[2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

[2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Fear »

Cześć! Chciałem sprawdzić możliwości Maniacs Patcha, ale mimo postępowania według instrukcji, nie jestem w stanie zmusić programu do poprawnego postępowania. Opiszę co robiłem i co nie gra krok, po kroku, może ktoś mi podpowie co jest nie tak. Czy ten plik to tylko update i potrzebuję "podstawowej wersji"?

1. Posiadam zainstalowaną oryginalną wersję RPG Makera 2003, w wersji 1.12, kupionej i zainstalowanej bezpośrednio od producenta, nie przez STEAMa.

2. Wchodzę na stronę Maniacs Patcha. Pobieram najnowszą wersję programu 210530, jak i najnowszą wersję TPC 210530. Odpalam Utility z folderu patcha. Jako Source podaję folder z RPG Makerem. Jako Destination, folder w folderze z RPG Makerem. Jak klikam Apply Patch, pojawia się okienko, chwilę ładuje jakieś pliki, a poźniej taki komunikat. Nie wiem co znaczy, ale nowe pliki są w folderze.
Obrazek

Kiedy patchuję projekt, mam po prostu wiadomość, że się udało.

Problem, że otwierając jakikolwiek projekt z zainstalowanego pliku .exe, nie dzieje się zupełnie nic. Tzn. projekt się odpala jak w standardowej wersji, nic się nie zmienia.

Czy pominąłem jakiś krok? Czy może okienko z komunikatem wskazuje na to, że coś poszło nie tak w trakcie patchowania? Potrzebna jest jakaś konkretna wersja makera lub patcha? Albo może inaczej należy otwierać projekty?

Dodam, że tak wygląda mój folder z plikami skopiowanymi w folderze, folderu rpg makera. Brakuje czegoś? Jest tu również skopiowany TPC
Obrazek

Z góry dzięki.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: puniek »

Cześć Fear! Sama znawcą MP nie jestem i miałam nieco pod górkę przy instalacji, ale zastanawiam się czy wina nie stoi w pliku TPC. Moją wersję instalowałam z archiwum o nazwie patch_maniacs_(wersja), więc może z poniższego linku się uda? Jest do wersji patch_maniacs_210530.zip
https://ux.getuploader.com/xingqier/download/185
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Fear »

Dzięki za odpowiedź. Właśnie z tego linku korzystałem instalując patcha. TPC po prostu pobierałem później oddzielnie. Niestety z TPC, czy bez niego, sytuacja wygląda tak samo :| Może pamiętasz, czy pojawiał Ci się podobny komunikat co mi w trakcie instalacji?
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Axer »

Komunikat mówi o błędzie CRC, zwykle wyskakuje kiedy exek jest w jakiś sposób zmieniony. W tym przypadku pies jest pogrzebany tutaj:
1. Posiadam zainstalowaną oryginalną wersję RPG Makera 2003, w wersji 1.12, kupionej i zainstalowanej bezpośrednio od producenta, nie przez STEAMa.
Maniacs śmiga tylko na wersji Steamowej 2k3, która, o ironio, jest pozbawiona DRM obecnego w innych wersjach (z RMWeb/DegicaShop, starsza japońska) uniemożliwiającej patchowanie :v Jeśli nie przepadasz za Steamem, to niestety trzeba chwilę przeboleć i go zainstalować, na szczęście spatchowany Maniacs działa kompletnie go pomijając.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Fear »

O, dziękuję za informację :) Steama mam zainstalowanego i sporadycznie go używam, pytanie jest tylko takie, czy muszę kupić program po raz kolejny na platformie Steam? Jeśli tak, to po prostu poczekam na promocję, bo 72 zł to trochę dużo jak na ten program, ewentualnie użyję CDKeys, skoro i tak już zapłaciłem za produkt pełną cenę. Tak, czy inaczej dzięki jeszcze raz.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Axer »

Drobiazg, cieszy mnie, że więcej osób próbuje rozpocząć przygodę patchem.

Przy kupowaniu nowszych Makerów z RMWeb można użyć wysłanego product keya, żeby dodać program do Steama, więc myślę, że z 2k3 powinno być podobnie, przejrzyj maile i poszukaj klucza. A jeśli nie, to średnio co miesiąc, max 2 są promocje na -90%.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Fear »

Właśnie jestem po instalacji wersji STEAMowej i patcha. Oczywiście miałeś rację, bez problemów tym razem. :) No to pora wziąć się za czytanie poradników i za jakiś czas zaskoczyć ;) Temat chyba do zamknięcia.

@Edit dół: Z CDKeys za 23 ziko :P
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, 18:44 przez Fear, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [2k3] Problem z Maniacs Patchem/TPC

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak, tak, maniac działa niestety tylko na wersji sream (ale jak axer pisał, można pobrać i zapomnieć o sreamie, RM2k i 2k3 jest pozbawiony - na szczęście - DRM). Pewnie dałoby się skombinować by działał na wersji RMweb (DRM RMwebowe utrudnia co prawda modyfikacje, ale jej nie nieumożliwia, jak to ma DRM sreama), ale nie wiem czy znalazłby się ktoś chętny by to zrobić. No i RM2k3 kiedyś i na sreamie miał DRM, ściągnęli je chyba dopiero przy 1.12. Aaa no i japońską oryginalna wersja też jest bez DRM, no ale tam najnowsza to 1.09a więc i tak by nie przeszło.

Fear wersje sream uzyskałeś jakoś przez RMweb? Czy po prostu z ruskich stronek XD.
ODPOWIEDZ