[XP] Legenda

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

[XP] Legenda

Post autor: Yoroiookami »

Obrazek

Tytuł:
Legenda

Wersja RM:
XP

Opis:
Legenda jest planszówką, zainspirowaną masą innych planszówek i karcianek.
Nie jest to poważna gra dla poważnych ludzi, tylko lekka przygoda z niewielką zawartością durnych żartów.
Gra w założeniu ma być dosyć krótka, ale zachęcająca do wielokrotnego jej przechodzenia.

Fabuła:
Nic niesamowitego.
Celowo cliché opowieść o tym, jak bohater rozprawił się ze złem.
Pośmieję się nieco z różnych archetypów.

Stan Ukończenia:
Zacząłem jakieś dwa tygodnie temu, więc gra pojawi się dopiero za kilka miesięcy.
Obrazek
Plany
1. Wybór Bohatera
Przed rozpoczęciem rozgrywki, wybieramy bohatera/bohaterkę spośród wielu postaci.
Każda z nich ma inne umiejętności i statystyki.
Część bohaterów można odblokować spełniając odpowiednie warunki podczas gry - np. zabijając odpowiedniego BOSSa.
2. Rzut Kością
Rozgrywka składa się w dużej mierze z rzutu kością.
Zamierzam jednak dać graczowi jakiś wpływ na to gdzie idzie, czy walczy, czy ucieka, czy odpoczywa.
3. Przeciwnicy
Wszyscy przeciwnicy będą występować prawdopodobnie w formie kart.
Każdy przeciwnik będzie mieć własne statystyki, które będą wliczane do rzutów kością podczas walki.
Możliwe będzie napotkanie BOSSów w niektórych miejscach na planszy.
Domyślnie - ucieczka przed nimi będzie niemożliwa.
4. Przedmioty
W miastach możliwy będzie zakup uzbrojenia zwiększającego niektóre statystyki bohatera.
Zamierzam też dodać kilka przedmiotów magicznych, które mają różne dziwne efekty.
5. Magia
W grze będą czary, ale jeszcze nie jestem pewien w jakiej formie je zaimplementuję.
6. Dialogi
Mimo, że Legenda jest planszówką - bardzo możliwe że w grze pojawi się garstka dialogów.
Głównie chodzi mi o samo zakończenie gry, ponieważ każdy z bohaterów ma własną historię i cel.

Screeny
Spoiler:
Do czasu wydania projektu, w grze zmieni się bardzo wiele rzeczy!
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [XP] Legenda

Post autor: Crashykk »

Estetycznie to wyglada. Widac w tym twoj wilczy styl i az przypomnialy mi sie karty osob z Ultimy, ktore robiles dawno, dawno temu w odleglym sajcie. Bardzo chetnie ogram, bo brakuje nam na scenie takich szalonych pomyslow. (Karcianki, Planszowki itd). :mrgreen:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [XP] Legenda

Post autor: Sefiro »

Pierwsze skojarzenie: Pustkowia Chaosu + karcianka z forum.
No i ten charakterystyczny styl Yoroi :D Gra prezentuje się uroczo, czekam na premierę :3
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [XP] Legenda

Post autor: Kryzz333 »

Zapowiada się fajna, zgrabna gierka :V
Podoba mi się też to, że wykorzystujesz bazowe zasoby RM XP w dobry sposób :3 Czekałem na takie coś lata. :-D
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Legenda

Post autor: Adrap »

Ostatnio szukam jakiejś jednoosobowej alternatywy dla Talismana, więc tylko żałować że już nie wychodzi. Więcej planszówek na scenie!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [XP] Legenda

Post autor: PInroz »

Sefiro pisze:Pierwsze skojarzenie: Pustkowia Chaosu + karcianka z forum.
Mi to bardziej przypomina Karty Arkany :roll: Jeżeli koncepcja będzie taka sama to z pewnością zagram :mrgreen:
Spoiler:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [XP] Legenda

Post autor: Yoroiookami »

PInroz pisze:Czekaj już gdzieś widziałem jakąś Legendę http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... ew=screeny
O kurczę :shock: będę musiał zmienić tytuł na Legenda B.

Dziękuję wam za miłe słowa. <3
Postaram się, żeby gra była wciągająca. :>

---------------------------------------------------------
EDIT: Drobny update do menu wyboru postaci:
Obrazek

Wygląda chyba dosyć ładnie, raczej niewiele się zmieni.
Teraz zamierzam zabrać się za karty z przeciwnikami :!:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [XP] Legenda

Post autor: Adrap »

Wygląda miodzio, jakby tylko ten tekst nie wchodził na postać :)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Legenda

Post autor: Kitabake »

Talisman w RM XD? Chętnie w to pyknę. Świetny pomysł ;) .
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [XP] Legenda

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:O kurczę :shock: będę musiał zmienić tytuł na Legenda B.
Odkryłem jeszcze jedną Legendę http://www.tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=legenda :roll: :roll: :roll: Trochę dużo tych legend jak na RPG Makera :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ