Nobunaga's Shadow [MV]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zergmar

TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2018, 16:07

Nobunaga's Shadow [MV]

Post autor: Zergmar »

"Nobunaga's Shadow"
Gatunek: JRPG/VisualNovel

Gra mocno fabularna, osadzona w klimatach Japońskiego średniowiecza, a konkretniej w okresie Sengoku.
Zaczynamy jako osoba niższego stanu, wysłana przez tajemnicze osobistości z prowincji Iga do odległego
miasteczka zwanego Odawari, gdzie klan Oda wybudował sobie przed kilkoma laty nową siedzibę.
Świat gry jest (luźno) oparty na kontekście historycznym.

Gra posiada opcjonalne questy, od czasu do czasu wybory fabularne i alternatywne zakończenia.
W temacie rozwoju postaci, zamiast wyboru klasy, nasza postać zmienia się zależnie od tego
jakie atrybuty decydujemy się trenować po każdym awansie.
Grafika ze sprite'ami w formacie 24x24, inspirowana epoką GameBoy Color/GameBoy Advance.

Projekt z zamysłem komercyjnym, pojawi się w wersji angielskiej na Androidzie i trochę później też na Steamie.
Stan projektu: 99.9% (przewidywane ukazanie się na Androidzie w Maju 2018)
Wersja PL: TBA

Mikro Trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=t9aIBpCFgvs

Screeny:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Nobunaga's Shadow [MV]

Post autor: Yoroiookami »

Oczywiście, że w grze jest Oda Nobunaga. :lol:
Graficznie bardzo mi się podoba.

Trochę szkoda że za pieniążki, ale dobrze dla ciebie. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Nobunaga's Shadow [MV]

Post autor: Jazzwhisky »

Podoba mi się, wszystko wygląda spójnie, więc jeśli w szczegółach nie wyłażą jakieś potworki, to na pewno szykuje się tytuł do pogrania. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Nobunaga's Shadow [MV]

Post autor: Deathwing »

Może by tak przenieść temat do gier, skoro już od dawna projekt jest ukończony?

Kupiłem już jakiś czas temu i w końcu przeszedłem, niemal dokładnie w 5 godzin (zakończenie Oda Samurai). Bawiłem się nieźle, chociaż z pewnością można by się przyczepić do paru rzeczy, zwłaszcza do mało urozmaiconej walki. Na upartego większość gry można przejść na enter + medytacja, a żarcie okazało się przydatne dopiero na sam koniec. Poza tym usypianie najsilniejszego przeciwnika trochę za bardzo ułatwia sprawę. To wszystko nie boli jednak jakoś strasznie, bo walk jest stosunkowo mało, a gra nie wymaga grindowania. Widać, że to fabuła odgrywa główną rolę i właśnie ona też była dla mnie największą zaletą - te wszystkie spiski wypadły przekonująco, chociaż jak na zabawę w szpiega zabrakło mi przynajmniej jednej skradanki albo zagadek. W każdym razie wciągnąłem się w historię i może jeszcze posprawdzam inne zakończenia. Tym bardziej, że nie zaliczyłem wszystkich questów i nie pokonałem ronina w lesie, a nie daje mi spokoju, co on ma w tej skrzynce :P Z innych zalet: graficznie cudo - bardzo ładny pixelart i portrety (chociaż chińskobajkowy styl do mnie nie trafia), wyśmienite mapki, a muzyka (z wyjątkiem walk) też udana, wprowadzająca sielski nastrój. Szkoda tylko, że w walkach nie ma dynamicznej nuty, a to przeszkadza zwłaszcza pod koniec. Ale poza tą jedną wadą oprawa jest naprawdę świetna i tworzy spójny klimat. Podoba mi się ogólnie dbałość o szczegóły i staranne wykonanie, to zwyczajnie solidna giereczka, za taką cenę warta sprawdzenia.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nobunaga's Shadow [MV]

Post autor: Surusek »

Wideo materiał z mojej serii... forma recenzji. Ktoś, kogoś?
Spoiler:
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
ODPOWIEDZ