TASC6: Głosowanie - Monster

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Kryzz333 »

2, 9, 12
Wybrałem te, które wydawały się najbardziej urocze :D
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Axer »

Monsterki 2, 7 i 12
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: B.N.F »

Głosy daje na monstery 1, 4 i 9
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Kleo »

Monster 5 - choć bardziej przypomina świnkę morską, to nadal do schrupania, mhm <3
Monster 7 - a tu z kolei wielkanocny baranek z ciasta, ale żelki są słodkie.
Monster 12 - to kubistyczne cieniowanie mnie urzekło, no i wreszcie, to niewątpliwa kapibara!
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Deathwing »

Monster 1 – Przez te wygięte łapy przypomina bardziej leniwca niż kapibarę, ale za to arbuz wygląda smakowicie. Szkoda że na samym gryzoniu jest tak mało cieniowania.
Monster 2 – Praca na granicy akceptacji, bo sam portret to trochę za mało jak na monstera i tylko ten wąski pasek wody ratuje sytuację. Za to technicznie jest to jedna z najlepszych prac, no i ma idealnie wyczilowany wyraz pyska.
Monster 3 – Dokładnie tak wyobrażam sobie przeciętnego dinozaura narysowanego przez czterolatka. Nie jestem pewien, czy bardziej zabrakło czasu, czy umiejętności, żeby go dopracować, ale czegoś tu zabrakło bez wątpienia.
Monster 4 – Właśnie dla takich sprite'ów powstała ta kategoria! Ten ziomeczek już jedzie spuszczać bęcki wszystkim kasztanom, którzy nie oddali pracy. Psuje mi go tylko biedne cieniowanie, miejscami płaskie, a miejscami poduszkowe.
Monster 5 – Nie zwróciłbym uwagi na tę panierkę, gdyby nie komentarze, ale coś w tym jest faktycznie. Na pewno jest to bardzo oryginalne podejście do pixel artu i nawet pasuje do monstera w grze dzięki tej dzikiej pozie.
Monster 6 – Kolejna praca, nad którą musiałem chwilę się zastanowić, czy spełnia w ogóle wymagania. Ostatecznie dostaje plus za skrajnie oryginalne podejście do tematu i bardzo dobre wykonanie, technicznie wszystko się tu zgadza.
Monster 7 – Niebieskie gluty niewątpliwie pomagają tej kapibarze wspinać się w głosowaniu, bo sama w sobie nie wybija się specjalnie. Pomogłoby jej więcej kolorków, bo chociaż ma najlepiej ze wszystkich zaznaczone futro, to dalej wygląda dość płasko.
Monster 8 – Nie ukrywam, że liczyłem na jakieś mutanty, ale ten przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Pomysł jest genialny i gdyby tylko wygładzić kontury i dopracować cieniowanie, ten monster mógłby walczyć o miano głównego bossa.
Monster 9 – A tu całkowite przeciwieństwo ósemki, bo ta czarodziejska chomiko-kapibara nie skrzywdziła by nawet muchy. Chętnie zobaczyłbym ją z konturami i w innej palecie, bo wjechał tu nieco za duży kontrast.
Monster 10 – Mimo szczerych chęci ciężko mi zobaczyć w tym monsterze ducha, bardziej maskę niedźwiedzia polarnego. Może gdyby pysk nie zajmował całej powierzchni byłby lepszy efekt, ale zabrakło też dopracowania cieni.
Monster 11 – Podobnie jak w przypadku 4, na takie pomysły głównie liczyłem. Do tego perfekcyjne wykonanie, bez dwóch zdań najlepsza praca w zestawieniu. Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to tylko tej głowy, która faktycznie mogłaby być bardziej kapibarowata.
Monster 12 – Tu z kolei nie ma najmniejszych wątpliwości, z jakim zwierzęciem mamy do czynienia. Ta kapibara mogłaby śmiało posłużyć za ilustrację w pikselowej encyklopedii fauny. Kuleje trochę lineart, za to oryginalne cieniowanie nadaje dużo głębi.

Trudniejszy wybór niż w classicu, bo chciałbym zagłosować przynajmniej na połowę prac, ale nie mogę stękać, bo sam ustalałem zasady, więc ostatecznie decyduję się na 4, 6 i 11.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Viuu »

4, 7, 11.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Stanior »

1 - Wariacja na temat Kubusia Puchatka :D zamiast słoika miodu ma arbuza :D

2 - opasła foka

3 - w stylu pokemonów

4 - Ma mój głos, moja ulubiona praca :D

5 - wygląda jak niektóre "kaszanki" z konkursu na emoji...

6 - zbyt daleko odbiega od tematu

7 - absolutnie nie w moim guście

8 - zbyt daleko odbiega od tematu

9 - Bardzo pozytywna, ma mój głos

10 - wygląda jak niedźwiedź polarny

11 - zbyt daleko odbiega od tematu

12 - technicznie najlepsza praca
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Gandisama
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2006, 22:53

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Gandisama »

Monster 2
Monster 7
Obrazek
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Ekhart »

Monster 2 i monster 6 ode mnie
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Jazzwhisky »

Nie zagłosowałem, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie bym skomentował teraz? Przede wszystkim - bardzo fajna kategoria, trochę obawiałem się, że sam temat jest za płaski i tylko jeden, ale jak zawsze okazało się, że inwencja twórcza uczestników przebija wszystko, zwłaszcza jeśli nie trzeba pikselartowo odtwarzać żadnego wzoru. :)

Monster 1 - słodziak, już sobie wyobrażam jak kosmiczne świnie próbują odebrać mu arbuza.

Monster 2 - chyba najbardziej klasyczny wizerunek kapibary w wersji humorystycznej jaki znam, pysk trochę w stronę psa, ale na pewno sprawdziłby się w RM jako wersja olbrzymia.

Monster 3 - zdecydowanie chciałbym się dowiedzieć jakie jest drugie dno tej dinokapibary.

Monster 4 - przypomina mi postaci z niekoniecznie poważnych, acz niszowych bijatyk z przełomu lat 80. i 90., fajny design.

Monster 5 - poza tym, że bardziej przypomina młode behemota z HoMM3 to bardzo podoba mi się styl wykonania pracy, głosowałbym!

Monster 6 - nie podoba mi się ta kapibara.

Monster 7 - uuu, najfajniejszy design w zestawieniu, wykonanie też takie... prosto do gry. :)

Monster 8 - straszne, kapibary nie powinny być straszne.

Monster 9 - Capybara the Sorcerer.

Monster 10 - wygląda jak element koszmaru, który mogą śnić kapibary.

Monster 11 - najbardziej bezpośrednie podejście do tematu przeciwnika z krwi i kości, co w tym przypadku jest znaczącą odmianą, trzyma się kupy w stylistyce fantasy, dobrze zrobiony.

Monster 12 - zdecydowanie trafia do mnie najbardziej pod względem artystyczno-technicznym, nadal dosyć subiektywnie, nadal nogi są trochę zepsute, ale ten minimalizm low poly i zachowanie realizmu są super.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany