Skrypt #5 - Zręcznościówka

Potyczki ze skryptami. Edycja #6 zakończona.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Pantera »

to zadam jeszcze takie pytanie - czy bedzie legalne obejscie zasady "TYLKO zasoby tylko z RTP, tsukuru.pl i/lub tsukuru.pl/forum" wrzucajac wykorzystane przez siebie zasoby na np. Tsukuru przed oddaniem pracy? ]:->
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Kalashnikov »

Fajna niespodziewajka, wchodzę w to :)

"nawet najlepszy skrypt zręcznościówki na grafikach rtp będzie jak dla mnie odpychający". Ale to skrypt masz oceniać, nie grafikę i zacytowany fragment jest POWODEM, dla którego są takie zasady, a nie inne =D

Liczy się pomysł i skrypt, nie wygląd.
Pantera pisze:to zadam jeszcze takie pytanie - czy bedzie legalne obejscie zasady "TYLKO zasoby tylko z RTP, tsukuru.pl i/lub tsukuru.pl/forum" wrzucajac wykorzystane przez siebie zasoby na np. Tsukuru przed oddaniem pracy? ]:->
Jazz napisał, że zasoby pochądzące z TA zgłoszone do dzisiaj. W ten sposób uniknie się sytuacji, o której właśnie napisałeś.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Pantera »

tak, juz wiem, pytalem bo niewidzialem jego editu w poscie.

anyway: TACO #5 WOOHOO :D
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: kalafior »

Zgłaszam udział ;]
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: ŻbiXs »

Też zgłaszam swój udział do TACO. 8)

No i dwa pytania:
- Czy poprzez RTP w przypadku RM2k jest na myśli RTP+RTP 1.32 addon, czy też tylko samo podstawowe RTP?
- Żadnych ograniczeń co do przełączników i zmiennych? :shock:
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: kvachu »

Pewnie chodzi tylko o oficjalne RTP.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Jazzwhisky »

Ano ciekawa sprawa, jest jak mówi kvachu, ten addon to RTP tylko z nazwy, nie wchodzi też w zakres działu zasoby, zatem będąc zasadniczym do bólu - jego wykorzystanie odpada.

Ale tak, żadnych ograniczeń technicznych.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Foxer »

Czy można elementy z chipsetów wkładać do charsetu? To ograniczenie grafik zepsuło mi pomysł, więc muszę się chwycić innych sposobów xD
Awatar użytkownika
Ska'ciu

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 3); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 2); TA Sprite Contest 2 (miejsce 3)
Posty: 501
Rejestracja: 20 sie 2008, 16:27
Lokalizacja: The City in Forest
Kontakt:

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Ska'ciu »

Uzupełniam pytanie Foxera: Czy można cokolwiek przełożyć do czegokolwiek np battle (jakiś ogień np.) do charsetu?
Nie chce mi się ale staram się makerować... I tak już kilka lat xD
The end of C'S RPG Studio: http://www.mediafire.com/?5gmmmmyh2zd (filmik na rm2k3)
ps. Hail Anime&Manga&Nihon
ObrazekObrazek
W Tsukurogrodzie najlepszy tydzień powstaje w grze!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Jazzwhisky »

W sumie już wcześniej odpowiedziałem na to pytanie, i tak i nie, możecie miksować, przekładać, usuwać, ale (mam nadzieję, że brzmi to jasno) edytując NIE WOLNO WAM PODZIELIĆ/POCIĄĆ NA CZĘŚCI ŻADNEGO SPRITE'A, to może uniemożliwiać np. przeniesienie większych obrazków/animacji do charsetu (gdzie maksimum to 24x32px).

Wiem, że to kłopotliwe i wyszło przy okazji sporo problemów, ale poprzednia edycja pokazała, że TACO idzie odrobinę nie tam gdzie stanowiły założenia. Gdyby nie to, że ruszyliśmy kompletnie bez przygotowań - zestaw grafik i tak byłby znacznie mniejszy (wybrany pakiet lub nawet samo RTP). Umiejętność wciśnięcia się w te ramy to też element konkursowy, jak już można było zauważyć - nie każdy mu podołał.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gamer2002

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 3)
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2006, 11:14

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Gamer2002 »

Zgłaszam się =D

Jak rozumiem RMEF to nie patch zewnętrzny tylko narzędzie, więc można go używać?

(swoja drogą moja ostatnia gra na TACO była zręcznościówką ;p)
Obrazek
Klikasz przycisk 'cytuj' przy złym poście. Prawidłowy jest POD postem, nie nad nim!
Rada roku: Jak cytować by nie brało złych nazw nicków na forum.
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Sabikku »

NIE WOLNO WAM PODZIELIĆ/POCIĄĆ NA CZĘŚCI ŻADNEGO SPRITE'A
A dzielić spriteset'y na pojedyncze sprite'y...?
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Mikisi »

1) Foxer
2) Super Vegeta
3) Sabikku (*)
4) Pantera
5) Ska'ciu
6) Michu
7) Kalashnikov
8) kalafior
9) ŻbiX
10) Gamer2002
Może bym się zgłosił, ale przy takiej konkurencji to nie ma sensu xD
Zresztą bym się pewnie nie wyrobił z datą, albo co... pewnie bym w ogóle się wstydził to pokazać :D
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Fear »

Co ja mogę dodać? Nigdy wybitnym "eventerem" nie byłem. Co sklejam, to raczej dla siebie, ale szacun i powodzenia wszystkim uczestnikom. To będzie zdecydowanie ciekawe wydarzenie...

PS: Pozostaje mi czekać na Ligę Mapperów III ^^
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #5 - Zręcznościówka

Post autor: Jazzwhisky »

Fear pisze:PS: Pozostaje mi czekać na Ligę Mapperów III ^^
Haha, z tym może być problem - LM organizacyjnie wymaga zdecydowanie najwięcej, dlatego wolałbym zabierać się za nią tylko jeśli będziemy pewni dużej ilości uczestników. Anyway, chętnie przyjmę zgłoszenia rozsądnych osób jeśli chcą same poprowadzić zabawę. =]

AKTUALIZACJA

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe zgłoszenia, pierwotnie miały one zostać zamknięte jutro, aktualnie jednak proponuję ich zawieszenie - tzn. tak jak w przypadku poprzedniej edycji TACO - pracę nadesłać może każdy użytkownik forum (via PM proszę), bez wcześniejszego zgłaszania udziału w tej edycji konkursu. Czas przyjmowania prac zostaje przesunięty jednocześnie o tydzień, do dnia 25 kwietnia włącznie.

Przy okazji - obiecywałem news, ale będzie musiał on poczekać - przez kilka dni strona nie będzie aktualizowana.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany