Skrypt #1: System interakcji

Potyczki ze skryptami. Edycja #6 zakończona.

Kto wygra kontest?

Czas głosowania minął 25 kwie 2007, 17:43

Blessed Warrior
5
31%
Michu
9
56%
Yaslon
2
13%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Skrypt #1: System interakcji

Post autor: Mertruve »

Bez zbędnych ceregieli i ustalania zabieramy się za kontest. Albo wypali, albo nie, na początek nie ma co się z tym cackać =) Dostajecie zatem pierwszy temat: system interakcji. I co? I musicie to zrobić. Jak chcecie. Może to być wielowątkowa rozmowa, interakcja z obiektami/ludźmi/kwiatkami/bóg wie czym jeszcze. Jesteście ograniczeni tylko własną wyobraźnią, tematem (intra nie przyjmę - interakcja ma być!) i czasem - na zrobienie macie równiutki tydzień.

Ponieważ mówię nieco chaotycznie, macie tu przykład, o co mniej więcej chodzi. Nie znaczy to, że macie się na nim wzorować - największą siłę przebicia mają oczywiście najoryginalniejsze projekty ^_^

Robić możecie w 2k lub w 2k3, wedle woli. Jak wysłać? Jakąkolwiek drogą, byle dotarły do mnie w ciągu tygodnia. Możecie wysyłać w tym temacie, możecie też przez PM/mail/GG.

Jako że to mój pierwszy raz - prosiłbym o komentarze =)

Link poprawiony.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2007, 17:43 przez Mertruve, łącznie zmieniany 2 razy.
Blessed Warrior
Posty: 57
Rejestracja: 28 mar 2007, 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Blessed Warrior »

Ehhh... Ludzix, źle link wpisałeś ;)

http://www.tsukuru.pl/temp/kontest/int_demo.rar

ten jest poprawny :D
na przyszłość pamiętaj żeby nie dopisywać .altnet , bo wtedy linki nie chodzą...

Nawet fajnie zrobiłeś tą interakcję z przedmiotami 8)

Pozdro
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Post autor: Gamer2002 »

konkurs skryptowy? to coś dla mnie :D
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Ogólnie uważam za nietrafiony trochę pomysł, zbyt wąski zakres działania - ogólnie wszystko będzie sie sprowadzało do innego przedstawienia graficznego :]

A przykład już mnie rozbił kompletnie. Właściwie sam z siebie nic nie tłumaczy - nie rozumiem po co używałeś w nim oryginalnych grafik DE i napchałeś mapę dziesiątkami głupkowatych tekstów V_V - chyba tylko dla lansu, bo jako praca "konkursowa" prezentowałby się nieźle, ale jako "przykład" mnie tylko zniechęcił do czegokolwiek... Over.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2007, 04:53 przez Jazzwhisky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Post autor: Kiksi »

No własnie chciałem się spytać. Czy oprawa graficzna będzie jako tako wpływała na ocenę?
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Mam nadzieje, ze nie
Obrazek
Awatar użytkownika
Bimbrownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2007, 18:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bimbrownik »

Wszystko zależy od ludzika xD łądnie szykujcie się na otwieranie stron com.org xD
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

W tym przypadku liczy się tylko oryginalność skryptu. Jeżeli już będzie się to liczyło, to w innym konteście =)
Blessed Warrior
Posty: 57
Rejestracja: 28 mar 2007, 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Blessed Warrior »

Ludzix, ale jak tu zrobić skrypt orginalny, skoro wszystko sprowadza się do jednej rzeczy? Tego się nie da wykonać na kilka sposobów...
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Źle mnie zrozumiałeś. To nie musi być po prostu menu przy obiektach =) Może to być jakakolwiek forma interakcji, np. sadzenie kwiatków, duszenie na odległość, przenoszenie przedmiotów, rozmowa z wieloma opcjami do wyboru itd. itp. Ogranicza was tak naprawdę tylko słowo "interakcja" ^^"
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Ludzix pisze:Źle mnie zrozumiałeś.
Nie Ludz, serio, to Ty nam źle wytłumaczyłeś ;)

Btw, kto będzie oceniać prace? Specjalnie tak skromnie wszystko opisałeś żebyśmy pytaniami nabijali posty w tym temacie??? xD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gokufan »

Chyba zrobie pracę :D. Jaka nagroda? Śliczna ranga na forum?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

To również, natomiast najlepsze prace (nie będzie miejsc, wybiorę po prostu "te warte uwagi") zostaną zamieszczone na TA =)
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Gokufan »

A jeszcze jedno pytanie - musi być to na common eventach czy na zwykłych eventach może?
Blessed Warrior
Posty: 57
Rejestracja: 28 mar 2007, 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: Blessed Warrior »

Ogranicza was tak naprawdę tylko słowo "interakcja" ^^"
czyli tak naprawdę nic nas nie ogranicza xD
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2007, 15:35 przez Blessed Warrior, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany