Pieśni o Czynach

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Pieśni o Czynach

Post autor: Michu »

Obrazek

RM: 2003
RODZAJ: Przygodówka

Pieśni o Czynach to przygodówka, którą zacząłem robić w połowie 2006 roku, ale w wyniku różnych komplikacji porzuciłem prace na etapie intra. Udało mi się jednak dokończyć w całości scenariusz i zadania poboczne. Kilkanaście dni temu przeglądałem archiwa i znalazłem PoC. Bez wahania wziąłem się do roboty.

Obrazek

Chema - ten bardziej żywiołowy element drużyny. Uwielbia kobiety i piwo, które pije w niesamowitych ilościach. Lekkoduch nie zastanawiający się nad skutkami swoich poczynań. Ulubioną profesją jest szpiegostwo, ale radzi sobie całkiem nieźle z kradzieżą kieszonkową. Nigdy nie wygrał z Raguelem pojedynku na miecze.

Raguel - ten trzeźwy, posiadający zdrowy rozsądek. Racjonalista, który najpierw przewidzi trzy ruchy przeciwnika, a dopiero później ruszy się z miejsca. Na każdym kroku stara się utemperować przyjaciela grożąc mu kolejnym pojedynkiem. Znakomity szermierz i brydżysta.

Obrazek

Raguel i Chema to wychowankowie Akademii Słońca - elitarnej placówki szkolącej ludzi potrzebnych w wywiadzie: szpiegów, złodziei, łowców. Z usług akademii korzystali wszyscy, od pospolitego szlachcica po króla i jego otoczenie. Komuś nie spodobał się jednak monopol szkoły. Wykorzystując zdradę jednego z członków spalił akademię oraz wymordował uczniów i absolwentów. Nasi bohaterowie byli jednak przewidujący i tuż przed ukończeniem egzaminów spalili wszystkie dokumenty świadczące o ich istnieniu. Teraz wiodą beztroski żywot złodziei na żądanie.

Poznajemy ich, gdy muszą uciekać przed wysłannikami rozzłoszczonego wielmoży, który stracił na rzecz rabusiów niemałą sumkę. Raguel i Chema docierają do miasta Ram Izad, gdzie przypadkowo natrafiają na kolejne zlecenie. Nie wiedzą, że pakują się w poważne tarapaty. W grę wchodzą okultyści, duchy z przeszłości, tajne organizacje i zaginione dokumenty. Nie wiedzą, że historia, w którą się wpakowali ma nie drugie, nie trzecie, ale nawet czwarte dno.

Obrazek

Grafikę widać na screenach. Głównie chipy i face znalezione w sieci, do tego część charsetów wykonana przeze mnie. Podziękowania dla Super Vegety, którego edity wykorzystałem w CBS'ie, zresztą też jego autorstwa. Pieśni o Czynach są przygodówką, nie spodziewajcie się więc skryptowych fajerwerków. Będzie dużo łażenia, szukania i zbierania. Do tego w miarę nieliniowe dialogi i masa zadań pobocznych. Muzyka w tle, nie planuję wodotrysków.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Michu, bedzie tu jakakolwiek walka? Widze PA, co odczytuje jako Punkty Ataku i ten watek z walka na miecze, w ktorej mistrzem jest Raguel. Moze cos w stylu pojedynkow w The Way?

I jaki typ przygodowki to bedzie? Znajdz-Polacz-Zanies-Uzyj, czy raczej oparta na minigrach (jakies ustawianie dzwigni itp)?

Jednym slowem - wiecej konkretow :]
ShaQ
Posty: 77
Rejestracja: 18 kwie 2006, 10:55

Post autor: ShaQ »

Michu, wybacz, ale nie umiesz robić ładnych mapek :l. Te "filary" pod schodami są ohydne. I wszystko takie... kwadratowe? Mało urozmaiceń.
tsukuru.pl
okrutny spam w sygnaturze.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Czyli nie dostane odpowiedzi na swoje pytania?
A ja oddalem na Twoje projekty tyle glosow Michu... chlip chlip :(
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Post autor: Yoshu »

Obrazek

to chyba odpowiedź na twoje pytania ~XD

Dla mnie to kolejny projekt który nie ma żadnych szans na ukończenie. Ja dalej czekam na reaktywacje Fantasy ;< [chociaż już się nie doczekam XD].
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Kalach - to wlasnie jest walka, a dokladnie "symulator fechtunku" XD Przygodowka w klasycznym stylu, raczej bez mini gier.

Yosh - a wiesz, ze ostatnio chcialem zaczac robic remake Fantasy? Ale to dopiro jak skoncze przynajmniej PoC i TD
Obrazek
ODPOWIEDZ