TASC6: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Deathwing »

Obrazek


Możecie już odetchnąć i odłożyć pikselowe ołówki, rozpoczynamy głosowanie! Do kategorii Classic uczestnicy nadesłali 11 prac, a teraz do ogółu społeczności należy wybór najlepszej z nich, oczywiście całkowicie subiektywnie i według własnych kryteriów. Dla przypomnienia zasady głosowania:

- prawo do głosowania mają uczestnicy konkursu i wszyscy użytkownicy forum zarejestrowani najpóźniej 15.06.2022, z co najmniej trzema postami na koncie
- każdy z głosujących może wskazać od jednej do maksymalnie trzech prac wymieniając je w poście w tym temacie (nr pracy + postać)
- głosujemy fair, pamiętamy o zachowaniu anonimowości prac, nie dzielimy się podejrzeniami, nie wskazujemy swoich prac innym uczestnikom
- głosowanie potrwa do dnia 28.06.2022 włącznie, po którym głosy zostaną zliczone, oficjalne wyniki konkursu zostaną podane następnego dnia
- gdyby Wasz głos decydował o niższej pozycji Waszej pracy (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany
- w przypadku wyniku remisowego miejsce zostanie ustalone na podstawie ilości głosów osób spoza listy zapisanych uczestników konkursu; w przypadku dwóch lub więcej równorzędnych pozycji na podium, kolejne miejsca zostaną przyznane wg zasad sportowych (np. dwa miejsca drugie = pomijamy miejsce trzecie)
- uczestnicy, którzy oddali prace w obu kategoriach, otrzymają dodatkowe 3 punkty po ostatecznym podliczeniu i ewentualnym anulowaniu głosów

Poniżej pełne zestawienie konkursowych sprite'ów. Standardowo, jako dodatek do głosów mile widziane są wszelkiego rodzaju komentarze i oceny!

Sprite 1 - Rumina
Obrazek

Sprite 2 - Rumina
Obrazek

Sprite 3 - Rumina
Obrazek

Sprite 4 - Rumina
Obrazek

Sprite 5 - Rumina
Obrazek

Sprite 6 - Absyntia
Obrazek

Sprite 7 - Tequille
Obrazek

Sprite 8 - Tequille
Obrazek

Sprite 9 - Tequille
Obrazek

Sprite 10 - Ginny
Obrazek

Sprite 11 - Ginny
Obrazek
turn up the silence
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Crashykk »

Sprite 7 - Tequille
Sprite 8 - Tequille
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Michu »

1 - Bardzo minimalistyczne cieniowanie, sprite spokojnie mógłby się nadać do gry w RPG Makerze. Chyba najtrudniejszy element tej postaci to ręka na biodrze, tutaj niestety zbyt ekierkowo wyszło.
2 - Podoba mi się perspektywa i ułożenie ciała w tej postaci. Trochę za słaby kontrast na twarzy, ale fajnie wyszło ułożenie ręki na biodrze.
3 - fajnie poprowadzone kontury i dobrane kolorki. Największy problem mam z jakby ucinającymi sie w połowie butami i dziwnym ułożeniem rąk.
4 - zdecydowanie mój faworyt. Poprawiłbym może nieco kontur, ale ułożenie ciała, oczy i generalnie cieniowanie strasznie mi się podobają.
5 - dla mnie to Rumina w wersji zombie. Trochę zbyt równomierne cieniowanie i kształt twarzy zdecydowanie do poprawy.
6 - propsik za zmierzenie się z tą niewątpliwie trudną postacią. Poprawiłbym w niej cieniowanie i ręce, fajnie wyszedł dół spódnicy.
7 - ciekawy, przerysowany styl. Spoko cieniowanie, choć nie wiem czy nieproporcjonalne powiększenie rąk i nóg było dobrym pomysłem.
8 - moja druga faworytka, w której wszystko mi pasuje - poza, cieniowanie, kontury. Super robota!
9 - tutaj uważam, że autor nie mógł sie zdecydować, czy chce zrobić sprite'a chibi, czy napakowanego. Wyszło coś w stylu dziecka na sterydach - nieźle wycieniowane, ale bardzo niepokojące.
10 - mam słabość do sprite'ów o mocnych konturach, dlatego trzeci głos idzie na dziesiątkę. Ręce są mocno skaszanione, ale jest coś fajnego w zaprezentowanym cieniowaniu.
11 - także bardzo fajny sprite, ale zdecydowanie za bardzo zlewają się w nim poszczególne kolory.

Podsumowując, moje głosy idą na numery 4, 8 i 10. Uważam, że poziom kategorii Classic jest wyższy niż rok temu. Super robota!
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Powczan »

Kategoria Classic dość wyrównana. Wszystkie prace prezentują co najmniej przyzwoity poziom. Moje głosy:
3 - Bardzo urocze i wierne wykonanie. Nie jest tak wychudzone jak reszta. Podoba mi się, mimo że z rękami dzieje się coś dziwnego.
4 - Schludny, czytelny i dopracowany sprajt. Nie mam uwag, najlepsza praca z zestawienia.
11 - Mała niekonsekwencja przy outlinie, zwłaszcza widać to przy włosach. Mimo tego wygląda nieźle i ogólnie szanuję za wybór postaci, która moim zdaniem była najtrudniejsza przez ilość szczegółów.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Omnom »

Sprite 3 - Rumina
Sprite 8 - Tequille
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: GameBoy »

Sprite 3 - Rumina
Sprite 4 - Rumina
Sprite 8 - Tequille
Awatar użytkownika
Lemoore

TA Sprite Contest 5 (miejsce 2)(miejsce3)
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:07

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Lemoore »

To teraz ja sobie pogderam o pracach:
1 - Sprite fajny czytelny tylko trochę mało ambitny. Popracowałbym nad figurą i rzutem (w sensie ta postać jest trochę tak jakby była w rzucie platformowym i patrzyła na wprost - wiadomo ten zarzut można rzucić do większości prac ale tu jakoś bardziej mnie to gryzie)
2 - Dobra dynamiczna poza, ciekawie zrobione nogi i dobry kontrast na włosy - w powiększeniu wygląda gorzej ale jako mały ten szum pixelowy przestaje przeszkadzać a to sie liczy. Trochę nie widzę jak by to miało być zaanimowane do przodu ale no powiedzmy, że taki boczno chodzony. Trochę rzeczy moim zdaniem do poprawy (kontrast, dół tułowia) ale dobre - ma mój głos
3 - Podoba mi się poza tej postaci - nadaje fajny charakter. Ale nie rozumiem tych nóg
4 - Jeden z najfajniejszych sprite'ów. Kurtka świetna, szyja dobra, czapka trochę skopana (za płaska chyba?) no i nosek dobry. Osobiście jeszcze trochę bym zmniejszył głowę (sprawdzałem da się, a zawsze wtedy trochę lepiej w proporcjach siedzi). Tylko tu już nie ma miejsca na kompromis - ona idzie w bok i tyle. Nawet w takim boczno chodzonym nie bardzo to widzę dlatego nie ma mojego głosu.
5 - Sprite pewnie mógłby dobrze wyglądać osadzony w grze z odpowiednią stylistyką. Do tego dużą zaletą jest jego prostota przez co łatwo byłoby go zaanimować. Jako asset dobra sprawa, ale do konkursu to trochę zbyt stickmenowanty.
6 - Nie widzę tu tej postaci wcale - dla mnie to wygląda jak dżin z lampy. Szaliczek nawet ok.
7 - Dobry sprite tylko absolutnie nie widzę, żeby to była kobieta elf - bardziej jakiś troll potwór - może przez te duże łapy i nogi. Odnośnie nóg to bardzo dobre buty.
8 - Najbardziej chyba charakterystyczny sprite - dobra stylówa, świetna poza - jest mega dobrze. Trochę oszukane przez to zgięcie - ten asset w animacji by wyszedł trochę wyższy niż te 32 pixele ale w sumie kogo to obchodzi. Doceniam, że udało się bardzo dobrze zamaskować zeza, pewnie przez te cienie i gruby nosek. Ma mój głos
9 - O panie ta głowa to nawet dla postaci 64x48 byłaby troszkę za duża. A jakoś nie kupuje żeby ta grafika miał być chibi. Za to sama głowa naprawdę dobra ale w ogóle nie gra z resztą ciała.
10 - Na pierwszy rzut oka mi się raczej nie podobał (strasznie chaotyczne to) ale im dużej patrzę tym bardziej doceniam ten sprite. Gdyby sobie wyobrazić resztę grafiki w tym stylu to mogłoby wyjść coś bardzo ciekawego. Niemniej jednak nogi do poprawy i torebka bardziej jak trzymana w ręku książka wygląda.
11 - Fajnie wykorzystany kontrast czarnej skóry do koszulki. Trochę jeszcze bym popracował nad koszulką i figurą, ale ogólnie bardzo ładny. Ma mój głos

Podsumowując głosuje na 2, 8 i 11. Ja tam ośmielę się nie zgodzić z przedmówcą. Wyszły fajnie ale jednak Sprite'y Pelissy z zeszłego roku jednak bardziej mi się podobają.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2022, 22:05 przez Lemoore, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jolantyn
Posty: 18
Rejestracja: 12 cze 2021, 09:29
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Jolantyn »

Sprite 4 - Rumina
Sprite 7 - Tequille
Sprite 8 - Tequille
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Adrap »

1 + Rumina, 4 + Rumina, 8 + Tequille
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Noruj »

2, 4 i 6.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Mikisi »

Sprite 2 - Rumina

Sprite 4 - Rumina
Zdecydowanie mój faworyt, bardzo mi się taka stylistyka podoba.

Sprite 8 - Tequille
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów

Konrad Championship II (wyróżnienie)
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2019, 19:02

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: WładcaKasztanów »

1
4
8
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Sefiro »

Sprite 3 - Rumina
Sprite 4 - Rumina
Sprite 9 - Tequille
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Amelanduil »

Tequille 7 - jak najbardziej godny rywal dla mojej Pelissy, takie MMA to ja rozumiem.

Absyntia wygrywa we własnej kategorii, bo wychodzi na to, że reszta Absyntii była absent.

Tequille 8 - stylem bardzo przypomina Chrono Triggera, chyba najlepiej wykonana technicznie praca w zestawieniu.

Głosy na 6, 7 i 8.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Kryzz333 »

Sprite 3 - Rumina
Sprite 4 - Rumina
Sprite 8 - Tequille
Zablokowany