Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Najlepsze RM gry, dema i zapowiedzi roku 2008.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

Tak jak w temacie - idzie luty, podkuj buty, a razem z zima jak zawsze nadchodzą Golden Forki.
Gadamy o tym, kto jest faworytem, kto w ogóle wystartuje i samochód jakiej marki będzie główną nagrodą w tym roku.

Na początek post FEIa z tematu o Lidze Mapperów i moja odpowiedź:
FEI pisze:ja bym GF dał więcej nominacji... np. gra roku, oprawa a/v roku, scenariusz, zapowiedź... a tak mamy marne 3 miejsca dla gier i 3 dla zapowiedzi. wielu ludzi by to zmotywowało, bo faworytów zawsze jest kilku i trudno zdobyć widelec.
To chyba właśnie silna konkurencja motywuje do bardziej wytężonej pracy? Po co mam się wysilać, skoro kategorii mamy 20 i w jakiejś na pewno załapię sie choćby na to 3. miejsce? Kiedy miejsc, a co za tym idzie szansy na sławę i piękne kobiety jest mało, większość ludzi się przykłada żeby powalczyć o podium. Takie zdanie moje.
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Akwarelek »

Z drugiej strony, zauważ, może ktoś sobie pomyśli "20 kategorii, fajnie byłoby coś wygrać cokolwiek" i zgłosi się ze swoją pracą?
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kiksi »

Jak już to wyróżnienia, ale żadnej większej forsy ;p Ogólnie to propozycje na te GF zapowiadają się bardzo silne :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

FEI pisze:ja bym GF dał więcej nominacji... np. gra roku, oprawa a/v roku, scenariusz, zapowiedź... a tak mamy marne 3 miejsca dla gier i 3 dla zapowiedzi. wielu ludzi by to zmotywowało, bo faworytów zawsze jest kilku i trudno zdobyć widelec.
Gwoli ścisłości - 3 dla gier, 3 dla dem i 3 dla zapowiedzi. Całkiem sporo. Ponadto - w działach gry i dema nie obowiązują zgłoszenia, uczestniczące w GF produkcje wybieramy sami - i nie sądzę, by nagłe dodanie dwóch kategorii na GF zwiększyło dramatycznie ilość wydawanych tytułów.
Poza tym, no gier jest niestety niewiele, dlatego rozdrabnianie się kompletnie mija się z celem - mamy nagradzać najlepsze produkcje, a nie wszystkie po trochu. Jeśli ktoś może się wyjątkowo zmotywować i szykować specjalnie na GF to chyba wyłącznie w kategorii zapowiedzi - a tam poziom rywalizacji jest jeszcze kompletnie nieznany. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

A właśnie - znana jest już wstępna/ostateczna data prezentacji prac, głosowania i wyników?
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: FEI »

ja źle nikomu nie życzę, wydaje mi się tylko, że pomysł z wyróżnieniami mógłby dodatkowo zmotywować. pamięta ktoś jeszcze Kedora, Nizioła albo QuaKhuna? nie chodzi o jakieś cudaczne nagrody, tylko o docenienie pracy... myślę, że głos tutaj powinni w pierwszej kolejności zabrać ludzie, którzy gry robią (np. Kikut, Akwarelek twierdzą że pomysł dobry) a nie sama redakcja czy recenzenci, bo tylko oni znają wartość takiej motywacji. niby taki głupi znaczek, tytuł czy coś ale zobaczcie sami jak Foxer się zmotywował.

na zachętę :*
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Gamer2002 »

Ja zaś uważam, że powinna powrócić kategoria "najlepszy skrypt".
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Tomash

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 24 kwie 2006, 16:07

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Tomash »

A ja się trochę zawiodłem rok temu, bo projektów była masa, "cud, miód i orzeszki", a potem większość nie była kontynuowana. I miałem takie uczucie, że to były ściemy - parę screenów, historyjka, tylko po to żeby móc coś wygrać. Nie mówię że tak było, takie miałem odczucie (może przesadzone).
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: FEI »

dlatego więcej powinno być kategorii za faktyczne dokonania, a nie za "opowiastki".
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Secretman »

FEJ pisze:dlatego więcej powinno być kategorii za faktyczne dokonania, a nie za "opowiastki".
Zachodu to my nie dogonimy, ale i tak mało gier(nawet zapowiedzi) wychodzi na polskiej scenie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Tomash pisze:A ja się trochę zawiodłem rok temu, bo projektów była masa, "cud, miód i orzeszki", a potem większość nie była kontynuowana. I miałem takie uczucie, że to były ściemy - parę screenów, historyjka, tylko po to żeby móc coś wygrać. Nie mówię że tak było, takie miałem odczucie (może przesadzone).
Miałem tak samo. ;)

A zamykając rozważania na temat ilości nagród/kategorii/zwycięzców - w zeszłym roku wystarczyło zrobić taką Noc Rhomików albo Mit, żeby wylądować w top3 - więc gadanie, że jest to strasznie trudne uważam za niezwykle naciągane. Gier jest za na podobne wariactwa po prostu za mało - jeśli ktoś chce dyskutować nad zmniejszeniem ilości zwycięzców i ma jakiś konkretny pomysł, możemy o tym pomyśleć.

Co do skryptów - ten sam temat poruszaliśmy w zeszłym roku - jest TACO i raczej tak pozostanie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Sobriquet Gaido »

I miałem takie uczucie, że to były ściemy - parę screenów, historyjka, tylko po to żeby móc coś wygrać.
I dlatego też rok temu do Golden Forków nie dałem zapowiedzi QW3. Po prostu żal mi tyłek ściskał, gdy pomyślałem, że przegram z zapowiedzią "gry słupa". I tak, podobnie jak na rozdaniu Oskarów, najważniejsza jest jedna nagroda - za najlepszą grę :)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:...w zeszłym roku wystarczyło zrobić taką Noc Rhomików albo Mit, żeby wylądować w top3...
Ej bez przesady, troszkę nieładnie to zabrzmiało ;) Obydwie gry - Noc Rhomików i Mit uważam za bardzo dobre i udane produkcje (krótkie, bo krótkie, ale udane), szczególnie Noc Rhomików.

A może podział na "Najlepsza gra roku o tytule obcojęzycznym i polskojęzycznym", he? xD
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:
Jazzwhisky pisze:...w zeszłym roku wystarczyło zrobić taką Noc Rhomików albo Mit, żeby wylądować w top3...
Ej bez przesady, troszkę nieładnie to zabrzmiało ;) Obydwie gry - Noc Rhomików i Mit uważam za bardzo dobre i udane produkcje (krótkie, bo krótkie, ale udane), szczególnie Noc Rhomików.
Hah, miałem na myśli wyłącznie to, że można było podbić konkurs bawiąc się powolutku z grą w RM 2 tygodnie. Bez morderczych setek godzin, dziesiątek stron tematów i wielkich zapowiedzi. To o czym piszesz - gry były krótkie, łatwe i przyjemne - "wystarczył" dobry pomysł.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Golden Forki 2008 w luźnych gatkach

Post autor: Sobriquet Gaido »

A tak trochę z innej beczki - Kiedy są Golden Forki?
Zablokowany