[ZAPOWIEDŹ] Kruk 2 [RMVX]

Najlepsze, najpopularniejsze gry lat 2012/2013. Wyniki konkursu.
Zablokowany
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 125
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

[ZAPOWIEDŹ] Kruk 2 [RMVX]

Post autor: INRE »

Obrazek
Tytuł: Kruk 2
Wersja RM: RPG Maker VX
Gatunek: Przygodowa/RPG
Termin ukończenia: 2014

Fabuła:
Przeniesiemy się o 10 lat naprzód od poprzedniej wyprawy Kruka. Odkryjemy Ziemię Ras Pradawnych – Quervik – kontynent, który przez ostatnie kilkadziesiąt lat, za wszelką cenę chcą zdominować ludzie… Najpierw uległy krasnoludy – od teraz dzielą się surowcami z ludźmi i udzielają wsparcia zbrojnego w bitwach, a do kopalń sprowadzani są wytrzymali orkowi niewolnicy. Orkowie przenieśli swe osady na daleką północ – tam gdzie panują ciężkie warunki, ludzie nie są w stanie im zagrozić. Elfy ukryły się w lasach – do ostatniej kropli krwi walczyć będą o swoją wolność.
Nasz bohater nie przybył jednak tutaj, aby angażować się w konflikty…
„Enialis jest poszukiwany.” „Enialis jest przeklęty.” „Enialis musi umrzeć.” Takie okazały się być konsekwencje zakończenia wyprawy (podniesienia Hełmu Zapomnianego Barbarzyńcy) zorganizowanej przez księcia Lothwarrd. Ucieczka i ciągłe ukrywanie się nic nie pomogą. Przed śmiercią nie można tak po prostu uciec. Okazuje się, że klątwa może zniknąć wtedy, gdy przeklęty artefakt zostanie zniszczony w Pradawnej Kuźni Imsha. W tym celu Kruk uda się do Mroźnych Krain – na daleką północ Quervik… Bohater nie jest w najlepszej formie. Czy wróci jego odwaga i pewność siebie? Czy wystarczy mu sił i zdolności, aby podnieść się i wygrać walkę o własne życie?
O tym wszystkim przekonacie się w grze „KRUK 2”.

Mechanika:
Gra zostanie podzielona na 3 osobno wydane akty. Po ukończeniu gry będzie można skopiować zapis do kolejnego aktu i kontynuować ze zdobytym wcześniej ekwipunkiem, umiejętnościami i statystykami. Taki podział ułatwi mi tworzenie i pozwoli na wprowadzenie większej różnorodności miedzy każdym z trzech aktów.
Gra opiera się na wielu patentach z pierwszej części. Jednakże niektóre z nich jeszcze ulegną modyfikacjom. Walki rozegrane zostaną w czasie rzeczywistym, choć sam system będzie różnił się od tego z pierwszego Kruka. Tutaj dostępne będą 3 rodzaje ataku (słaby, średni, mocny). Im atak silniejszy, tym wolniej zregeneruje się wytrzymałość, a możliwość wyprowadzenia kolejnego ciosu będzie bardziej opóźniona. Do klawiszy-skrótów znów przyporządkujemy mikstury i czary. Nowością będą tzw. Akcje, czyli specjalne ataki bohatera.
Ponownie co poziom zwiększymy statystyki, ale punktów do rozdania będzie mniej. Natraficie na zagadki oraz mini gry (także kilka nowych). Bohater będzie skakał… Warto też wspomnieć, że będzie możliwość zmiany ekwipunku naszego Kruka.
Sterować będziemy przede wszystkim Enialisem. Zdarzą się jednak momenty, w których dołączą towarzysze, lub takie gdzie wcielimy się tylko i wyłącznie w inną postać. Postacie poboczne nie będą posiadały czarów, akcji, czy też zmiany ekwipunku.
Ponadto: zwiedzimy większy świat, wykonamy zadania poboczne i odnajdziemy wiele sekretów.

Grafika i audio:
W tej kwestii również będzie można dostrzec całkiem sporo zmian w porównaniu z poprzedniczką. Już na screenach widać inny tileset, charsety, windowskin, HUD. Poza tym nowe menu i strona tytułowa w zupełnie innym stylu. Postanowiłem „odważniej pobawić się” barwami, fogami i różnymi efektami świetlnymi. Myślę, że jak na razie wygląda to dość ładnie.
Jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową… Muzyka to główne budujące świetny klimat MIDI z takich gier jak choćby Final Fantasy, Golden Sun, czy Chrono Cross. Pozostałe dźwięki będą dość podobne do tych z pierwszej części.
Kruk 2 dzięki temu będzie ważył mniej. Na ten moment audio zajmuje niewiele ponad 2 mb, a grafika ok. 13 mb.

Zrzuty:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [ZAPOWIEDŹ] Kruk 2 [RMVX]

Post autor: Rahim »

To wszystko to nadal pierwsza część prawda?
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [ZAPOWIEDŹ] Kruk 2 [RMVX]

Post autor: McLaren »

Jak dla mnie rewelacja:) Super mi się grało w pierwszą część czekam na drugą:):)
Zablokowany