Sezon V - kolejka 4

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 02 cze 2016, 00:25

Map001
9
9%
Map002
2
2%
Map003
2
2%
Map004
4
4%
Map005
9
9%
Map006
3
3%
Map007
2
2%
Map008
1
1%
Map009
13
13%
Map010
8
8%
Map011
9
9%
Map012
2
2%
Map013
0
Brak głosów
Map014
1
1%
Map015
6
6%
Map016
19
20%
Map017
0
Brak głosów
Map018
3
3%
Map019
4
4%
 
Liczba głosów: 97
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Amelanduil »

Deathwing pisze:- 5 - Minas Tirith?
- zawsze się znajdzie jakiś troll, bo nie wiem jak inaczej określić nr 8
Tak, co do piątki miałem to samo wrażenie.
A trollmapy towarzyszą lidze mapperów już od pierwszego sezonu... :P

EDIT: tak sobie zacząłem śledzić trendy w lidze mapperów, od samego początku...
...
i tylko czekam na kolejkę z world mapą :D
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Adrap »

Amelanduil pisze:i tylko czekam na kolejkę z world mapą :D
Nie kracz. Jak chcesz sobie robić World mapy to kolejka 7 zaprasza :wink:
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Jazzwhisky »

Wpadam na chwilę, wyniki pojawią się przed południem, wtedy też powinna wystartować kolejka 5. Szykujcie się na RMVX(A) i nie będzie to mapa świata. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Rahael »

Przegrać z troll-mapą = bezcenne :D

Moje głosy poszły na: 1,5,9,16
Obrazek
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Venesard »

Jako iż głosowanie zamknięte to się przyznam - moja mapa to ta z numerem 1. Dzięki za głosy :)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Crashykk »

Moja mapa to nr 5, która jak już zauważyliście była wzorowana na Minas Tirith.
Dla tych, którzy nie wiedzą, co to:
Spoiler:
Wielkie dzięki za te 9 głosów!
ObrazekObrazek
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Rahael »

Moja była 13...no cóż, obawy dotyczące tego rm-a się potwierdziły - łącznie 0 głosów w obu kolejkach rm2k to nie lada wyczyn ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Amelanduil »

Kici kici, miau miau.
Co jak co, liczba głosów przerosła moje oczekiwania, spodziewałem się mniej xD
Na które miejsce ona się w ogóle łapie? 4-te, czy 6-te?
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: PAKKK »

moja to 19 i nie miałem zamiaru dostawać nawet punkta, mape zrobiłem na szybkości i od nie chcenia :I
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Adrap »

Moja to:
"15 - Chaosu trochę tutaj. Fajnie widać poziomowość mapki, czego reszcie map zabrakło chyba. Całość wygląda na ekskortę kogoś ważnego i zasadzkę na niego."

I mam podobne zdanie do Jorosia (które swoją drogą wystarczy mi jako nagroda :D ), aczkolwiek od mojej mapy bardziej mi się podoba 16. Ale chyba doszedłem co jest nie tak z moimi mapami w 2k3. Zawierają za dużo elementów. O ile w przybliżeniu 2x się fajnie na to patrzy, to w normalnym rozmiarze daje efekt chaosu. I teraz wywaliłbym ten basen z dachu :P
Osobiście podobała mi się również 13 i myślałem, że zgarnie b. wysokie miejsce. Zdecydowanie nie spodziewałem się dla niej 0 punktów.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Yoroiookami »

Moja była trójka. :-> Nic specjalnego.
btw.
Necromo pisze: 3. - Mapka sama w sobie nie jest zła, ale ten niebieski daszek i te kwiaty strasznie denerwują. (naprawdę nie można było ich ułożyć w poziomie?)
Co? o_O Naprawdę nie rozumiem co masz na myśli, ani w jaki sposób układ kwiatków może denerwować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Jazzwhisky »

Wszystko posprawdzane przed chwilą, poniżej oficjalne wyniki kolejki czwartej!

Standardowo, kolejno - pozycja, nick/nicki, (ilość pkt-ilość głosów):

1 Prometherion (16-19)
2 Deathwing (15-13)
3 Dragon Kamillo/Venesard/CrashuR (13-9)
6 Amelanduil (11-8)
7 Adrapnikram (10-6)
8 PAKKK/lorak (8,5-4)
10 Sefiro/ADI (6,5-3)
12 Necromo/Keibi/Yoroiookami/GameBoy (3,5-2)
16 Endvorte/Germillios (1,5-1)
18 Rahael/X-Tech (1-0)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Kleo »

Nie chciało mi się wcześniej pisać, ale głosowałam na:
10 - kotki :)
11 - działa na wyobraźnię, a do tego jest po prostu ładna
15 - konstrukcja tej budowli, choć skomplikowana, to wydała mi się przemyślana i spójna
16 - uwielbiam budynki z podcieniami (no dobra, cała mapka jest śliczna, ale ten kawałek najbardziej)

Refleksja ogólna też mnie przy tej kolejce naszła, a mianowicie taka, że ile razy sobie pomyślę, że któraś mapa jest "w czyimś stylu", to niemal za każdym razem się okazuje, że jej autorem jest ktoś inny, niż przypuszczałam. :)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Prometherion »

Trochę mi głupio, bo nie głosowałem po raz pierwszy od czasu startów w Lidze. Miałem kilkudniową imprezę i nie dałem rady patrzeć na mapki:) Jutro skomentuję wszystkie mapki, a poza tym dzięki za głosy...
Awatar użytkownika
Endvorte
Posty: 25
Rejestracja: 22 lut 2015, 00:43

Re: Sezon V - kolejka 4

Post autor: Endvorte »

Okej. Więc mapa numer 8 to moje "dzieło" :).
Wbrew pozorom, nie miała być i nie jest to troll-mapa.
Żeby nie było - nie tworzyłem również tego w pośpiechu - poświęciłem spokojnie kilka godzin żeby wszystko dopieścić.
Mapka w zamyśle miała przedstawiać fragment miasta zawieszonego nad ziemią - te miejsca z trawą czy wodą to jakby "bioplatformy", które zasilane są życiodajną energią za pomocą tychże łączących wszystko przewodów (czyli w tilesecie te grafiki murów). Reszta to oczywiście również lewitujący fragment budynku, a drewniany pomost pełni rolę takich powietrznych uliczek, łączących poszczególne obszary. W tle zaś przewija się porastająca wszystko zielenina, którą można nazwać dość absurdalnie - nadziemnymi chwastami.
Scena jaka tam się odgrywa, w założeniu miała ukazywać dwie możliwości: epicką walkę dwóch przeciwnych zakonów, czy też panikę dwóch zakonów/nacji na wieść o tajemniczym zniknięciu kluczowego dla miasta artefaktu (środek mapy).

Wiem, możliwe że wyszło zupełnie inaczej niż sobie planowałem, ale i tak nie żałuję poświęconego czasu.
Chciałem poeksperymentować, dać się ponieść wyobraźni - przekonać się cóż tak naprawdę innego można stworzyć na takim jednoznacznym tilesecie - podobnie jak w przypadku chipsetu autorstwa DE, z którego stworzyłem wcześniej ten absurdalny statek kosmiczny :D.

No i cóż - ja tam jestem spełniony - nie mam do nikogo z was pretensji i rozumiem, że dla wielu mapka może być po prostu przesadą i kaszaną.
Dzięki za ten 1 głos - nawet jeśli ktoś zagłosował dla beki :D.
Generalnie wiadomo - każdy się cieszy gdy jego mapa zostanie uznana - ale mimo wszystko osobiście biorę udział w lidze po prostu dla zabawy. Najlepsze imho jest właśnie to jak takie przedsięwzięcie potrafi pobudzić umysł do działania - rozpalić tę iskrę dzięki narzuconym ograniczeniom (albo mi się zdaje, albo o tym chyba nawet mówiłem też w poprzedniej edycji).

Okej, to tyle o mojej mapce - teraz głosy:
6 - Jak napisał Adrapnikram: "Wygląda jak Romeo i Julia". Faktycznie, wygląda to bardziej jak taka romantyczna scena, niż akcja z jakiegoś rpga przedstawiająca rozmowę z npc. Oryginalnie :D.
11 - Świetne rozplanowanie budowli, sensowne umieszczenie postaci, doskonale dobrane cienie i odpowiednio gęsto ułożone drzewa. Mapka bardzo przyjemna, miła dla oka.
12 - Zagłosowałem ze względu na dużo ruchu i dynamiki - mapka niby przeciętna, ale dużo się dzieje i wszystko tętni życiem, czego często brakuje w innych mapach.
16 - Nie można było nie zagłosować, oczywiście - najlepsza technicznie mapa kolejki, widać naturalny talent i solidne umiejętności.

To tyle więc - do zobaczenia w następnej kolejce!
Zablokowany