Sezon VI - kolejka 3

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 27 sie 2020, 00:17

Map001
0
Brak głosów
Map002
7
7%
Map003
0
Brak głosów
Map004
4
4%
Map005
10
10%
Map006
1
1%
Map007
12
12%
Map008
11
11%
Map009
3
3%
Map010
10
10%
Map011
1
1%
Map012
10
10%
Map013
15
15%
Map014
0
Brak głosów
Map015
6
6%
Map016
0
Brak głosów
Map017
5
5%
Map018
2
2%
 
Liczba głosów: 97
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon VI - kolejka 3

Post autor: GameBoy »

^Ja tego autotilesetu użyłem w tych wąskich rzeczkach. W ogóle dając pod te rzeczki różne kafelki można było ciekawe efekty uzyskać.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon VI - kolejka 3

Post autor: lorak »

Dzięki wszystkim za głosy! Cieszę się, że paru osobom się te góry z lasem spodobały ;)
Nie posłuchałem Jazza i zacząłem budować mapkę w poniedziałek wieczorem, nie zdążyłbym jej całej dopracować, więc musiałem uciec się do małego oszustwa. Żeby tę pustkę na mapie jakoś uzasadnić mogłem albo zaspać całość piaskiem, ale brakowało mi do tego kafelków (gratki dla Ciebie Kryzz, ładnie się z tymi rzekami obroniłeś) albo zalać 3/4 mapki wodą :) Może nie wyszło idealnie, pozwoliło mi uplasować się w rankingu w całkiem doborowym towarzystwie.

W ogóle świetna kolejka, może to kwestia kafelków i tego, że nie dało się łatwo elementów upychać, ale mapy wyszły naprawdę czytelne (i to na pomniejszonym widoku!). Nawet te góry, nieco dziwne w użyciu, a widzę błędy tylko na 1 mapce.

Trochę spóźnione, ale podzielę się też wrażeniami chociaż z kilku prac:
15 - pod względem grywalności to moja ulubiona w tym zestawieniu, mamy sporą różnorodność miejscówek: moczary i leśne ruiny, lądowisko dla sterowców, samotną wieżę, eleganckie miasto z rynkiem, rzekę wypływającą z jaskini, a nawet ukrytą w górach Dolinę Królów (no, tutaj raczej Królowych). Nigdzie indziej takiego dobrobytu nie zobaczyłem, w sam raz do gry.

7 - byłem przekonany, że to mapa tego przebiegłego DW, a tu takie miłe zaskoczenie ;p Jest mega dopracowana, bioróżnorodność - zdecydowanie powyżej średniej i jakoś tak kompozycyjnie się miło na nią patrzy. Wiadomo, rzeki nie mają sensu, ale prawie wszędzie tak to wyszło. Widać, że autor się dobrze bawił.

9 - też dobrze wypadła pod względem gameplayowym, fajnie to wszystko jest ze sobą połączone. Szkoda, bo podstawy są niezłe i myślę, że jakby ją jeszcze nieco dopieścić, dodać płytką wodę, nieco urozmaicić kształty i poprawić te wąziutkie góry to dla mnie byłaby jedną z najmocniejszych w zestawieniu.
Zablokowany