[MV] Obsługa klawiatury

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kenta
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:18

[MV] Obsługa klawiatury

Post autor: kenta »

Cześć!

Pracuje aktualnie nad CMS'em korzystając z poradnika z rmteki.pl, wszystko szło gladko aż do momentu nawigacji.

Jak w 2k3 jest coś co nazywa się "Key Input Processing" ew. "Obsługa klawiatury" to w MV tego brakuje, próbowałem zrobić to w warunku gdzie klawisz "dół" jest naciśnięty lecz to nie działa jak powinno - żeby cokolwiek zadziałało klawisz musi być przytrzymany przez co cała nawigacja się sypie.

Jak sobie z tym poradzić?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [MV] Obsługa klawiatury

Post autor: Dragon Kamillo »

Spróbuj może zrobić osobnego common efenta gdzie dasz same warunki wciśnięcia przycisków (koniecznie z else) i jeśli będą spełnione to zmieniaj numer zmiennej na taką jak w poradniku, na końcu tego efenta w razie potrzeby daj waita, i zeruj daną zmienną. A i jeszcze daj w warunku po zadaniu numeru zmiennej daj jumpa do labla i ustaw labla na samiutkim końcu efenta.
Ogólnie zasada taka:
Jeśli dół wciśnięty
- ustaw zmienne nr x na 2
- skok do labla
else
-nic
Jeśli prawo wciśnięte
- ustaw zmienna nr x na 6
- skok do labla
else
-nic
(takie warunki na tyle przycisków ile potrzeba)
na końcu efentu
Jeśli zmienna x jest różna od zera
- opcjonalnie wait 1 (albo ile tam uznasz za słuszne)
- ustaw zmienna nr x na 0
else
-nic

label

I w skrypcie na cms sprawdzaj tylko czy zmienna x ma wartość danego przyciska, tak jak zapewne to jest w tutku na RMtece.

Całość zadziała (tak myślę, piszę z głowy nie testowałem tego), że jak wciśniesz dany przycisk, to przez czas kolejnego odpalenia efentu (on ma być równoległy) i ustawiony wait będzie on jakby wciśnięty bo zmienna będzie miała ustawioną wartość, jeśli przytrzymasz go to póki nie puścisz, zmienna będzie miała ustawioną wartość. Ogólnie przetestuj to, możliwe że będzie ok.

Edit, skapnąłem się że trzeba wsadzić waita i można też zerowanie zmiennej w warunek Jeśli zmienna x jest różna od zera. Zeedytowałem powyższy wpis ukośnymi dodatkami. Wcześniej skrypt mógłby nie zawsze załapywać wciśnięcie przycisku.
ODPOWIEDZ