GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze gry roku 2014. Konkurs zakończony.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
Wstęp
Najpierw kilka standardowych informacji dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji uczestniczyć w imprezie. Golden Forki to cykliczny konkurs w którym wybieramy najlepsze, najpopularniejsze polskie gry stworzone w RPG Makerze. W szeregu kategorii (obejmujących także dema i zapowiedzi) kompletujemy zaprezentowane w ostatnim roku produkcje i poddajemy pod głosowanie użytkowników forum. Wszystko w przyjaznej atmosferze rywalizacji, ale trzymając się zdrowo ustalonych zasad.

Część główna konkursu, jak zwykle, odbędzie się pod koniec grudnia tego roku. Szczegóły poniżej, dziś tylko garść podstawowych informacji, a wśród nich jedna szczególna - wszystkich zainteresowanych GF proszę przede wszystkim o zapoznanie się z częścią dotyczącą Zapowiedzi poniżej. Mamy tam zmiany.

Organizatorzy
Gospoda RM Archive
Twierdza RPG Makera
Tsukuru Archive
Goniec RM


Terminy
Termin zgłoszeń we wszystkich kategoriach: 26 grudnia 2014.

Start głosowań: dnia następnego.
Zakończenie rywalizacji i ogłoszenie wyników: w dniach 2-4 stycznia 2015.


Kwalifikacja Pełnych Wersji i Dem
Standardowo, w GF automatycznie biorą udział wszystkie pełne wersja i dema wydane w roku 2014, które pojawiły się dotychczas na jednej ze stron organizatorów konkursu: Twierdzy RPG Makera lub w Gońcu RM (być może pojawi się także coś na Tsukuru Archive). Lista takich tytułów znajduje się nieco niżej, niemal na pewno będzie jeszcze aktualizowana.

Ponadto, każde z Was może zgłosić swoją grę do konkursu. Jak w poprzedniej edycji, robicie to poprzez post w tym temacie. Zgłoszenie MUSI zawierać:
- Pełny tytuł gry (z adnotacją: Pełna Wersja lub Demo)
- nick autora (czyli wasz, ew. całej ekipy)
- wersję RM w której wykonano grę (RM2000, RM2003/ME, RMXP lub RMVX/Ace)
- datę premiery (wystarczy miesiąc, pamiętajcie, tylko rok 2014!)
- link do tematu gry na GRMA (wymagany na potrzeby głosowania, jeśli nie macie takowego - po prostu wcześniej go załóżcie)
- aktualny link do downloadu (postarajcie się, aby nie wygasł przed końcem roku!)

Poniżej szablon do wklejania:

Kod: Zaznacz cały

[b]Tytuł:[/b] Moja Gra (Pełna wersja/Demo)
[b]Autor:[/b] nick1
[b]Wersja RM:[/b] RMX
[b]Premiera:[/b] miesiąc 2014
[b]Temat:[/b] --link do tematu--
[b]Download:[/b] -- link do downloadu--
Od razu dodaję, że postaram się (nauczony doświadczeniami) być jak najbardziej wyrozumiały, tak by nikt i nic nie zginęło, bo np. ktoś coś źle podlinkował. Jeśli zgłoszenie będzie miało jakieś braki, postaram się o kontakt i wsparcie.

Formuła konkursu
Tegoroczna edycja konkursu z (edit) dużym prawdopodobieństwem odbędzie się bez podziału na kategorie ze względu na wersję RM. Nie mamy też póki co dem, ale nic nie jest pewne, wszystko zależy od ilości zgłoszeń/kwalifikacji.
AKTUALNA BAZA ZAKWALIFIKOWANYCH
PEŁNYCH WERSJI
[size=150][b]RMVX(A)[/b][/size] Łowczy (RMVXA, Geralt aka Diablo) Dawnville (RMVXA, CrasheR) Amus: Niezwykła Podróż (RMVXA, Gorn5) MineVine (RMVX, Szymkim213) Zokus (RMVXA, Rubicante aka Zwiodimus) Kable III (RMVX, Yoroiookami) System RPG VXAce: Sekta (RMVXA, TagTeam) Last Fantasy (RMVXA, Sefiro) Legendy Adrii Epizod I: Rosenburg (RMVX, Pastiusz) The Glow (RMVXA, Maestro) Serce Mroku (RMVX, Omnom)|[size=150][b]RM2003/XP[/b][/size] Krew Zdrajcy (RMXP, ravenone) Septerra Core Arena (RMXP, Neko) Dark Insanity (RMXP, matikun) Meowku (RMXP, Meowku) Crux of Mystery (RMXP, Dangerose) Operacja Kanemelon (RM2003, Ska'ciu) Najlepsze Kampanie SD: Hope, Scenariusz 1 (RM2003, AkiNebula_e) Operacja Napomelon Dva (RM2003, Ska'ciu) Opowieści z Edorii (RMXP, Kryzz333) Mephimorphosis (RM2003, Charlie Vermin) Zapowiedzi
Pamiętając absolutną posuchę ostatnich lat w tej kategorii, formuła konkursu Zapowiedzi nie jest jeszcze pewna. Póki co proszę WYŁĄCZNIE o zgłoszenia projektów, na których temat nie publikowaliście jeszcze czegokolwiek (zapowiedzi, dem, screenów etc.)! Interesują nas tylko zaskakujące nowości, prawdziwie konkursowe premiery zapowiedzi gierc w produkcji. O tematy z prezentacjami takich nieznanych projektów poproszę w dziale GF 2014. Forma zapowiedzi jest - jak zawsze - DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.).

Jeśli nie zbierzemy w ten sposób choć 5 tytułów - to w konkursie wezmą udział automatycznie wszystkie tytuły z działu Zapowiedzi na GRMA, których tematy pozostają otwarte, a autorzy aktualizowali je w ciągu ostatnich 6 miesięcy od momentu zamknięcia zgłoszeń. Tak jak w poprzednich edycjach GF, wszystkie Zapowiedzi wystartują w jednej kategorii (bez względu na wersję RM). Przy wyjątkowym szczęściu (i przychylnym odbiorze) istnieje ew. opcja odpalenia dwóch głosowań w tej kategorii równolegle.

Aktualnie to wszystko, jeśli zauważyliście jakieś błędy/braki, macie pytania, uwagi lub wątpliwości - będę szczególnie wdzięczny za wypowiedzi w temacie. =)

edit 06.01.2015
Pokonkursowe szczegóły głosowań - http://i.imgur.com/LoBh1ER.png

Temat na bieżąco poprawiany i aktualizowany o szczegóły.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 814
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kryzz333 »

Spoiler:
Dobra, ogarniam się.

Opowieści z Edorii będą na Golden Forki.
Wiążę spore nadzieje z tym konkursem.

Czas też nadrobić gry innych autorów.

Z tymi Zapowiedziami rzeczywiście może być problem.
Ogólnie ta kategoria jest specyficzna.

Co prawda takich aktualizowanych na Twierdzy (poza zamkniętymi) jest około 10, ale sądzę, że podzielenie ich na dwa puchary byłoby niepotrzebne i niesprawiedliwe.
W produkcji:
Obrazek
"To achieve great things, two things are needed; a plan, and not quite enough time" - Leonard Bernstein
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

To ja mam dwa pytanka.
Jeśli chcę wystawić zapowiedź to gdy mam temat na forum gospody to muszę zapowiedź wkleić do dział gfków 2015? Bo tak zrozumiałem...
Druga sprawa. Co jest rozumiane przez zajawkę? Tylko pełna wersja gry a może także demo? Bo chodzi mi o to czy można do tego samego projektu jednego roku wystawić demo i zapowiedź jednocześnie? Czy trzeba wybierać?

@up zgadzam się, również uważam, że jeden wystarczy. W szczególności że to zapowiedzi a nie np. Dema
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Editnąłem opis, powinien być bardziej zrozumiały. Sens jest inny, odwołujący się do pierwszych edycji GF, chodzi wyłącznie o Zapowiedzi nieznanych projektów, tzn. takich, o których jeszcze nie ma nic na forum, ani sajtach o RM.
Jeśli nie będzie takich zgłoszeń (w formie nowego tematu w tym dziale), to wtedy zorganizujemy automatycznie konkurs Zapowiedzi, które są już w dziale Zapowiedzi na GRMA, bez potrzeby przenoszenia czegokolwiek (ważne tylko, żeby autor tematu był w nim aktywny choć raz w ostatniej połowie roku).

Co do ew. dwóch głosowań, w przeciwieństwie do reszty, w tej kategorii nie byłoby całego podium, a tylko jeden zwycięzca (czyli ew. dwóch), ale póki co możemy tylko marzyć o takim bólu głowy. =)

Serdecznie zapraszam do ujawniania się z waszymi nieznanymi projektami w produkcji i startowania w konkursie!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Soul »

WUT?
Nie no, to mnie zaskoczyło xD Aż musiałem napisać posta w tym temacie xD
Dobra, może coś zdążę dokończyć. W końcu jest jeszcze aż cały miesiąc.
Więc jednak ravenone serio pisał o tych GF na gońcu, a ja myślałem, że to tylko oszustwo.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 999
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

O rany, nie grałam w MineVine, szybko muszę ten brak nadrobić. ;)

A tak serio, to jestem trochę (i mile) zaskoczona, bo (mimo wszystko) też miałam podejrzenia, że GF-ów w tym roku może nie być. Gier mało. :(

Ale skutek uboczny ubóstwa ilościowego całkiem ciekawy - bez podziału na kategorie rywalizacja powinna być zdecydowanie bardziej interesująca. Szkoda, że tak mało ludzi robi jeszcze gry w 2k/2k3. Sk'aciu, zgłoś jeszcze Operację Napomelon Dva, bo nie chce mi się pisać recenzji. :)

Mam nadzieję, że GF-y zmobilizują twórców do działania, szczególnie mam tu myśli trzy tytuły, które od jakiegoś czasu mają być "już", ale coś nie możemy się ich doczekać. Niespodziankami też zresztą nie pogardzę. No i mała prośba - jak macie zamiar startować, to postarajcie się wydać grę chociaż parę dni przed końcem zgłoszeń - miło by było pograć na spokojnie.

Względem błędów/braków: Geralt znów jest Diablem, Rubicante to aktualnie Zwiodimus, zaś twórca wspaniałego MineVine to Szymkim, a nie Szymkin.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)
Posty: 1761
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Ciekawi mnie czy wyjdą jakieś "fałszywe" zapowiedzi w starym stylu, czyli z ładnymi szumskrinami i masą obietnic. =)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: X-Tech »

Ja się jaram zapowiedzią gry Under.
Krew Zdrajcy jako pełniak ma masę plusów.
Zastanawiam się nad własną zapowiedzią, bo jak to Zombik ujął właściwie zapowiedź dodaje chęci do stworzenia czegoś dla innych (komentarze)
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Adrap »

Sam zaczęłem się zastanawiać czy dać zapowiedź do mojej pobocznej nesowej gierki, czy po prostu odłożyć pracę do gfów nad aktualnym projektem i ją wydać.

Mam nadzieje że konkurs pobudzi do pracy więcej osób niż mnie i kryzz'a. Coś dużo gier spod vxa, a mało 2k/2k3. Jeszcze coś tam szymkima nowego się pokazało. Chyba się na was obrażę nie daliście mojego absulotnego faworyta: "Powrut magicznego smoka"

Fajnie, że wszystko jest spakowane w jednym głosowaniu poniważ, gdy byłoby podzielone wyglądałoby tak:
90% faworyt
10% reszta

Dobra trzeba odrobić lekcje i zapoznać się z nowościami tego roku, ale teraz chyba idę spać. Miłych snów.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1237
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Noruj »

Może i bym zdążył z Asgunem, ale jak już to na ostatnie dni... Nie wiem czy jest sens tak gnać na złamanie karku. Z drugiej strony jak wydam miesiąc po, to się trochę wkurzę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rave »

Będą Speciale? Przyznam, że lubiłem formułę i była to fajna odskocznia od głównego konkursu.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 445
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Ekhart »

Kurde, fajnie zobaczyć, że są w tym roku GFy. Ale raczej nie wezmę udziału, w miesiąc nic nie wyskrobię ciekawego :c
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Klonoa »

@Up,
Dont give up, skeleton

I jak zwykle nie bylem przygotowany na sparowanie ataku.. tak jak w Dark Soul's z pozniejszymi bossami.

Tegoroczne Golden Forki ciekawie sie zapowiadaja dla wybierania produkcji wsrod pelnych wersji i dem skoro nie beda podzielone na zadne kategorie hahah - dodatkowo chwilowy Chaotyczny zamysl zwiazany z zapowiedziami korci mnei by dorzucic po tylu latach cos od siebie..

Dosyc glupio by bylo wyjsc na koniec z rekoma pelnymi karteczek planow i dokonczyc nic z tego, ale z drugiej strony pewnie dostalbym wiekszej motywacji dla gry niz dla projektu komiksu. Tak, tez mam na mysli komentarze/opinie/krytyki.
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Rave pisze:Będą Speciale?
Raczej nie ma na to przestrzeni, (prawie) wszystko zrecenzowane, stare tytuły rozliczone w GFS2, ostatni rok to chyba za mało mięcha, żeby organizować jeszcze dodatkowy konkurs (przypominam, w zeszłym roku mieliśmy zbitkę z dwóch lat).

Ten brak podziału na wersje RM też nie jest jeszcze całkiem pewny. Z jednej strony w sumie już jest 8 (właśnie dodałem jedną grę) tytułów spod RMVX(A), z drugiej aktualna formuła ma niewątpliwie swoje zalety i jak widać, szerokie poparcie. Najchętniej doszedłbym do pomysłu by nagrodzić w konkursie więcej niż trzy produkcje, ale bez wydumanych pomysłów czy dodatkowych głosowań. Zobaczymy co będzie, jeśli VX dobije do dziesiątki to zapewne pojawi się jednak jakiś podział.
GameBoy pisze:Ciekawi mnie czy wyjdą jakieś "fałszywe" zapowiedzi w starym stylu
Marzenie, oddawałbym ważne głosy. =D
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)
Posty: 1761
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: GF 2014 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GameBoy »

Ja bym był za brakiem podziału na makery, za czym zresztą jestem od dosyć dawna już.
Zablokowany