Najlepsza gra naszej społeczności

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Stanior »

Słuchajcie,
Jak wiecie nie bywam tutaj często, ostatnia moja aktywność ma pewnie związek z pobytem w domu i wracaniem do starych hobby.
Chciałbym trochę zapoznać się z najnowszą twórczością naszej sceny. Jaką grę stworzoną przez rodzimego twórcę możecie mi polecić?
Chodzi mi o najlepszą pozycję jaka do tej pory wyszła na naszej scenie. Jakbyście mieli wybrać jedną jedyną, którą by nas miała np. reprezentować na międzynarodowym konkursie.
I nie chodzi mi tu o jakieś udziwnienia - raczej typowy jrpg, z odjechaną fabułą, wyrazistymi postaciami, wciągającym gameplay itp...
Dajcie znać :)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Versus
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:24

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Versus »

Z pewnością Trzy Małe Świnki Soula, zrobione na zeszłoroczną edycję KC. Tytuł na maks pół godziny, bardzo fajny koncept. Poleciłbym też SpaceSave, RPG osadzone w czasach współczesnych. Kable V, duża scenówka. Może nie zachęci z opisu, ale humor trafia w punkt jak najbardziej. Podobało mi się też Chantlicoatl, bo na całe szczęście nie był to następny średniwieczny setting fantasy, a inkwizycja w tropikach z tubylcami.
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Stanior »

Z powyższych tylko Chantlicoatl wstępnie mnie zainteresowało. Pamiętajcie, że chodzi mi o taką "mega produkcję", hit nad hitami.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Versus
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:24

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Versus »

To bardzo względne pojęcie, bo większość takich "hitów",o których mówisz, mi się kompletnie nie podoba i raczej nie trzymam ich długo na dysku.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: GameBoy »

Jak dla mnie to scena jest zbyt różnorodna by reprezentowanie (lol) jej jedną grą miało jakikolwiek sens.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Jazzwhisky »

Jakiś dziesiąty temat tego typu na forum, i znowu w kierunku niczego. Przejrzyj Golden Forki, między innymi mają odpowiadać dokładnie na to pytanie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Stanior »

Czyli rozumiem, że nie mamy póki co polskiego final fantasy? :P
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Surusek »

Nie wiem, o jakim okresie czasowym mówimy, ale sprawdzałeś Lost Sagę?
viewtopic.php?f=1&t=6118

Wielu osobom się podobało i ma fajny, jRPGowy vibe.
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Jazzwhisky »

Stanior pisze:
21 kwie 2020, 08:35
Czyli rozumiem, że nie mamy póki co polskiego final fantasy? :P
Nie, miałem na myśli, że nawet nie chciało ci się sprawdzić, a udajesz wielce zainteresowanego. :)
Poprzednie tematy szybko obnażały podobne podejście - raczej rozliczeniowe - więc ten pewnie też zostanie prędko zamknięty (tylko odrobinę za późno).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Najlepsza gra naszej społeczności

Post autor: Stanior »

Ja nie chcę odpalić gry, którą ja ocenię jako interesującą, tylko oprzeć się na rekomendacjach całej społeczności.
Żadnych rozliczeń! Tylko fun! Jak pojawią się jakieś dziwne akcje to zamykaj od razu temat, masz moje błogosławieństwo.
Lost Saga widzę kolejna interesująca rekomendacja :)
Zamknięty, viewforum.php?f=25
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Zablokowany