Gitara akustyczna czy klasyczna?

Forum najlepiej zapowiadającej się strony M&A na świecie.
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: Neo »

Witam. Otóż zaciekawił mnie wasz serwis z tabami z jrpg, a ponieważ uciułałem kilka zaskórniaków kupiłbym sobie gitarę. I tu pytanie. Czy do grania tych melodi które pochodzą z jrpgów lepsza będzie gitara akustyczna czy klasyczna? Jestem zielony w tym temacie, a chciałbym wybrać dobrze.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Whoa, neo rpgmaniak =D

Wybierz gitarę elektryczną - po podpięciu jej do komputera i użyciu progza Guitar Rig można uzyskać każde brzmienie, w tym akustyka =)
Tomash

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 24 kwie 2006, 16:07

Post autor: Tomash »

Elektryczna, bo miło widzieć jak się sąsiedzi denerwują w bloku gry podkręcasz piecyk i dajesz overdrive :P
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Lepiej jak dasz distortion (silniejsza wersja overdrive'a).
Sugeruje kupi sobie stuwattowy piec, bedzie fajnie, moze nawet rozwalisz sobie uszy i szyby.

I posluchaj kolegow - elektryk lepszy. Tylko nie kupuj takiego taniego wiosla za pincet zlotych, tylko zainwestuj w cos, co nie rozsypie sie po tygodniu (o ile masz juz na powaznie grac).

Btw, juz 3ci tydzien laze za kupnem glupiej przejsciowki, zeby podlaczyc sobie gitare do kompa! Nigdzie nie maja!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: Jazzwhisky »

Anonymous pisze:akustyczna czy klasyczna
Panowie, gdzie tu mowa o elektrycznej?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

No dobra, koniec jaj.
Jak do cwiczen - klasyczna. Zobacz "z czym to sie je" i przekonaj sie, czy granie na gitarze ci w ogle pasuje. Klasyczne sa tansze, mozna je nawet dostac w wiekszych sklepach (np. w Biedronce ostatnio byla, czy bedzie...)

Akustyczna jest trudniejsza w obsludze dla niewprawionego gitarzysty - cienszy gryf moze byc niemala przeszkoda, a metalowe struny moga ci poharatac paluchy.

Mimo to, jesli mysliszo zakupie w przyszlosci elektryka, to kup aku - przyzwyczaisz sie do gryfu i strun i bedzie ci pozniej latwiej sie przestawic (sam wiem, bo ja po graniu na klasycznej nie moglem sie przyzwyczaic jakis czas).

Mam nadzieje, ze ta wypowiedz ci troche pomoze :wink:

EDIT:
Znajdz sobie koniecznie jakiegos nauczyciela! Nauka z internetu, czy ksiazek nie wystarczy.
http://metallica.isp.net.pl/forum/index.php - w razie czego to tu odpowiedza ci prawie na kazde pytanie.
Tomash

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 24 kwie 2006, 16:07

Post autor: Tomash »

Inkwizytor pisze:mozna je nawet dostac w wiekszych sklepach (np. w Biedronce ostatnio byla, czy bedzie...)
No chyba sobie żartujesz z tą Biedronką :P Najlepiej pójdź do sklepu muzycznego (nawet w takim Makowie Mazowiecki powinien być :P) i tam kup sobie klasyczną. Będziesz mógł szpanować przed laskami na ognisku że umiesz zagrać parę kawałków :P
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Nie narzekaj, Tomash.
Moja pierwsa "naprawde wlasna" gitara byla z Netto i jakos sie dobrze gralo :D

Najwazniejsze sa checi - jeden koles kupil sobie gitare z 300 zl a w ogle na niej nie gra, a ta gitara jest calkiem w porzadku i szkoda, ze sie marnuje.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Jezeli jestes niezbyt kasiastym poczatkujacym gitarzysta - zdecydowanie klasyczna. Jak juz wspominano jest latwiejsza w obsludze i przede wszystkim duzo tansza. Ja swoja kupilem za niecale 200 zl poltora roku temu, a sluzy mi calkiem niezle po dzis dzien ~~.
Obrazek
Awatar użytkownika
QuaKhun
Posty: 33
Rejestracja: 31 mar 2008, 22:44

Re: Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: QuaKhun »

Klasyczna. Na początek zawystarczy - moja służy mi dobrze już od ponad dwóch lat (z wymianą strun jedynie ;3)
Protektor Wombatów!
Awatar użytkownika
Dharoo777
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2007, 22:04

Re: Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: Dharoo777 »

Ja proponuje Akustyka [albo jak dorzucisz kilka zlotych to elektro-akustyka]. Mam w domku 3 wczesniej wymieniane gitary i na poczatek najlepszy wydaje mi sie akustyk od ktorego takze i ja zaczynalem. Wąski gryf jest latwiejszy w obsludze niz szeroki na poczatek i odrazu wprawiasz sie do elektryka. Struny co prawda są metalowe ale im szybciej przyzwyczaisz opuszki palcow do strun tym lepiej dla Ciebie [ no i przybliza Cie to do elektryka ;P ] . Wiele osob uwaza ze latwiej pierw na klasycznej jednak gdy ja przesiadlem sie a akustycznej na klasyczna to mialem problemy z wyczuciem strun na szerokim gryfie i jesli Twym marzeniem jest w przyszlosci zakup gitary elektrycznej i granie rockowych kawałkow to zacznij od akustyka..
a tak totalnie szczerze to jesli pokochasz gre na gitarze i/lub masz talent to nie wazne na czym zaczniesz grac bo roznica jest taka jak miedzy kiełbasa krakowska i sląska -> kiełbasa to kielbasa :] [zglodnialem]



@ DOWN - sorka, nie bylo mnie na TA forum od maja i ten temat byl zaznaczony jako swieżynka, a ze topic bardzo przyjazny memu sercu to nawet nie zerknalem na date :/
Ostatnio zmieniony 30 lip 2008, 22:46 przez Dharoo777, łącznie zmieniany 1 raz.
_______________________
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: Mertruve »

To coś zjedz, bo autora tematu nie ma na forum od roku ~~
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Gitara akustyczna czy klasyczna?

Post autor: Michu »

Co nie zmienia faktu, ze temat pozostaje ciagle aktualny ~~
Obrazek
Zablokowany