:40

Re: Konrad Championship II

Post autor: Asayake »

Chętnie spróbuję jak podpasują tematy :D Poproszę o wpisanie!
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: Konrad Championship II

Post autor: Keibi »

Mnie też dopiszcie :P Jak za pierwszym razem mi udało się zrobić gierkę, to może teraz też mi się uda :-D
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Konrad Championship II

Post autor: McLaren »

Proszę mnie zapisać :) Hehe... nie mogę się już doczekać... :D
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: PInroz »

Mam pytanie, czy do gry konkursowej można używać skryptów ruby?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: Surusek »

@PInroz
Nie ma z tym większego problemu. Jedyny, który nie jest mile widziany (ale spokojnie, jak koniecznie ktoś chce to może wsadzić) to ten na automatyczny full-screen (bodajże on się Fullscreen++ nazywał) , bo Yoroiookami go strasznie nie lubi :v.

(Yoroi, to nie jest wrzucanie pod pociąg? Bo ja nwm)
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Konrad Championship II

Post autor: PInroz »

Ok, dobrze wiedzieć. W sumie fajnie by było stworzyć w końcu coś co ujrzy światło dzienne :wink: Odpoczął bym sobie na chwilę od tworzenia Anvocun (zwłaszcza że gra nie prędko zawita nawet w formie demo) i wziął się za coś krótszego :mrgreen: Jednak na zapisanie się do konkursu poczekam jak pojawią się tematy. Dopiero jak pojawi się tematyka to wtedy wezmę się do roboty :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów

Konrad Championship II (wyróżnienie)
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2019, 19:02

Re: Konrad Championship II

Post autor: WładcaKasztanów »

Też się chętnię zgłoszę, jeśli mogę
Zablokowany