Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Potyczki ze skryptami. Edycja #6 zakończona.
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: ŻbiXs »

Gah, jak mogłem się tak pomylić... :mrgreen: Ale mniejsza z tym.
Konkurencja rzeczywiście dość mocna. :wink: Ciężko wytypować którykolwiek projekt, ale spróbuję:

Wojny miast- Za ciekawy pomysł (podniszczone miasta zrzucające na siebie różniaste kastastrofy) i tryb dwóch graczy 8)

Czego nie widać- Za kombinowanie genami do uzyskania różnych odmian żyjątek i bonusów, a także za szczegółowy tutorial :-D

edit:
Po namyślę postanowiłem, że wkład w ten projekcik nie powinien się zmarnować, więc wrzucam POZAKONKURSOWO jako CIEKAWOSTKĘ dla CIEKAWYCH jego poprawioną wersję (Żeby nikt tu nie walił komenta, że jeszcze na siłę pcham się z nim do TACO) :roll:
http://www.zshare.net/download/59666542c87a47b6/

edit2:
BLACK był akurat celowo (RMTool nie wskazał jego braku, więc myślałem, że jest w projekcie :roll: ), ale już poprawiłem to i zamieściłem powyżej link do poprawionej wersji poprawionej wersji (2 kb więcej). :shock:

@BeVoo- w wymogach nie było narzucone, że ma to być minigierka, dlatego w przeciwieństwie do innych projektów (domyślałem się, że będzie wysyp minigier) chciałem spróbować wykonać skrypt K-P-N w postaci CBS + obtoczyłem go jakąś banalną fabułą. :-D


Z początku nie chciałem brać udziału w TACO, ale dwa dni przed końcem coś mnie chwyciło, że to może być dobre odreagowanie od tłuczenia CBSa (dużo rysowania i dodawania nowych skryptów, ale daje to trochę frajdy :-) ) w OW, więc się trochę pobawiłem w ten projekcik. To, że jestem idiotą, który się zapomniał waląc 4 mapy, to już inna sprawa... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 19:33 przez ŻbiXs, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Kalashnikov »

Żbix - "Cannot open file BLACK".

Domyślam się, że niespełnienie wymagań konkursowych to fakt tworzenia skryptu na twierdzowym RM. Jak mogłeś :(

Wczoraj tak na szybko odpaliłem wszystkie projekty i mam już swoich dwóch faworytów, ale jeszcze ich nie podam. Pogram dziś i się upewnię w wyborze. Tak jak myślałem, moja praca nie miałaby szans, szczególnie pod względem oprawy :)
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: BeVoo »

Kalash, to jednak nie oddales pracy? :/
A co do projektu (bo gra tego nazwac niestety nie mozna) ZbiXa: Zapomniales zmienic parallax background tej mapki na skystars, dlatego wywala blad.
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Kalashnikov »

Nie oddałem, bo mnie upili wczoraj :) Ale wrzuce tutaj niedługo, bo co się ma zmarnować.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: FEI »

dobre dobre , ale jeszcze się wsztrzymom z głosem bo mom wątpliwości.
sam nic nie oddołem bo mam lenia ostanio jak uj :*
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:Żbix - "Cannot open file BLACK".

Domyślam się, że niespełnienie wymagań konkursowych to fakt tworzenia skryptu na twierdzowym RM. Jak mogłeś :(
Nope, bardziej chodziło o to, że projekt składał się z kilku map.

Niektóre prace są naprawdę ostrrre, ale ja tu z apelem - please kolejne posty z opiniami łączcie z oddawaniem głosów, w innym przypadku będą po prostu usuwane! =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Secretman »

Dzeż pisze:Co za tym idzie:
- głos oddajemy poprzez post z opinią w tym temacie
- każdy głosujący wybiera maksymalnie dwa spośród zaprezentowanych skryptów
- prawo głosu mają wszyscy użytkownicy forum, którzy do dnia 03.05.2009 (niedziela) włącznie mieli na swoim koncie co najmniej jeden post w kategorii RPG Maker
- głosowanie potrwa od momentu prezentacji skyptów do dnia 10.05.2009 (niedziela) włącznie, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, oficjalne wyniki zostaną ogłoszone dnia następnego
- równorzędnymi zwycięzcami (bez podziału na miejsca) zostają autorzy dwóch projektów z najwyższą liczbą głosów, w przypadku wyników remisowych zostanie przeprowadzona dogrywka!
Czy nie zabrakło przypadkiem punktu dotyczącego zakazu głosowania na swoje prace? :lol:
Co do głosowania, to swój głos oddaje na Czego nie widac - jest to dopracowana i rozbudowana gra, według mnie najlepsza z tych 9-ciu. Pozostałe prace również są świetne, ale odstąpię od przyznania drugiego głosu.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Jazzwhisky »

No tak, mozna powiedzieć, że to przegapiłem, uznając za naturalne. Zatem gwoli ścisłości:

- aktualizacja: oczywiście nie głosujemy na swoje prace! (takie głosy będą anulowane)

Thx za zwrócenie uwagi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: X-Tech »

Wojny Miast - Pomysł fajny, wykonanie mhm...Wady: Bezsensowna Losowość
Ultima - cała oprawa + dodatki dialogów, fabuły dodające napięcia na duży +
Pomysł na serie ciosów podoba mi się. Wady - Bezsensowna Losowość
Shin Getter Robo - Słaby Tutek, ale to shmup na wyróżnienie zasługuje...da się tu wybrnąć z trudnych sytuacji przy odpowiedniej wprawie.
PKN - Niezłe, ale czegoś mi tu brakuje. Wady - Bezsensowna Losowość
Mech Assault- Świetne Wykonanie i klimat. Bardzo mi się podoba.
łamigłówka - Nie kapuję tej gry po prostu.
Papier Kamień i Nożyce Ultimate 5000- Podoba mi się. Ktoś zmontował coś co mi przypomina tetrisa z papieru kamienia i nożyc.
Czego Nie widać - Bardzo rozbudowana, podejmowanie decyzji, przemyślana losowość, wciąga. Bardzo mi się podoba.
3C - Świetne wykonanie i sam pomysł na grę ! Mój faworyt !!!

Oddaję głosy na:
3C
Czego nie widać

Wyróżniam głównie:
Papier Kamień i Nożyce Ultimate 5000
Shin Getter Robo
Mech Assault
Ultima


Ogólnie całkiem fajne rzeczy daliście. Powiem wam więcej po konkursie.
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: FEI »

po długich medytacjach jednak ultima za wykonanie i klimacik oraz mech assault bo grało się bardzo przyjemnie.

reszta naprawdę dobra, szczególnie czego nie widać, ale można wybrać tylko/aż 2 więc sry
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
kalafior

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1 i 3)
Posty: 319
Rejestracja: 17 kwie 2006, 21:59
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: kalafior »

czego nie widac - za pomysł : )
3C - za elementy zrecznosciowe

sry za brak dokladnych wyjasnien :<
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: DE »

Czego nie widac i Mech Assault - niezla grywalnosc; widac trud wlozony w wykonanie.

Reszta srednia - zazwyczaj zbyt slamazarna i niemajaca tego "czegos".
+ dla autora Shin Getter Robo za tematyke :D
Agropolis: Unicestwienie - 06/06/06.
Agropolis: Sianokosy - 07/07/08.
Agropolis: Dożynki - 15/15/15.
Awatar użytkownika
Pantera
Posty: 322
Rejestracja: 14 lip 2008, 13:27

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Pantera »

moje glosy:
Ultima
Czego nie widac

a wiecej po wynikach :)

rozumiem, ze tak samo jak z oddawaniem prac, nagle pojawi sie horda glosow w niedziele? :)
None ov thy empty gods shall ever stand above me!

transparent avatar thx to Kalashnikov
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Michu »

Wlasnie chcialem to powiedziec - co sie z wami kurna dzieje? Jak oddawaliscie prapce, to tez mozecie glosowac (gdy ktos nie wiedzial O_O).

RUSZAC DUPY KUR****************AAAAAAAAAAAAA! Chyba ze czekacie az inni zaglosuja, zeby dzieki swoim glosom na koncu ustalic wynik. Oj nieladnie ;_;
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Skrypt #4 - Papier, Kamien, Nożyce

Post autor: Jazzwhisky »

Michu pisze:Wlasnie chcialem to powiedziec - co sie z wami kurna dzieje? Jak oddawaliscie prapce, to tez mozecie glosowac (gdy ktos nie wiedzial O_O).
Nie wiedziałeś, że prace i głosy oddaje się w ostatnim momencie? ;D

A tak serio, skoro bieda, to ruszam ze swoimi głosami.
Większość prac bardzo fajna, szkoda tylko, że niektórzy mimo dużego nakładu pracy, podeszli do zagadnienia nieco jednowymiarowo. Wybór nie był jednak wcale taki prosty - z bardziej twórczych pomysłów:

3C i Shin Getter Robo - podobne, fajne pomysły, niestety nie w moim guście. Poza tym gierki są dwoma stronami tego samego medalu. 3C było dla mnie za proste i grzeczne, a hardkor Shin Robo wywołał u mnie na początku autentyczny śmiech.
Czego nie widać - oryginalny pomysł, fajne wykonanie, imo troszkę zbędne i nie wpasowujące się dodatkowe opcje.
Łamigłówka - nietypowe podejście, ale znów - za ciężkie, nawet dla mnie.
Mech Assault - pozornie banalne, ale wykorzystanie klasycznego podejścia podobało mi się tu najbardziej.
Papier Kamień Nożyce Ultimate 5000 - naprawdę jeden z najfajniejszych pomysłów, ale w wykonaniu brakuje czegoś, czego nie potrafię nazwać.

Co by nie było, głosy oddaję na Czego nie widać i Papier Kamień Nożyce Ultimate 5000. Pierwszy zawinił co najwyżej nadmiarem, drugi - wart jest za pomysł przynajmniej jednego głosu. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany