GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze, najpopularniejsze gry lat 2012/2013. Wyniki konkursu.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Kiedyś to było po 5 zapowiedzi na każdego z makera. A teraz jakoś nikt się nie wychyla, dziwne:P

A do kiedy można się zgłaszać, bo jakoś nie widzę konkretnej daty?
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: AkiNebula_e »

No skoro mój Hołp się na pełniaka jeszce nie nadaje, to wystartuje w zapowiedziach. Lada moment zakładam temat.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Jazzwhisky pisze:Terminy

Termin zgłoszeń we wszystkich kategoriach - 22 grudnia 2013.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rahim »

Dodałem swoje Pokemony do zapowiedzi, mam nadzieję iż wszystko jest zgodnie z regulaminem, w razie czego zapraszam do doinformowania mnie na pw.
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GreyInvidia »

Heh, tak trochę mnie śmieszy (może nie powinno) wstawianie do konkursu zapowiedzi własnych gier XD. Niby nie ma w tym nic złego - wręcz przeciwnie - autor gry najlepiej będzie wiedział co jego produkcja oferuje, jednakże zawsze jakoś uznawałem konkurs "zapowiedzi" jak szansę na miejsce na podium dla tych, którzy akurat nie startują z żadną grą. Tak jak raveone napisał, że kiedyś to było multum tych zapowiedzi to teraz już w akcie desperacji ludzie piszą je do swoich własnych gier XD.

Sorry za taki post w sumie nic nie wnoszący, ale chciałem jakoś się odnieść do powyższych postów.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: tiberium »

W zapowiedziach chętnie bym zobaczył jakąś GL albo inną produkcją od Reptile którą tam skrobie :< a cholera nic nie mówi xd
22 grudnia to w zasadzie już XD ciekawi mnie czy do tego czasu coś nowego się pojawi.

Powodzenia, ja w następnych GF startuje XD
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

GreyInvidia pisze:teraz już w akcie desperacji ludzie piszą je do swoich własnych gier XD.
A jakie gry mają zapowiadać autorzy, jeśli nie swoje? =]

Nieciekawy jest inny aspekt - w takich GF2007 większość (jeśli nie wszystkie) zapowiedzi były pierwszymi publikacjami na temat zgłaszanych projektów. Miało to sens i budziło emocje, konkurs Zapowiedzi był wówczas starciem premierowych zajawek prezentujących (często w nietypowy sposób) gry w produkcji, o których nie wiedział wcześniej nikt (lub prawie nikt) poza autorami.
Tymczasem w tym roku dostałem w tej sprawie kilka wiadomości i szczerze mówiąc - troszkę ręce opadają, gdy użytkownicy pytają o udział w konkursie zapowiedzi, która pojawiła się na forum już kilka miesięcy temu. Na pewno idea przyświecająca tej części rywalizacji gdzieś się zatarła (i trochę mojej w tym winy, dział wymaga dostosowania, wiele reguł wcześniej po prostu nawet nie wymagało zapisywania), ale jeszcze nie urządzałbym pogrzebu, może coś pojawi się jeszcze w najbliższych dniach, a może przyszły rok zaskoczy nas pozytywnie. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GreyInvidia »

Welp, czyli rozumiem że w sumie nic nie stoi na przeszkodzie stworzeniu zapowiedzi do gry, o której info nie zostało nigdzie opublikowane, a sama gra jest np. w fazie wczesnej produkcji? Pytam, bo mam projekt pewnej gry, która miała powstać na halloween, ale shit happened i nie powstała (zasadniczo mam tylko rozpisaną 'fabułę', koncepcję rozgrywki i jakieś wstępne grafiki).

Tak btw. jak teraz o tym myślę, to może ciekawiej byłoby aby Zapowiedzi dotyczyły właśnie takich wczesnych projektów, koncepcji które wcale nie muszą wejść w życie, o ujrzeniu finałowej wersji nie wspominając? W końcu często jest tak, że tacy potencjalni twórcy gier mają od groma pomysłów i tworzą koncepcję na "najlepszą grę ever", trzymają wszystko w sekrecie do momentu przynajmniej wypuszczenia pierwszego dema, po czym okazuje się że po dwóch tygodniach coś im wyskakuje, później nie mają czasu się wziąć za grę, a następnie nie mają już ochoty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Nic nie stoi na przeszkodzie, a wręcz odwrotnie - wrzucanie na forum zapowiedzi tytułów, które nie były ujawniane wcześniej to dokładnie to, co miało w swoim założeniu promować istnienie tej kategorii. Oczywiście byłoby więcej niż miło, gdyby autorzy wrzucali zapowiedzi produkcji nad którymi rzeczywiście pracują i szczerze planują ich wydanie. =))))

Wrzucam jeszcze powtórzone info co do zgłoszeń:
Jazzwhisky pisze:Zgłaszanie Zapowiedzi
Zgłoszenia w postaci TEMATÓW z prezentacjami gier w fazie produkcji zakładacie na GRMA, w dziale poświęconym Golden Forkom 2013. Forma prezentacji jest DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.). W tym roku, tak jak w poprzedniej edycji GF, wszystkie Zapowiedzi startują w jednej kategorii (bez względu na wersję RM). Ponadto, przynajmniej w teorii, pamiętajcie, że oceniane mają być nie prezentowane gry, a same zapowiedzi. Co nie zmienia faktu - prace zostaną poddane pod publiczne głosowanie, wszystko więc zależeć będzie od gustów naszych forumowiczów. Pamiętajcie o tym! =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Rahim »

tiberium pisze:W zapowiedziach chętnie bym zobaczył jakąś GL albo inną produkcją od Reptile którą tam skrobie :< a cholera nic nie mówi xd
He he... Dużo wypowiadasz się na temat Twierdzy, z tego co pamiętam ( o ile dobrze pamiętam)
kiedyś chyba próbowałeś dołączyć do Twierdzy, powinieneś więc wiedzieć że Reptile nie lata po forach i nie wychyla się raczej dalej niż po za Twierdzę, email czy gg.
A gry które robi, robi w swoim tempie i mówi o nich dość dużo na chacie twierdzy, tyle że mało kto słucha, jednak zapowiedzi GL na forum nie było i nie będzie *-*
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Noruj »

Są tylko 2 zapowiedzi, co z tą kategorią?
Ile musiałoby się pojawić, żeby kategoria wystartowała?
to teraz już w akcie desperacji ludzie piszą je do swoich własnych gier XD.
wtf... Przecież tak było zawsze x d
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Minimum startowe w każdej kategorii GF to od zawsze 5 pozycji.

Zachęcam do udziału, info o nowych, obiecujących produkcjach - jak każda konstruktywna aktywność - jest budujące dla całego community.

Pamiętajcie też - terminy nie będą przesuwane.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GreyInvidia »

Noruj pisze:wtf... Przecież tak było zawsze x d
Well, nigdy zbytnio nie interesowałem się GF, ale raz zauważyłem że uczestnicy mieli przynajmniej na tyle skromności, że robili zapowiedzi do gier innych użytkowników, zamiast do swoich własnych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

GreyInvidia pisze:
Noruj pisze:wtf... Przecież tak było zawsze x d
Well, nigdy zbytnio nie interesowałem się GF, ale raz zauważyłem że uczestnicy mieli przynajmniej na tyle skromności, że robili zapowiedzi do gier innych użytkowników, zamiast do swoich własnych.
Myślałem, że to wyjaśniliśmy, ale chyba nadal zachodzi jakieś ogromne nieporozumienie. Jestem tu bite 10 lat i nie przypominam sobie czegoś podobnego. Na jakiej zasadzie ktoś może zapowiedzieć grę, której nie zna (albo o której nie wie)? Naturalne jest, że autorzy prezentują własne gry w produkcji, przecież nikt inny nie jest w stanie zwrócić uwagi na określone szczegóły, ani przekazać szerszego obrazu czy kierunku w jakim podąża produkcja.
Ponadto - pamiętam twoją zapowiedź z GF2010 (bardzo fajnie zawierającą elementy o których wspomniałem) - http://www.rmxp.vot.pl/index.php?topic=5819.0, więc szczerze mówiąc - kompletnie nie potrafię odnaleźć elementu logicznego twojej wypowiedzi. :wink:
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: GF 2013 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: GreyInvidia »

W sumie to teraz mi się przypomniało, że to nie były zapowiedzi co miałem na myśli, a plakaty gier czy coś w tym stylu. Zmyliła mnie zapowiedź Pokemonów wykonana w formie takiego jakby plakatu właśnie XD. No ale nic, nieważne. Generalnie jak dla mnie to wszystko jasne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany