Sezon V - kolejka 3

Start Sezonu VI!!!

Najlepsze mapy kolejki:

Czas głosowania minął 26 maja 2016, 00:49

Map001
22
18%
Map002
7
6%
Map003
2
2%
Map004
1
1%
Map005
1
1%
Map006
1
1%
Map007
18
15%
Map008
1
1%
Map009
14
12%
Map010
1
1%
Map011
2
2%
Map012
7
6%
Map013
5
4%
Map014
8
7%
Map015
12
10%
Map016
2
2%
Map017
6
5%
Map018
3
2%
Map019
5
4%
Map020
2
2%
Map021
1
1%
 
Liczba głosów: 121
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon V - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

Kolejka trzecia i wielkie wejście RMXP do gry.

Podstawowe zasady rywalizacji
- Podstawą wykonanej pracy jest screenshot wykonanej lokacji. Do pliku w formacie PNG dołączacie także plik mapy.
- Prace (screenshot+plik) wysyłacie za pośrednictwem prywatnych wiadomości (forum) do mnie (ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3). Wysyłając pliki możecie skorzystać z opcji załączników do PM (maksimum 0,75MB, obsługuje pliki graficzne, najpopularniejsze archiwa i pliki map RM).
- Czas nadesłania mapy: do poniedziałku, 23.05.2016 włącznie, oczekujcie ode mnie potwierdzenia każdej nadesłanej pracy!
- Żadne ze zdarzeń (w tym common events) nie może zawierać w sobie komend. Oceniamy mapping, w grę NIE wchodzi użycie panoramy, zmiana kolorystyki ekranu, użycie grafik poza tymi opisanymi w temacie itp. Zaznaczenie opcji event graphic-transparent jak również warstwy zdarzenia jest oczywiście dopuszczalne. Możecie także wykorzystywać bohatera i pojazd z zakładki System.
- Tworzymy dowolną lokację/obszar, jednak nie edytujemy tilesetu i nie wykorzystujemy jego elementów w inny sposób (np. jako panoramy).
- Uwaga na koniec - mapy w tym stylu -> http://tsukuru.pl/inne/ligamapperow/s1k2/Map0016.png nie będą poddawane głosowaniu (0 pkt).

Głosowanie
- głosowanie potrwa 48h od momentu anonimowej prezentacji prac w temacie
- zwykła ankieta z TRZEMA lub CZTEREMA opcjami wyboru (w zależności od ilości prac)
- w głosowaniu mogą brać udział wszyscy użytkownicy zarejestrowani przed startem kolejki i co najmniej trzema postami na koncie - głosy innych użytkowników będą anulowane
- bawimy się z zasadami, nie oddajemy głosów na swoje prace, nie ujawniamy autorów poszczególnych map
- szczególna uwaga, głosowanie w LM będzie monitorowane, a wszelkie nieprawidłowości związane z oddawaniem głosów eliminują z rywalizacji w danej kolejce (0 pkt), proszę o ostrożność, wyjątków od zasady nie będzie!

Punkty
- Punkty rozdawane są wg zasady: 1 miejsce (największa ilość głosów w ankiecie) - 16 pkt, 2 m. - 15pkt, 3 m. - 14pkt itd.
- W przypadku równej liczby głosów dla kilku map, pkt z kolejnych miejsc zostaną zsumowane i rozdane po równo wszystkim autorom (np. przy trzech mapach o największej liczbie głosów każdy z uczestników otrzyma 15 pkt, (16+15+14)/3=15), następna praca zajmie tym samym 4 miejsce otrzymując 13 pkt).
- liczba punktów w żadnym z przypadków nie może przekroczyć trzykrotnej ilości oddanych głosów na mapę. Ponadto, każda zakwalifikowana praca otrzyma co najmniej liczbę pkt równą 1 plus połowa uzyskanych głosów. Wszelkie poprawki dokonywane są po obliczeniach przedstawionych wcześniej.
- Oprócz liczby pkt do rezultatu (jako druga, oddzielna wartość) zostanie dołożona bezpośrednia liczba głosów oddanych na pracę. W przypadku uzyskania przez kilku zawodników remisu w łącznej tabeli ligi o miejscach decydować będzie właśnie łączna ilość zebranych głosów (małe pkt, na podobnej zasadzie jak stosunek bramek w piłce nożnej)

REGUŁY KOLEJKI - (RMXP)

Sam edytor RMXP robi już większość roboty za poziom trudności w tym starciu, cała reszta to trochę wypadkowa pomiędzy dwoma poprzednimi kolejkami.

Pliki tilesetu:
Spoiler:
Zestaw, który nie zmieścił się w Sezonie IV, wybraliśmy go wspólnie z Kleo (tzn. każde z nas wpadło na niego oddzielnie :)), która mocno wspierała organizację LM rok temu. Tileset jest klasyczny, pochodzi z czasów świetności RMXP, a autorem (edit/orig) jest Tana. Całość, razem z serią autotile, jest naprawdę spora i pozwala na bardzo wiele i to pod każdym względem, zatem pora na kolejkę bez postaci czy dodatkowych charów. Do boju!

Rozmiary pracy: 25x15 pól (800x480px)

Przypominam też, V Sezon LM składa się z 7 kolejek (sześć + specjalna), ale do ostatecznego wyniku zostanie zliczone tylko 6 waszych najlepszych rezultatów w konkursie. Oznacza to, że bez konsekwencji będziecie mogli pominąć jeden start, w wybranym przez siebie momencie.

To tyle, czekam na wasze mapy i wypowiedzi w temacie.
Porady na koniec:
1) Jeśli chcecie na potrzeby screenshotów mieć niewidzialnego hero usuńcie w database w zakładce System wszystkie postaci z drużyny (działa we wszystkich RM).
2) Nie musicie ustawiać blokowania itp. tilesetu, ale oczywiście możecie.
3) http://tsukuru.pl/index.php?link=porady/grafika/shift!
4) Oprócz zdarzeń do umieszczania obiektów na mapie możecie wykorzystywać też startowe pozycje hero i pojazdu (ale nie wykorzystując ich standardowych grafik!).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

To co, Joroś? Zacięty pojedynek dwóch ultimowiczów o 27 miejsce trwa? xD
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Prometherion »

Nieźle to wygląda: drzewa, skały, ruiny to moje środowisko, martwi mnie natomiast wielkość, a raczej "małość" pola do popisu. Są kwiatki, jest zabawa :)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Venesard »

Dobrze znany mi tileset :) Biorę się do roboty.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

Swoją drogą jak wy to robicie, że u was na tych monitorach cokolwiek widać x.x Ja muszę z włączoną lupą siedzieć bo mi się tak wszystko zlewa, a ledwo co 5 minut robię i już mi oczy kompletnie odmawiają współpracy...

Pierdzielę takie tilesety, z nimi to ja jestem tak to jestem jak ten pies:
Obrazek
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: GameBoy »

Kontrast tych tilesetów faktycznie leży.

Kurczę, niby to XP, więc powinno być łatwo, ale jak patrzę na te grafiki i rozmiar mapy to nasuwa się tylko jedno słowo - NOPE.
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: lorak »

E, nie ma co narzekać na tileset, jest z 20 rodzajów kwiatków. Czelyndż - zbierz je wszystkie i zostań oskarżonyo pustkę na mapie xD Ale tak na serio, to bardzo ładne kolorki mają te grafiki. No i ta woda mmm...

Trochę mało miejsca, ale może dzięki temu znajdę czas na dokładniejsze przetestowanie kilku różnych pomysłów. Strzeżcie się. hi. hi.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Yoroiookami »

Amelanduil pisze:To co, Joroś? Zacięty pojedynek dwóch ultimowiczów o 27 miejsce trwa? xD
Ja tam celuję w szesnaste. :roll:

Jak ktoś się uprze, to zwyczajnie zrobi miłosną scenę dwóch smoków. Także się nie poddawajcie.
Obrazek

Choć z tym zielonym to jakaś inna scena chyba... :oops:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Deathwing »

Szykuje się powtórka z pierwszej kolejki, z jeszcze większą liczbą kwiatków i jeszcze większym ściskiem. Poza tym takie jednoznaczne grafiki bardzo ograniczają kreatywność. Niezbyt ciekawie się to zapowiada :P
turn up the silence
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Amelanduil »

Yoroiookami pisze:Jak ktoś się uprze, to zwyczajnie zrobi miłosną scenę dwóch smoków. Także się nie poddawajcie.
Pamiętaj, romanse z dystansem to recepta :roll:

Ehem. No, ten rozmiar to kurczę upierdliwy... z wysokością dosłownie mniej się nie dało :v
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Kleo »

Jazzwhisky pisze:Kleo (...), która mocno wspierała organizację LM rok temu
Uuu, poczułam szpileczkę. Zresztą, co tu się oszukiwać, zdecydowanie zasłużoną. Ale nic na to nie poradzę, od jakiegoś (chyba już dość długiego...) czasu nie chce mi się robić absolutnie nic. A już zwłaszcza walczyć z tym, że mi się nie chce. :)
Yoroiookami pisze:Jak ktoś się uprze, to zwyczajnie zrobi miłosną scenę dwóch smoków.
Dobrze kombinujesz, Joroś, mapki z historią sprzedają się niemal równie dobrze, jak "pocztówki". Na szesnaste miejsce smoczy romans powinien być w sam raz. :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Yoroiookami »

Teraz nie mogę już tego romansu zrobić, bo każdy będzie wiedział kto to i nikt nie zagłosuje. Ale dla zainteresowanych, powiem tylko że na mojej mapie prawdopodobnie może będą jakiegoś rodzaju rośliny i może nawet kilka skał. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Jazzwhisky »

Deathwing pisze:Szykuje się powtórka z pierwszej kolejki, z jeszcze większą liczbą kwiatków i jeszcze większym ściskiem. Poza tym takie jednoznaczne grafiki bardzo ograniczają kreatywność. Niezbyt ciekawie się to zapowiada :P
Przynajmniej tym razem czeka nas czołowe zderzenie, nikt nie ucieknie do pomysłu użycia zupełnie innych tile. ;)

Ogólnie prawie zawsze gdy testuję tileset, a potem wrzucam kolejki, to trochę obawiam się, że jest za łatwo i przyjemnie, ale potem przychodzą pierwsze narzekania i już wiem, że powinno być dobrze.
Tu przez chwilę miałem pomysł by okroić zestaw z grafik, ale ostatecznie zostawiłem wszystko w oryginale, napiszę jeszcze coś więcej jeśli chodzi o zestaw przy prezentacji prac. Anyway, zapewniam Was, że chipsety są dużo fajniejsze, niż to, co standardowo czekało uczestników w I czy II Sezonie, mój poziom pod tym względem też trochę się podniósł. :}
Kleo pisze:
Jazzwhisky pisze:Kleo (...), która mocno wspierała organizację LM rok temu
Uuu, poczułam szpileczkę. Zresztą, co tu się oszukiwać, zdecydowanie zasłużoną.
Absolutnie, byłem i jestem bardzo wdzięczny, przez cały rok pamiętałem o tym tilesecie i po prostu nie mogłem nie wspomnieć.

I proszę o ostrożność ze wzkazywaniem na autorów map/stylu także PRZED prezentacją map, jest nas dużo, a każdy ma trochę inne standardy, także jeśli chodzi o zasady i powagę rywalizacji. :))))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: PAKKK »

Słabo widze tą kolejke, mapowanie w XP wymyślił sam szatan.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Sezon V - kolejka 3

Post autor: Venesard »

Ten tileset aż się prosi o chociaż jednego charseta w kapeluszu Indiany Jonesa :D
Zablokowany