ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze gry i zapowiedzi lat 2018/2019.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I wreszcie, chwilę po północy, pierwszy, nocny, oficjalny start tegorocznych GF. W sumie 7 pozycji, ale zwycięzca i tak może być tylko jeden. Niżej zasady głosowania, jak w ostatnich edycjach, z drobnymi poprawkami. :)


Amarok: Krew Północy
RMXP
autorzy: Kryzz333 & Adrapnikram
viewtopic.php?f=30&t=6240

Anvocun
RMXP
autor: PInroz
viewtopic.php?f=30&t=6069

Dunsa's Prophecy
RMMV
autor: Crashykk
viewtopic.php?f=30&t=6243

Beyond the Veil
RMVXA
autor: Ekhart
viewtopic.php?f=30&t=6244

Kroniki II PRL: Roman Ciapciak
RMMV
autor: Keibi
viewtopic.php?f=30&t=6247

Legenda
RMXP
autor: Yoroiookami
viewtopic.php?f=30&t=6246

Turtles: Małe zmiany
RMXP
autor: McLaren
viewtopic.php?f=30&t=6248

ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest co do zasady niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest prosta - wybieracie DOWOLNĄ ILOŚĆ projektów, które wg Was zostały zaprezentowane i/lub zapowiadają się najlepiej i chcielibyście odesłać szczególnie ze znaczkiem "do realizacji". Zwycięstwo w tej kategorii przypadnie jednak tylko jednej zapowiedzi (bez podium!), która takich znaczków zdobędzie najwięcej.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 22.12.2019 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w tym roku (licząc do momentu startu głosowania w kategorii)
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, głosy przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły, w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE -> ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje jeśli coś jest nie tak). Głosowanie potrwa do piątku, 27.12.2019 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach popołudniowych dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, zauważył błędy, braki - piszcie bez wahania.

Dema powinny pojawić się jeszcze nocą, Pełnych Wersji spodziewajcie się natomiast dopiero za kilkanaście godzin.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Michu »

Jak już pisałem w odpowiednim temacie, projekt Crashykka bardzo mi się podoba z uwagi na jego estetykę i mechanikę (mam nadzieję) podobną do Seiken Densetsu. Mam też sentyment do Wojowniczych Żółwi dlatego szczerze liczę na to, że projekt zostanie ukończony!
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: GameBoy »

Chyba najprostsza kategoria do zagłosowania. Ciekawi mnie czy moje typy będą miały pokrycie z ogólną liczbą głosów oddanych na poszczególne projekty.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Same fajne projekty, więc ciężko było wybrać. Mimo ograniczonych głosów, życzę ukończenia gier każdemu. Żułwiuw Nindża nigdy specjalnie nie lubiłem, ale jeżeli gameplay będzie ciekawy, to i tak zagram. :L
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

Chyba najprostsza kategoria do zagłosowania.
Dosłownie przeciwne odczucia mam odnośnie tej kwestii.

Bardzo mi się podoba, że poza Anvocun (który chciałbym, żeby jak najlepiej wyszedł i trzymam za niego kciuki bardziej niż za cokolwiek innego), to są same nowości. Wszystkie zapowiedzi też trzymają dość dobry poziom.

Amarok: Krew północy - *Wyje do księżyca*

Anvocun - Na to czekam od dawna, wypowiadałem się już w temacie gry jak wyszła zapowiedź. Podoba mi się, że gra jest stale aktualizowana, nawet jeśli są to drobne zmiany, a sam PInroz wysłuchuje rad i stara się zmieniać coś w ich kierunku. Jak pisałem - trzymam kciuki nieprzyzwoicie mocno.

Dunsa's Prophecy - gra (a może powinienem powiedzieć system walki? :P) sama w sobie prezentuje się całkiem nieźle. Zaletą tej gry może być jednolitość i solidność rozgrywki, czego niestety nie widać po screenach (poprawże ten gradient w tych napisach xd). Tak samo mapki wyglądają jak z innych gier, zdecydowałbym się raczej na jeden styl i trzymałbym się go. Wiem, że zapowiedź była wydawana dosyć szybko, miałem nadzieję, że Crashykk poprawi te mapki do czasu głosowania, ale nie ma co się smucić, bo zapowiedź i tak mocno się wybija w mojej opinii mimo braków. Np. brakuje mi informacji o dungeonach bo samo to, że będziemy coś przesuwać nie napawa optymizmem... Na pewno najbardziej charakterystyczna wśród konkurencji :-D

Beyond the Veil - Gdzie jest Filth? A tak poważniej to cieszę się, bo na tamtą produkcję nie czekałem, a tu świat rodem z soulsów tajemniczy i mroczny, mniam. Za tą produkcją przemawiają do mnie rzeczy których nie ma w zapowiedzi, a które przemycałeś na Discordzie. Takie jak easter eggi, ukryte achivmenty (jak pokonanie tym zepsutym mieczem 1000 wrogów, czy jakoś tak) i widać, że konsekwentnie wprowadzasz konkretny klimat, nawet jeśli odtwórczy. Niestety za grafikami oprócz wnętrz w ogóle nie przepadam, wybacz. Czekam na pełniaka, teraz się wywiąż z tego :P

Kroniki II PRL: Roman Ciapciak - mimo, że do samego autora pałam sympatią, to nie jest niestety produkcja dla mnie, nie jestem dzieckiem PRLu, ani dzieckiem komedii. Przy pierwszej części też się namęczyłem trochę (nie wiem na ile przez fakt, że jestem daltonistą). Jeśli gra będzie zbierała dobre recenzje obiecuję, że co najmniej uruchomię, a to już w moim przypadku dużo :D

Legenda - Moje zamiłowanie do planszówek mówi mi całym sercem "yass". Aczkolwiek nie wiem czy akurat "Talisman" (chociaż dla mnie osobiście to strzał w 10), będzie dobrze się ogrywał na komputerze w jedną osobę. Mam nadzieję, że gra mnie zaskoczy czymś więcej w trybie dla jednego gracza :)

Turtles: Małe zmiany - Komiksów nie czytałem w życiu, tak samo z seryjnych bajek oglądałem tylko Power Rangersów. Ciekawią mnie rozwiązania na screenach jak system wiadomości czy minigry.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Ja również nie podzielam zdania GameBoya, że to łatwa kategoria, łatwa chyba tylko o tyle, że nie ma ograniczeń w głosowaniu, ale zagłosować na wszystko to tak, jakby nie głosować na nic. :)
Cieszę się, że nie dość, że udało się uratować tę kategorię, to pojawiły się w niej całkiem ciekawe i bardzo różnorodne pomysły. Nie będę omawiać wszystkich po kolei, zamiast tego ciekawostka - z poprzednich GF-ów (2 lata temu!) z konkursowych zapowiedzi została zrealizowana aż.... jedna. Mam nadzieję, że z tegorocznymi będzie lepiej i za rok przeniosą się co najmniej do kategorii dem. :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

I są pierwsze wyniki, zliczone i podwójnie sprawdzone.

1 Amarok: Krew Północy (Kryzz333 & Adrapnikram) 13pkt
2 Anvocun (PInroz), Legenda (Yoroiookami), Dunsa's Prophecy (Crashykk), Beyond the Veil (Ekhart) 10pkt
6 Turtles: Małe zmiany (McLaren) 4pkt
7 Kroniki II PRL: Roman Ciapciak (Keibi) 2pkt


Dzięki wszystkim i gratulacje dla duetu* zwycięzców! Mimo pewnej przewagi punktowej, jest to zwycięstwo zasadniczo o włos, bo autorzy z upodobaniem głosowali na konkurencyjne zapowiedzi. Dosłownie jeden punkt mniej i mielibyśmy pięć pierwszych miejsc, tak ścisłej czołówki nie było nigdy w historii GF. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Anvocun 2 miejsce :shock: :shock: :shock: Dziękuję wszystkim którzy oddali głos na mój projekt :mrgreen: To że Amarok: Krew Północy zdobył pierwsze miejsce nawet mnie nie dziwi. Adrap i Kryzz więcej zaprezentowali i ich zapowiedź jest bardziej zachęcająca :wink: No cóż będzie trzeba w przyszłości bardziej się postarać, tak czy owak serdecznie gratuluję Kryzzowi i Adrapowi zwycięstwa, oby ich współpraca dała nam owocną grę, gratuluję też innym zajęcia drugiego miejsca i gratuluję innym uczestnikom :-D
Spoiler:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

Jak na zapowiedz przygotowana na kolanie, tylko po to, aby pomoc tej kategorii to wynik jest calkiem zadowalajacy. :lol:
Dzieki za glosy i zycze wszystkim (w szczegolnosci sobie, bo w was wierze :lol: ) ukonczenia tych projektow.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Super <3 gratki dla Amaroka, chłopaki zasłużyli. Zapowiedź była cudna. Byle gra też taka była. >_>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kitabake »

Czekam na ten Amrok. Chłopy, bierzta się do roboty!
EDIT: I tak Legenda Yoro, czekam ;-)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Keibi »

Gratuluję zwycięzcom i pozostałym, którzy zdecydowali się zamieścić swe zapowiedzi :-) Mam nadzieję, że wszystkie z tych zapowiedzi zostaną wydane jako pełnoprawne gry :-)
Pragnę także podziękować osobom, które zagłosowały na moją zapowiedź, dzięki waszym głosom mam motywację, by stworzyć tą grę :-) oraz by pokazać, że nie zawsze ostatnie miejsce w zapowiedziach oznacza słabą grę :-P
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: McLaren »

Gratuluję wszystkim uczestnikom biorącym udział w tej konkurencji :) Dziękuję za oddane głosy na mój projekt :)
Zablokowany