[2k3] Problem z polską czcionką (07.2021)

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

[2k3] Problem z polską czcionką (07.2021)

Post autor: Fear »

Cześć!
Otóż mam problem z polską czcionką w rpg makerze. Wiem, że w sieci jest sporo sugerowanych rozwiązań, ale nie przynoszą one skutku.

Próbowałem HyperPatch od Cherrego, ale zakładka do zmiany fontu nie działa z projektami w wersji 1.12a

Próbowałem następnie zrobić to, co zasugerował Dragon Kamillo w artykule rmteki. (http://www.rmteka.pl/polskie-czcionki-w ... 00-i-2003/) Artykuł jest z roku 2020 i wygląda na to, że sama podmiana pliku utimate_rt_eb.dll już nie działa.

Czy ktoś znalazł na ten problem jakąś receptę?

Edit: Maniacs Patch pozwala na coś takiego co doczytałem w poradniku na rmtece. Jednak chyba tylko w wiadomościach, niekoniecznie w menu. Mylę się?
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [2k3] Problem z polską czcionką (07.2021)

Post autor: Dragon Kamillo »

Najnowszy maniac patch nie korzysta już z pliku ultimate_rt_eb.dll (@#@$# bingshan) tylko wsadza czcionki bezpośrednio z exe makera.
Miałem to ogarnąć ale się zrobiło z tego spore zamieszanie (@@%#%## bingshan #^%$#^$^ - yyy wywalił też z samego exe zwroty niedostępne z bazy danych i z tego co wiem ma je w następnej wersji dać do tej bazy danych, postanowiłem więc na to zaczekać, i nie męczyć się z wersją którą i tak trudno będzie dostosować do 100% pl).

Dobra podsumowując, podeślij mi swoje RPG_RT.exe i wskaż które czcionki z artykułu RMteki ci tam załadować, a 5 sekund i to masz.

Edit: A no i ważny punkt coby tych czcionek nie było w windows/fonts. Ty już grzebałeś z tym wcześniej więc coś tam możesz mieć, WYWAL je. Z czystą wersją 1.12 (niezależnie czy sream czy RMweb) powinno działać podmienienie .dll.
ODPOWIEDZ