Sezon V - kolejka 5

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 09 cze 2016, 00:28

Map001
12
16%
Map002
9
12%
Map003
12
16%
Map004
1
1%
Map005
7
9%
Map006
12
16%
Map007
1
1%
Map008
7
9%
Map009
1
1%
Map010
3
4%
Map011
1
1%
Map012
3
4%
Map013
1
1%
Map014
4
5%
 
Liczba głosów: 74
Awatar użytkownika
Germillios
Posty: 19
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:36

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Germillios »

Moje głosy:
1. Fajny pomysł :) Przypomina mi to trochę kawałek szkoły.
8. Mapa się wyróżnia na swój sposób. Widziałbym tu coś jakby mieszkanie pod ziemią.
12. Jeden, wielki bałagan :D Ale mam wrażenie, że ktoś tu nad czymś pracuje i miesza co chwilę jakieś mikstury. Także myślę, że to zorganizowany bałagan :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Prometherion »

Pewne mapki są w porządku, inne są znośne, a niektóre zupełnie niegrywalne. Np. 3 jest grywalna i w porządku, ale irytuje mnie ta kafelkowa podłoga, to samo w 12 - można dostać oczopląsu. 9 to znowuż trollmapa. 8 jest wykonana bardzo niechlujnie, wszystko porozrzucane jak po przejściu huraganu. 7 jest bardzo w porządku, estetycznie i nie napchane wszystkiego. 1 to z kolei najlepsza pocztówka kolejki.
Ogólne wrażenia niezbyt pozytywne, pomieszczenia są malutkie, ale to wina rozmiaru mapy. Poza tym, jak na mój gust, zbyt kolorowo miejscami. :)
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Deathwing »

Prawie każda mapa ma techniczne niedoróbki, które psują mi odbiór - brak krawędzi ścian, dywany w formie cieczy, niekonsekwentnie powstawiane (lub niewymazane) cienie. Dobrze, że przynajmniej nie ma falistych ścian (poza 8, w której to jest jeszcze uzasadnione). Najlepiej wygląda dla mnie nr 2, kojarzy mi się z przytulną knajpą w piwnicy. Jest w niej parę rzeczy, do których można się przyczepić, zwłaszcza pseudo-schody po prawej, ale ogółem prezentuje się bardzo solidnie. 3 ma fajny pomysł z kafelkami, ale dają trochę oczopląsowaty efekt. W tej kwestii przebija ją tylko 12, która robi wrażenie jakby była widziana z poziomu edytora, przez siatkę eventów. Z kolei największą zagadką jest dla mnie nr 5 - nie mam pojęcia co oznaczają te dywany (kilimy?) na ścianach w połączeniu z szafkami i na dodatek z nieszczęsnymi cieniami. Albo to jakaś grubsza historia, jak w przypadku 8 z ostatniej kolejki, albo tylko próba użycia grafik w dziwnym celu. W każdym razie paru osobom się podoba, więc może ktoś potrafi to zinterpretować.
turn up the silence
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: GameBoy »

ofkoz dla normalnej pracy trzebaby poprzerzucać i poukładać część grafik inaczej, ale poza tym zestaw jest fajny
Grafiki są OK, ale tileset już nie. :)

Mam nadzieję, że w ostatniej (no, nie licząc specjalnej) kolejce będzie coś lepszego.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Yoroiookami »

#1, #5, #10.
Venek ma rację. Jedynka ma fajną tablicę. Do głowy by mi to nie przyszło. :lol:
Piąta mapa ma ładnie wykonane wnętrze i przypomina mi jakiś klub albo restaurację
A dziesiątka bardzo ładnie wykorzystuje całą przestrzeń.

Gdybym mógł, zagłosował bym jeszcze na #3, ale przez leniwych uczestników jest to niestety nie możliwe. :roll:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Dragon Kamillo »

Ni i nie wysłałem mapki. Wiedziałem od początku że LM akurat w tym okresie (3 tygodnie przed sesją, to najwięcej roboty, powiem nawet że na sesji to się odpoczywa XD), więc ogólnie zmęczenie i brak czasu nie pozwoliło mi wziąć udziału w tej kolejce, a miałem taki fajny pomysł XD...

No ale dobra. Co do mapek, to we wszystkich oprócz 5 meble odstają na pół kratki od ściany, co nie jest za ładne. Tak na szybko widzę że jakoś jest to też ukryte na mapie 10 i 12, ale trochę średnio.

Co do głosów to na pewno mapa 2 i 8, no i jeszcze 6 z reszty też są fajne pomysły ale np
10: brak wejścia do domu
1: piętro nie zgadza się z parterem, po za tym te schody średnio do takiego sposobu robienia map
5: niech ktoś ogarnie cienie i shift

To chyba tyle.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Kleo »

Nie sądziłam, że to powiem, ale... w tej kolejce nic mnie nie zachwyciło. :)

Głosy idą na:
2 - ponure, klimatyczne wnętrze, kojarzy mi się z jakimś tajnym klubem, w którym oferowane są różne niezupełnie legalne, ale bardzo ekscytujące rozrywki.
6 - fajny dobór kolorów, sensownie poskładane, funkcjonalne wnętrze.
8 - wprawdzie kwiatki/beczki/skrzynie/koszyki zdają się być ustawione bez ładu i składu, ale pomysł na mieszkalną (a przy tym całkiem przytulną) jaskinię bardzo mi się podoba.


Podobają mi się jeszcze:
1 - tablica!
12 - byłby głos, gdyby nie paskudny dywan w sypialni (wygląda jak podniszczone linoleum z mieszkania w bloku powstałym w czasach minionego ustroju i do dziś nie remontowanego).
13 - wahałam się między tą mapką a 6, ale ta przegrała, bo przechodnia sypialnia to straszny pomysł. :)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Crashykk »

Nie chce nikogo obrazic, ale zastanawia mnie jakim cudem 4 i 11 nie dostaly zadnego glosu, a 9 tak o.O

Glosowalem na 5 i 6. Nie mialem pojecia na co dac ostatni pkt.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Yoroiookami »

No wiesz Crasherku, gusta są różne i zwykle nie mają sensu. Ja już w poprzednich kolejkach się dziwiłem. Oby nikt nie wziął tego do siebie, bo potem nie będzie projektów przez pół roku.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Amelanduil »

CrashuR pisze:Nie chce nikogo obrazic, ale zastanawia mnie jakim cudem 4 i 11 nie dostaly zadnego glosu, a 9 tak o.O
¯\_(ツ)_/¯
ObrazekGlico☆Magic?
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: lorak »

Zagłosowałem na 1, 6 i 14. Wszystkie są stylistyczne podobne, bez udziwnień, brałbym do gry. Odrzuciłem przy głosowaniu wiele map ze względu na to, że pomieszczenia nie są połączone między sobą (np. 7, 10), a autorzy 3 i 12 przesadzili trochę z ilością wzorków na metr kwadratowy.
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Prometherion »

Głosy poleciały na
1 jako najlepsza pocztówkę
7 dziwi mnie, że niedoceniono tej mapki
10 tutaj jestem w szoku dosłownie, ta mapka bije na głowę 3 czy 6, choć jest porównywalną pocztówka jak 1, a ma tak mało głosów - o gustach się nie dyskutuje - no ale. Wiem, że może razić niepołączenie pomieszczeń, jest to jedyna wada.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Dragon Kamillo »

Kurde co je se ubzdurałem że w 10 te trzy pomieszczenia na górze są połączone - może dlatego że podobny układ domu mam u cioci w rodzinie i wydawało mi się to logiczne jako dwa mieszkania ze wspólnym środkiem (no i właśnie brakowało mi w środkowej części jakiegoś wejścia), a tak to by było dwa pokoje z własnymi kuchniami i wspólna jadalnia (karczma?) z jakimś schowkiem (w to miejsce właśnie pasowałby mi jakiś przedsionek).

Właśnie brak wejście był powodem że nie oddałem głosu, przez okno włazić nie miałem zamiaru XD.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Kleo »

CrashuR pisze:zastanawia mnie jakim cudem 4 i 11 nie dostaly zadnego glosu, a 9 tak o.O
Może (między innymi) dlatego, że zamiast na którąś z nich zagłosować, to zmarnowałeś jeden głos? :P
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 5

Post autor: Crashykk »

Gdybym miał jednak oddać ostatni głos zagłosowałbym pewnie na 2, 3 lub 14. Nie wiedziałem, na którą się zdecydować, więc nie oddałem w ogóle.
ObrazekObrazek
Obrazek
Zablokowany