The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Tematy różne, różniste.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: Rave »

Widziałem, nawet fajne. Tylko IMO za dużo patosu a za mało akcji. Liczę na kontynuację, bo się urwało na cliffhangerze.
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: Marcos »

Dziękuję za dobre słowo :) Właśnie zaczęliśmy pracę nad drugą częścią: Rekwizyty i scenariusz. W dwójce na pewno będzie więcej akcji ;) Obiecuję w imieniu studio :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: PInroz »

Oglądałem :roll: Nie wiem co o tym powiedzieć hmmmmm :roll:

Efekty specjalne są nawet ciekawe i fajnie było zobaczyć Lubin i okolice zupełnie w nowym świetle, lecz mam ochotę wylać trochę krytyki :|

Nie które osoby dość sztucznie odgrywały swoje role np. główny bohater czasami mówił tak dziwnie jak by nie wiedział co tam w ogóle robi. Sceny walki też wyglądały dość sztucznie, może gdyby były przyspieszone to wyglądało by to o wiele lepiej :roll: Najbardziej rozwaliła mnie scena snu i ta dziwna postać z maską. Wyglądała zupełnie jak by była wyciągnięta z Świata według Kiepskich, z tych nowszych odcinków. A ten tekst typu Przestępczość w Lubinie spadła no to mnie rozwaliło doszczętnie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lubin nie jest raczej miastem idealnym dla super bohaterów. Taki spiderman lub jakaś inna postać z Maravela lub DC Comics biegała po wieżowcach a
Ultimate Boy biega obok Galerii Cuprum Arena w kominiarce goniąc kryminalistę :shock: Bardziej pasowało by Warszawa lub Kraków tam są wmiare pokaźne budynki więc Ultimate Boy mógłby śmiało skakać do woli :roll:

A w sprawie tego miecza, cóż hmmmm.... Nie lepiej by było przedstawić go tak by bohater miał go gdzieś schowanego np. w kieszeni, a nie biegać z mieczem i plecakiem na złych ludzi :roll: Te sytuacje typu bohater spotyka przestępców, zamiast mieć pod ubraniami swój super kostium tak jak to robił Spiderman, to ubiera kominiarkę i heja na przestępców.

Lecz ten motyw z sierocińcem i zaginioną siostrą jest bardzo ciekawy. Szkoda że umiera pod koniec. Wiesz co moim zdaniem lepiej to wszystko by wyglądało gdyby było przedstawione w formie animacji czyli filmu animowanego/kreskówki. Tu śmiało moglibyście wrzucić co wam się żywnie podoba :-D

Gdyby Ultimate Boy powstał w formie kreskówki to z pewnością zaciekawiło by to wielu a głównie młodszą widownie którzy są fanami amerykańskich super bohaterów. Może udało by się wam nawet zaistnieć w telewizji, kto wie :?: Jednak warto to przemyśleć :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: Marcos »

Na początek, cieszę się, że obejrzałeś nasz film ;)

Krytyka jak najbardziej. Wszyscy wiemy, że bez krytyki nie byłoby sukcesu ^^ Przez to wszyscy się doskonalimy.

Gra aktorska - Jak wszystkim wiadomo, aktorzy są jeszcze raczkujący w tym fachu, ale oglądając poprzednie nasze filmy, na pewno zauważysz progres jaki osiągnęły te osoby. Dodam, że na dubbingu też inaczej się nagrywa, a inaczej na planie ;) Aktor, a tym bardziej świeży nie może aż tak wczuć się w rolę.

Walki - Tu przyśpieszaliśmy niektóre z ujęć itp. Pracujemy nad tym. Myślę, że mniej subtelny montaż, a mianowicie ostre cięcia dałby efekt, który chciałbyś zobaczyć w filmie ;) Z resztą teraz jest moda na pociachany film :D

Demon we śnie - Cóż tak Cię tam bawi? :D hehe

Przestępczość w Lubinie - Bez tego się nie obyło :D

Wybór miasta - Tu byliśmy niestety ograniczeni i finansowo i czasowo. Niestety nie jest łatwo zorganizować grupę kilku osób, w jednym czasie i w dodatku na wyjazd, załóżmy do Krakowa. Choć Warszawa pokazana była w filmie ;) Tak czy siak zwróć uwagę na to co mówił Tadsuda o "Sektorze C". Ten wątek będzie rozwinięty w II części, gdyż miasto jest podzielone na 3 sektory, w zależności od klas społecznych. A I część można powiedzieć, że działa się w "Sektorze B i C", gdzie nie ma aż tak nowoczesnej architektury itp. Co innego w planowanej II ;)

Sprawa stroju - W tej scenie akurat Ultimate Boy szedł do miejsca, gdzie ćwiczył panować nad swoimi mocami, więc strój był w plecaku (Patrz scena treningu i scena walki z 2 kolesiami). Cała sytuacja wymagała szybkiej reakcji, więc uznał, że zakryje tylko twarz i heja na kolesi. Podobny efekt był czy to w filmach czy w bajkach z super herosami, że czasami trzeba było zakryć twarz i szybko reagować. Np. w Spider-Manie był odwrotny motyw - Gdy ratował MJ, zdążył ściągnąć łachy, ale maski już nie założył. Popatrz też na film Kick-Ass, tam np. strój mu wystawał przez rękawy, było mu na pewno gorąco i wszystko go gryzło ;) Nasz bohater nie jest typem amerykńskiego, choć wzorowany na nich. Jako reżyser chciałem wprowadzić tu więcej realizmu niż w filmach spod ręki Marvela czy DC.

Wszyscy mówią, że film akurat ma ciekawy wątek z sierocińcem itp. Chciałbym kiedyś zrobić choć jeden animowany odcinek TUBa, tak z 20 minut minimum. Ale na to potrzeba jeszcze więcej pracy i czasu ;) Może kiedyś :D A na pewno powstanie komiks ^_^

Dzięki za świetny i wyczerpujący komentarz ;) Miło było czytać "co jest nie tak". Na pewno do drugiej części przyłożymy się jeszcze bardziej :D

Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia naszego kanału ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: Marcos »

Siemka ;) Dziś na dzień dobry wypowiedź Josepha (głównego bohatera) na temat filmu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=QxFNTPlXZw0
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: The Ultimate Boy - Film o naszym polskim superbohaterze!

Post autor: Rave »

Myślę że z demonem chodziło o to, że to były kiepskie "gumowate" efekty specjalne na poziomie tych z bardziej paranormalnych odcinków Kiepskich.
ODPOWIEDZ