Tale of Exile Akt II

ODPOWIEDZ
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Tale of Exile Akt II

Post autor: LasTTurN »

Wstęp: Obiecałem sobie zamieścić na koniec roku podsumowanie prac nad aktem drugim. Korzystając z okazji owe podsumowanie w formie prezentacji zamieszczam tutaj. Jako ciekawostkę dodam, iż trwa tłumaczenie aktu pierwszego na język angielski. Tłumaczenia podjął się zawodowy tłumacz.

Typ: RPG
Program: RM 2003
Premiera: Rok 2009

Fabuła: Kontynuacja przygody z pierwszego aktu.

Opis: Wszyscy którzy grali w pierwszą część wiedzą już czego się spodziewać po kontynuacji. W akcie drugim znajdziemy nowe lokacje, spotkamy nowe postacie, uzyskamy nowe możliwości, odkryjemy nowe mini-gry w tym mistrzostwa karciane i areny walk... Tym co zasadniczo odróżnia część pierwszą od drugiej, jest fakt, iż każdy NPC będzie dysponował odrębnymi dla siebie losowymi dialogami, których wynik często będzie miał wpływ na jego nastawienie do gracza. Sama "mechanika" systemu walki nie uległa zmianie, została jednak nieco zmodyfikowana, podobnie jest z menu. Reputacja ma teraz znacznie większe znaczenie zarówno w rozwoju fabuły jak i dla sporadycznych NPC. Przybędzie też ukrytych wstawek, zleceń i innych ciekawostek. Zastanawiam się także nad zastąpieniem facesetów obrazkami, decyzję jednak podejmę w ostatniej fazie realizacji.

Grafika: Lokacje zbudowane z jeszcze większym rozmachem i z równą dbałością o szczegóły jak w części pierwszej.

Muzyka: Mertruve którego kompozycje były już w pierwszej części obiecał skomponować lwią część muzyki do aktu drugiego. Midi & MP3

Screeny:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

A więc jednak żyjesz, a projekt razem z Tobą :)
No i mamy ładny komplet Zapowiedzi, niech wygra najlepszy.
Awatar użytkownika
Sarge
Posty: 92
Rejestracja: 29 wrz 2007, 19:23
Kontakt:

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Sarge »

Kalashnikov pisze: No i mamy ładny komplet Zapowiedzi, niech wygra najlepszy.
Ładny komplet? Hehe, mnie trzy zapowiedzi nie satysfakcjonują :wink: . Miejmy nadzieję, że pojawią się jeszcze ze dwie do jutra.

A na ToE Akt II czekam z niecierpliwością, choć jeszcze pozostał mi do ukończenia pierwszy akt :-)
Awatar użytkownika
kamac
Posty: 103
Rejestracja: 20 gru 2008, 11:41
Kontakt:

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: kamac »

Nie moge się doczekać tej gry :-D . Osobiście uważam akt I jako najleprzą grę w rpg makerze, w którą grałem. Czekam =)
.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: FEI »

w menu tytułowym ... widzę zmiany w imidżu księciunia i najemnika. porównałem sobie i zupełnie inne stroje i twarze ... głupia zmiana.

reszta trzyma poziom.

jestem za zmianą facetów na obrazki. XoD
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Kalashnikov »

Zmiana wyglądu (aczkolwiek nie zgodzę się, że mają inne twarze) jak najbardziej na lepsze. Właśnie mnie ruszyło - Last sam rysujesz postaci?
I nie rozumiem za bardzo "zmiana facestów na obrazki". Przecież faceset to obrazek tyle, że twarzy :)

Komplet - 3 zapowiedzi - 3 miejsca na podium. Przynajmniej pudło będzie zapełnione ;)
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: FEI »

podobieństwo... może delikatne, ale nie będę się już czepiał.
twarz i chara najemnika z 1 aktu robił chyba sam, ale głowy nie dam.

facesety są w ramce tekstu, a twarze obrazkowe są nad nim, zwykle znacznie większe i ładniejsze. powtarzam więc, jestem za taką zmianą.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Secretman »

Podium powinno być w kategorii Zapowiedzi i Pełne Wersje dla ToE.
lASttURn pisze:Jako ciekawostkę dodam, iż trwa tłumaczenie aktu pierwszego na język angielski. Tłumaczenia podjął się zawodowy tłumacz.
Ciekawe jak ten tłumacz to zrobi? Czy będzie tłumaczył podczas grania :-) ; edytował dialogi w makerze :-D ; dostanie tekst na kartce... i nie zapominając o creditsach w grze?
Awatar użytkownika
Lloyd
Posty: 119
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:59

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Lloyd »

ToE rusza na podbój świata? Yay, normalnie jak Wiedźmin :)

Ale kurde, muszę w końcu przejść pierwszą część. Na moich oczach rodzi się legenda a ja tu się lenie :P
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Mertruve »

Sam się rodzisz, to już jest legenda >oo
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: NIZIOŁ »

Gra świetna, już mówiłem to w temacie tej gry. Nie mogę się doczekać dalszych losów Adama i Kapitana. Jak ta gra nie wygra to ja i mój bejzbol odwiedzimy redakcję heheh ;)
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: Gokufan »

NIZIOŁ pisze:Gra świetna, już mówiłem to w temacie tej gry. Nie mogę się doczekać dalszych losów Adama i Kapitana. Jak ta gra nie wygra to ja i mój bejzbol odwiedzimy redakcję heheh ;)
Tak trzymaj, koniec tyranii! :D lolol
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: kvachu »

Właśnie przez patrzenie na takie projekty nie jestem makerowcem. Skoro nie mogę być najlepszym makerowcem to nie chcę być nim wcale.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: FEI »

ty tu masz podejście XoD... sądziłem, że w RM ludzie robią gry bo lubią. zawsze jest ktoś lepszy, bardziej pracowity, seksowniejszy itp... ale to powinno mobilizować.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: [ZAPOWIEDŹ] Tale of Exile Akt II

Post autor: kvachu »

No omg do tego jeszcze seksowniejszy? ;[
Idę się pociąć.
ODPOWIEDZ