Towards The Light [XP]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oliwia
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2023, 11:40

Towards The Light [XP]

Post autor: oliwia »

Towards The Light
Obrazek
Wersja RM: RPG Maker XP
Gatunek: Przygodówka | Horror Psychologiczny
Opis: Amy została odrzucona przez wszystkie osoby, które kochała. Sprowadza siebie na granicę życia ze śmiercią, i budzi się w dziwnym świecie, w którym jej negatywne emocje przyjmują ludzką postać. Ucieczka z tego świata to jej ostatnia szansa na pokochanie oraz akceptację samej siebie.

W grze wcielasz się w Amy, a twoim celem jest zrozumienie tego świata, i ostatecznie znalezienie z niego wyjścia. Wszystkie postacie w tym świecie są personifikacją uczuć protagonistki, strach, odwaga, wątpliwość..
Podczas gry poznasz tragiczną historię bohaterki, co sprawiło, że się znalazła w tym świecie, oraz jak ważna jest samoakceptacja i miłość do samego siebie.

W grze głównie rozwiązujesz zagadki, znajdujesz przedmioty, oraz zbierasz wspomnienia, które mają realny wpływ na świat gry. Owe wspomnienia chowają się w przedmiotach mających wysoką wartość sentymentalną dla danej osoby.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gra ma w 100% muzykę skomponowaną przeze mnie, z czego niektóre utwory są nagrane na kalimbie, ukulele czy gitarze. Grafika to głównie zmodyfikowane przeze mnie resources znalezione w internecie. Portrety zostały narysowane przez https://www.deviantart.com/razorbladend (serdecznie polecam!)

Podsyłam demo soundtracku, niektóre utwory które tutaj usłyszycie, nie będą finalnie w grze, gdyż zostały zmienione. Tuż przed wydaniem gry wydam na YT pełny soundtrack :)



Planowane wydanie na steam (za darmo!)

Aktualny stan pracy (ile procent zrobione :D):
  • Mapki: 90%
  • Fabuła (scenariusz): 100%
  • Muzyka: 80%
  • Implementacja systemu wspomnień: 10%
  • Grafika: ~70%
  • Zagadki, zdarzenia, skrypty, gra sama w sobie: ~30%
Słownie, jestem blisko połowy ;)
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: Michu »

Hej, fajnie że podzieliłaś się swoją zapowiedzią! Co skłoniło Cię do wyboru RPG Makera XP? No i w ogóle - czy to Twój pierwszy projekt?

Mnie najbardziej w takich grach ciekawią zagadki do rozwiązania - może zaprezentowałabyś jakąś albo opisała, o jakim rodzaju zagadek mówimy?

Powodzenia w tworzeniu, a gdybyś potrzebowała pomocy i/lub rad, uderzaj śmiało na nasz Discord =] https://discord.gg/4GG85kr
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: GameBoy »

Podoba mi się bardzo ten minimalistyczny soundtrack.
Natomiast kontrast napisów i tła męczy mi wzrok trochę, na dłuższą metę może to być uciążliwe, chociaż odpalenie gry na pełnym ekranie powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: Crashykk »

O hej, cieszę się, że się zdecydowałaś na pokazanie projektu na forum. Dwa utwory, które słyszałem ostatnio były naprawdę ciekawe, a tutaj czuć już pewien rodzaj klimatu, w który celujesz. Jak pisałem Ci na mailu, horrory to mój ulubiony gatunek makerówek, więc trzymam kciuki za powodzenie projektu, bo ostatnio brakuje takich gierek.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oliwia
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2023, 11:40

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: oliwia »

Michu pisze:
15 mar 2023, 19:24
Hej, fajnie że podzieliłaś się swoją zapowiedzią! Co skłoniło Cię do wyboru RPG Makera XP? No i w ogóle - czy to Twój pierwszy projekt?

Mnie najbardziej w takich grach ciekawią zagadki do rozwiązania - może zaprezentowałabyś jakąś albo opisała, o jakim rodzaju zagadek mówimy?

Powodzenia w tworzeniu, a gdybyś potrzebowała pomocy i/lub rad, uderzaj śmiało na nasz Discord =] https://discord.gg/4GG85kr
RPG Makera XP używałam najwięcej po prostu, plus daje mi bardzo nostalgiczne wspomnienia z czasów gimnazjum, więc może dlatego..
Towards The Light nie jest moim pierwszym projektem, daleko od tego. Ale jeżeli liczymy projekty, które byłam gotowa pokazać światu, to Towards The Light będzie drugim, o pierwszym niezbyt chcę mówić bo był to klops totalny, ale dużo się nauczyłam dzięki niemu.

A jeżeli chodzi o zagadkę to podam przykład z początku gry:
Spoiler:
Awatar użytkownika
oliwia
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2023, 11:40

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: oliwia »

GameBoy pisze:
15 mar 2023, 19:30
Podoba mi się bardzo ten minimalistyczny soundtrack.
Natomiast kontrast napisów i tła męczy mi wzrok trochę, na dłuższą metę może to być uciążliwe, chociaż odpalenie gry na pełnym ekranie powinno pomóc.
Właśnie cały czas zastanawiam się, czy nie byłoby lepiej, żeby te okienko, na którym wyświetlane są dialogi, miało solidny kolor, zamiast być półprzezroczyste
Awatar użytkownika
Karrmel21

Golden Forki 2022 - Pełne Wersje (miejsce 1);Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: Karrmel21 »

Zapowiada się interesująco. Historia z opisu brzmi ździebko mało subtelnie - ale ciekawe jak udźwignie ją klimat, system wspomnień (jakkolwiek będzie wyglądał) i zagadki. Na plus oczywiście oryginalna muzyka i grafika - to rzadkość tutaj, ale zawsze mile widziana. Cieszy też wieść, że gra jest już gotowa w ok. połowie - to dość optymalny moment na zapowiedź.

Zobaczymy jak wyjdzie całość, na premierę, ale na ten moment - powodzenia!
Moje gry:
SpaceSave(Skończone - 2017)
Cień w Obiektywie: Wersja Rozszerzona (Skończone - 2020)
Sunset Rain(Skończone - 2022)
sancTis: Dies Irae(T.B.A.)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Towards The Light [XP]

Post autor: Fear »

Fajny klimat. Ja osobiście myślę, że półprzezroczyste okienko jest jak najbardziej ok, szczególnie biorąc pod uwagę, że nie jest mocno przezroczyste. Ja bym dopatrywał się ewentualnego braku czytelności po prostu w zbyt małym tekście, chociaż sama czcionka jest fajna. Może ją zwiększyć? Może zmniejszyć okna jeśli jest dużo kwestii typu: "Amy..." to wedle uznania :)

Jak wyjdzie to sprawdzę, szczególnie biorąc pod uwagę mój sentyment do XP (Najlepsze RTP in history)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ