TASC6: Głosowanie - Monster

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Deathwing »

Obrazek


Stanęliście na wysokości zadania – kategoria Monster zalicza udany debiut z liczbą 12 nadesłanych prac! Nie zawiodła również Wasza wyobraźnia: mamy szeroki wachlarz gryzoni, od całkowicie realistycznych przedstawień, po twory wyjęte z najbardziej fantazyjnych wizji lub koszmarów. Podobnie jak w przypadku kategorii Classic, czas teraz na wybór najlepszej spośród kapibar, całkowicie subiektywnie i według własnych kryteriów. Oto zasady głosowania:

- prawo do głosowania mają uczestnicy konkursu i wszyscy użytkownicy forum zarejestrowani najpóźniej 15.06.2022, z co najmniej trzema postami na koncie
- każdy z głosujących może wskazać od jednej do maksymalnie trzech prac wymieniając je w poście w tym temacie (nr pracy)
- głosujemy fair, pamiętamy o zachowaniu anonimowości prac, nie dzielimy się podejrzeniami, nie wskazujemy swoich prac innym uczestnikom
- głosowanie potrwa do dnia 28.06.2022 włącznie, po którym głosy zostaną zliczone, oficjalne wyniki konkursu zostaną podane następnego dnia
- gdyby Wasz głos decydował o niższej pozycji Waszej pracy (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany
- w przypadku wyniku remisowego miejsce zostanie ustalone na podstawie ilości głosów osób spoza listy zapisanych uczestników konkursu; w przypadku dwóch lub więcej równorzędnych pozycji na podium, kolejne miejsca zostaną przyznane wg zasad sportowych (np. dwa miejsca drugie = pomijamy miejsce trzecie)

Poniżej zestawienie sprite'ów w kategorii Monster. Mile widziane komentowanie i ocenianie konkursowych prac!

Monster 1
Obrazek

Monster 2
Obrazek

Monster 3
Obrazek

Monster 4
Obrazek

Monster 5
Obrazek

Monster 6
Obrazek

Monster 7
Obrazek

Monster 8
Obrazek

Monster 9
Obrazek

Monster 10
Obrazek

Monster 11
Obrazek

Monster 12
Obrazek
turn up the silence
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Crashykk »

Monster 7
Monster 9
Monster 11
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: GameBoy »

Świetne prace, ale boli mnie, że sporo z nich nie przypomina kapibary. :/

1. Nie wiem czemu akurat arbuz, ale sama koncepcja bardzo fajna. Niestety kapibarę przypomina tak średnio.
monster 7/10, kapibara 6/10

2. Klasyczna kapibarowa poza, do tego wygląda na wkurzoną.
monster 8/10, kapibara 10/10

3. Nie bardzo rozumiem jak ten dolny kieł ma działać, ale całość wygląda niebezpiecznie. Kapibara mogłaby być bardziej rozpoznawalna, ale wygląda tak blobowato, że zakładam, że zmienia się w slime'a czy coś.
monster 9/10, kapibara 6/10

4. Świetny koncept rodem z Earthbounda. Obecność elektrycznego pojazdu małych gabarytów i pałka czyni ją najgroźniejszym monsterem.
monster 10/10, kapibara 10/10, wpieprz na dzielni 10/10

5. Jak to Amel napisał na discordzie - "taka w panierce". Ta panierka sprawia, że całość jest straszna, do tego atakująca poza.
monster 10/10, kapibara 9/10

6. Uhhh, ok? Miał być monster, a nie morderca kapibar. :(
monster 0/10, kapibara 3/10 (bo sama głowa to tak ze 30% kapibary), Johnny Silverhand 10/10

7. To jest esencja kapibry. Zadrzyj z jej przyjaciółmi i będziesz tego żałował.
monster 10/10, kapibara 10/10, slime'y 10/10

8. Solidny monster, ale ciężko mi w nim dopatrzyć się kapibary.
monster 10/10, kapibara 2/10.

9. Głowa nawet przypomina kapibarę, ale tułów trochę jak u latającej wiewiórki. Obecność magicznej różdżki czyni tę kapibarę niebezpieczną.
monster 8/10, kapibara 7/10

10. Wygląda groźnie, ale to jest niedźwiedź polarny, nie kapibara.
monster 9/10, kapibara 0/10, niedźwiedź polarny 10/10

11. Prawie perfekcyjna praca, dynamiczna poza, niebezpiecznie wyglądająca broń, ale głowa nie przypomina kapibary.
monster 10/10, kapibara 2/10

12. Ta kapibara nie skrzywdziłaby nikogo. Podoba mi się bardzo te cieniowanie trójkątami.
monster 0/10, kapibara 10/10



Głosy:

Monster 4
Monster 7
Monster 12
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Powczan »

Duży rozstrzał - z jednej strony kilka potworów, niepodobnych do kapibary, a z drugiej po prostu kapibary, które jak potwory nie wyglądają. To chyba dowodzi, że kapibary fundamentalnie nie mogą być potworami, to sprzeczne z ich naturą. Moje głosy:
2 - Dobra od strony technicznej i najbardziej przypomina kapibarę. Tylko wygląda mało groźnie, totalna chillera. Kapibara z jeziora, dzieląca się mądrościami życiowymi.
4 - Kapibara szef gangu. Kurdupel, ale na pewno ma pachołów w stylu tej 11, więc groźny jak cholera. No i wozi się, dość dosłownie. Kojarzy mi się z wodzem wioski z Asterixa, którego nosili na tarczy.
7 - Kolejna zwyczajna kapibara, ale wygląda na wkurzoną, do tego ma obstawę. Technicznie prosty, ale efektywny design.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Omnom »

2, 7 i 11.
Awatar użytkownika
Lemoore

TA Sprite Contest 5 (miejsce 2)(miejsce3)
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:07

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Lemoore »

Bardzo mi się podobają te sprite'y. Trzeba przyznać duży sukces tej kategorii - porządne pomysłowe graficzki.
1 - super arbuz. Przyjazna miła kapibara - tylko trochę arbuz zlewa się z resztą
2 - najlepiej chyba oddany charakter kapibary. Dobre ale już głosu nie starczyło :(
3 - No taka raczej plama wyszła
4 - Dobry pomysł, fajny design buty i cień na deskorolce wyglądają miodnie - ma mój głos.
5 - Szum może nawet aż tak nie przeszkadza, ale przez ten wybór chyba byłoby trudno dodać szczegóły - a trochę mi ich tu brakuje.
6 - Nie wiem o co chodzi ale dobre. Niekapibarowa ręka trochę do poprawy, ale ma mój głos.
7 - Bardzo funkcjonalna. Taką grafikę to odrazu by się do gry brało.
8 - pająkokapibara!!! Najbardziej mi się podoba zarówno pod względem pomysłu jak i wykonania. Ma mój głos
9 - Ciekawa poza taneczna. Dobrze rozłożone kolorki. Ale ta prawa noga nie tak.
10 - Świetny klimacik od takiej kapibary się buduje. No i grafika mogłaby posłużyć zarówno jako posąg albo budynek ;)
11 - Ło jejku chyba najbardziej napracowana pracka. Trochę lepiej mogła by koszulka na sylwetce leżeć -teraz tak ta ręka trochę lewituje.
12 - Śmieszny pomysł z tymi trójkątami. Chciało by się odrazu z tego machnąć low poly model.

Ogółem głosuje na 4, 6, 8
Awatar użytkownika
Jolantyn
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2021, 09:29
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Jolantyn »

Monster 4
Monster 10
Monster 11
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Michu »

Wszystkie prace są na swój sposób wyjątkowe, choć kilka zdecydowanie przestrzeliło moim zdaniem tematykę konkursu.

1 - Fajne nawiązanie do kapibar jedzących arbuza, ale imo anatomicznie coś tutaj mocno nie gra. Wszystkie łapy wydają się równe, choć mamy lekki rzut z boku, przez co zwierzak sprawia wrażenie mutanta xD. Ładny pyszczek.
2 - Kolejne klasyczne ujęcie kapibary, z bardzo ładnym cieniowaniem i lineartem. Miodzio! Choć karczycho ma jak król blokowiska.
3 - Rozumiem ideę śmiercionośnej kapibary, ale całość zdecydowanie psują zbyt grube nogi. Przydałoby się też jakieś bardziej wyraziste cieniowanie.
4 - Bardziej niż kapibarę, ta postać przypomina mi bohatera bajki o Misiu Yogim. Trochę za mało cieniowania jak dla mnie, ale pomysł, lineart i generalny urok na plus!
5 - Praca, która zdecydowanie wyróżnia się techniką wykonania. Takie cieniowanie jednak zupełnie do mnie nie trafia, a brak wyraźnego konturu przywodzi na myśl grafiki z czasów, których nie pamiętam z uwagi na brak starych komputerów w domu.
6 - Wykonanie bardzo fajne i chyba nawiązujące do Cyberpunka(?). Ale praca kompletnie rozminęła się z tematyką konkursu.
7 - Mój absolutny faworyt. Kolejna klasyczna kapibarowa poza i dodatkowo slime'y. Mam tylko dwie uwagi - za słaby kontur całości oraz zbyt oszczędne cieniowanie futra.
8 - Nie wiem, naprawdę nie wiem gdzie jest tam kapibara. Za to jako monster w jakiejś psychodelicznej gierce ta praca sprawdziłaby się znakomicie.
9 - Urocza, prosta koncepcja i cieniowanie rodem z zamierzchłych czasów retro. Bomba!
10 - Fajna koncepcja i niezłe wykonanie, ale znów - mało kapibarowo.
11 - Kolejna praca, gdzie mimo szczerych chęci nie mogę dopatrzyć się kapibary. Sprite wykonany jest perfekcyjnie (zwłaszcza podoba mi się młot) i spokojnie miałby mój głos, gdyby postać miała właściwy kształt pyska.
12 - Minimalistyczne podejście do tematu, wyjątkowe na tle reszty konkurentów cieniowanie trójkątami. Całość jest jednak zbyt ciemna.

Po długim namyśle swoje głosy oddaję na numery 2, 7 i 9 za ciekawe ujęcia zwierząt, które już na pierwszy rzut oka wyglądają na kapibary.

Kategorię Monster uważam za ogromny sukces i mam nadzieję, że na stałe zagości w TASC!
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Adrap »

4,7,9
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Noruj »

4, 9 i 12
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Mikisi »

5 - Bardzo mi się ta panierka podoba, zobaczyłbym więcej takich monsterków, chociaz wolałbym, aby przybrała możliwie bardziej bojową pozę.

7 - Faworyt, fajnie wykonane, widoczna kapibara, wręcz idealnie wpasowujące się w kategorię grafik Monster.

12 - Urzekło mnie to cieniowanie, w takim stylu również chętnie zobaczyłbym więcej grafik.

Moje głosy zostały oddane na dość klasyczne przedstawienie kapibar, wiele prac mi się bardzo podobało - wszystkie są świetnie wykonane, ale powyższe po prostu zrobiły na mnie najlepsze wrażenie zarówno za pierwszym, jak i piątym spojrzeniem. Cudowny jest też dla mnie Monster 8, mała kapibarność zrzuciła go poniżej podium.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów

Konrad Championship II (wyróżnienie)
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2019, 19:02

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: WładcaKasztanów »

4
7
11
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: puniek »

tl;dr głosy daję na 6, 11 i 12.

Kapibara 1 ma spoko perspektywę na walki w typu pokemonów i przyjemną mordkę. Niestety przez cieniowanie nie zdobyła mojego serca.
Kapibara 2 to dobrze odrobione zadanie z pixel artu i równie przyjemna mordka. Gdyby nie ucięta woda, przez którą nie nadaje się na potwora do walki - stanęłaby na moim podium.
Kapibara 3 ma spoko pomysł, który mógłby spokojnie sprawdzić się do post-apo gier. Niestety odrzuciłam ją za brak eksperymentów z technikami pixelartowymi, przez którą na wierzchu widać niedopracowany kontur.
Kapibara 4 świetnie sprawdzi się i do walk typu Earthbound, jak i z perspektywy Breath of Fire. Mam jednak wrażenie, że cienie położono zbyt poduszkowo.
Kapibara 5 to urocza nuggetsowa mordka, która - niestety - przypomina mi bardziej dziobaka niż kapibarę. Chyba, że autor zrobił to specjalnie...?
Kapibara 6 mimo małego procentu kapibary trafiła w mój gust ze względu na techniczny warsztat grafiki. Spokojnie widzę to w luźnej grze jako easter eggowy mini-boss, dlatego zdobyła mój głos.
Kapibara 7 wygląda przeuroczo i wpasowuje się w mój gust. Mam jednak wrażenie, że slime'y zastosowano tu jako rozpraszacz od tego, by ukryć jakieś niedoróbki...?
Kapibara 8 ma największy potencjał jako boss do walki. Niestety ograniczenia konkursowe nie dały jej rozwinąć skrzydeł, a broń wygląda na zbyt prostą w stosunku do groźnego i dopracowanego pyszczka.
Kapibara 9 znowu jest przeurocza, ale kolory mi się zlewają i nie widzę tego jako sprite do walki, bo na battlebacku będzie bardzo blada. A szkoda, bo za sam pomysł zdobyła moje serduszko!
Kapibara 10 to groźny duch, który spokojnie sprawdzi się do Eartboundowych produkcji. Tutaj znowu cieniowanie jest zbyt poduszkowe dla mojego oka.
Kapibara 11 to zdecydowanie najlepszy warsztat techniczny i najbardziej ambitny pomysl. Wbrew opinii reszty, widzę w pyszczku kapibarę, więc z czystym sumieniem daję mój głos.
Kapibara 12 to prosta, ale efektywna kapibara, która zachwyciła mnie geometrycznym podejściem do cieni. Widzę ją również jako potworka do walk, na którym mogłabym z chęcią grindować, dlatego również daję swój punkt.
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Amelanduil »

Bardzo solidne kapcioszki w tej kategorii, najchętniej to bym oddał drugie tyle głosów, ale są tylko 3...
Zatem niech będzie 5, 7 i 9

Panierowana kapibara na głębokim oleju jako pierwsza zwróciła na siebie moją uwagę, czuję się zobowiązany oddać na nią jeden z głosów xd

7 dobrze oddaje naturę kapibary, żyjącej w harmonii ze wszechświatem, osiągającej zen. Byłaby jeszcze lepsza, gdyby potwory wokół niej były różne zamiast tych 3 szlamów, ale domyślam się, że to byłoby dużo roboty.

9-ka mnie urzekła, przywodzi na myśl stare przygodówki, taki Szymek Czarodziej przemieniony w kapibarę.

Z 12 dużo się zastanawiałem, czy faktycznie na nią zagłosować, bo ma takie... bezpośrednie podejście do tematu, nie można jej odmówić dobrej techniki, takiego low-poly cieniowania. Zwyczajna kapibara, w zwyczajnej pozie.

Honorable mentions także dla bonkwagon kapibary na segwayu i ogrobary z giga młotem.

Kapi-snorlax z arbuzem trochę zbyt niestaranny kontur i mało cieniowania; kapibara numer dwa trochę zbyt głęboko zanurzona, wolałbym uświadczyć ją w pełniejszej okazałości. No i ta trójka niestety wydaje się robiona w zbyt dużym pośpiechu, a szkoda, bo mogłaby mieć potencjał, gdyby starannie wyeksponować te kolce i zębiszcza.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Monster

Post autor: Sefiro »

Monster 4
Monster 7
Monster 12
Zablokowany