TASC6: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1)
Posty: 142
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: puniek »

tl;dr głosuję na 5, 8 i 9.

Rumina 1 jest elegancka, choć niestety przy dłuższym przejrzeniu się poza zabija potencjał grafiki. Prawej ręki nie umiem niestety zinterpretować - ręka jest luźno opuszczona wdłuż ciała czy wyciągnięta do przodu? Dodatkowo nogi wyglądają na niepotrzebnie przyciemnione po środku.
Rumina 2 nie ma wyraźnego odcięcia między twarzą a resztą cała. Prawa ręka postaci wydaje się szersza niż lewa mimo, że pozycja bohaterki sugeruje, by prawa ręka powinna być większa na grafice. Dodatkowo brakuje mi mocniejszego akcentu na obcasie, bo obecnie nogi wyglądają na nienaturalnie ułożone.
Rumina 3 na pierwszy rzut oka jest przeurocza, jednak po dłuższym przyjrzeniu trochę gryzie mi się perspektywa - twarz na wprost gryzie mi się z delikatnie skierowanym na bok tułowiem. Dodatkowo, jak poprzednie Ruminy, ma dziwny problem prawej dłoni. Rozumiem, że to pewnie przez rękawiczkę na refce konkursowej - ale ja bym odpuściła rysowanie rękawiczek, jeśli mają się zlewać ze strojem.
Rumina 4 ze wszystkich Rumin ma najładniejsze włosy i strój. Myślę, że gdyby pozbyć się cieni z jednej strony twarzy, praca by zyskała - takie cienie dla postaci z boku daje poczucie poduszkowego cieniowania.
Rumina 5 ma strasznie kowbojską pozę - nie znam kobiety, której nogi mają tyle odległości między sobą! W nocy przeglądając prace mocno mnie rozbawiła. Zastrzeżenie mam do tego rzucającego się w oczy pikselu na prawym policzku, ale jest to błahostka, która nie psuje tej pracy na amen - sam sprite ma w sobie ten urok, że ma mój głos.
Absyntia 6 jest sympatyczna, a brak konkurencji zdecydowanie daje jej na prowadzenie. Zyskałaby mój głos, gdyby nie dół kiecki - mam wrażenie, że bez mocnego konturu między czerwienią a fioletem, strój dodatkowo by zyskał. Dodając jeszcze piksel do włosów dla objętosci i byłoby idealnie!
Tequille 7 wygląda bardzo ładnie, jeśli chodzi o cienie. Szkoda, że włosy wyglądają z daleka bardziej jak kask niż włosy - tutaj również piksel więcej dla włosów, jeden mniej dla butów i byłoby idealnie w proporcjach.
Tequille 8 od początku mnie zauroczył - również przypomina mi styl z Chrono Trigger, a detale w stroju robią wrażenie. Pod względem technicznym najlepsza praca w tej konkurencji - kolejny głos do kolekcji!
Tequille 9 to drugi sprite, jaki mnie zdobył. Propozycje chibi zdają egzamin przy tak prostym designie stroju i bardziej detalicznej twarzy. Pokusiłabym się o uzupełnienie konturu po bokach nóg kolorem z uszków, ale nawet bez tego praca zyskuje mój głos.
Ginny 10 punktuje dopracowaniem butów i dobrą kolorystyką między włosami a cerą. Niestety nie zdobyła mojego głosu przez dziwne ułożenie lewej ręki - przypominającej bardziej bumerang przez cieniowanie i ułożenie.
Ginny 11 sympatycznie wygląda z twarzy. Szkoda, że strój wygląda na niedopracowany, a pojedyncze elementy zbyt się zlewają. Na drugi rzut oka zaburzają się również proporcje uda i reszty ciała - chyba przez ten sweter ze zbyt prostym cieniowaniem.
Lepsza makerówka w garści niż projekt autorski na dachu.
Obrazek'
Teksty: RMteka 🦭 Projekty: Anomalia i Zakażenie 🦭 Ikonka: wi.wiu (IG)
Awatar użytkownika
Axer

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 1);Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 117
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Axer »

Sprite 4 - Rumina
Sprite 8 - Tequille
Sprite 10 - Ginny
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2)
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: B.N.F »

Rumina 4
Rumina 5
Tequille 7
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 996
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Kleo »

Sprite 1 - Rumina - im dłużej patrzę, tym bardziej mi się podoba, proste, eleganckie, klasyczne.
Sprite 4 - Rumina - ta dziarsko-ciekawska poza robi robotę, chciałabym grać taką bohaterką.
Sprite 8 - Tequille - dziewoja tyleż zalotna, co niebezpieczna, zdecydowanie udany zestaw cech, no i ładnie pokazany.
Awatar użytkownika
Deathwing

TAPE #1 (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 1) Sezon II (miejsce 2) Sezon IV (miejsce 3) Sezon V (miejsce 1) Sezon VI (miejsce 2); TASC 2 (miejsce 1)(miejsce 3); TASC 3 (miejsce 1); TASC 4 (miejsce 1)(miejsce 1)(miejsce 1)
Posty: 291
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Deathwing »

Rumina 1 – Podoba mi się, bo to bardzo prosty i zarazem czytelny sprite. Spośród wszystkich ma największy potencjał do przerobienia go na formę animowaną.
Rumina 2 – Dobrze oddana poza, ale cieniowanie tułowia wywołuje wrażenie, że postać jest wklęsła tam, gdzie powinna być wypukła.
Rumina 3 – Zdecydowanie moja ulubiona Rumina. Ma odpowiednio krągłe kształty, ładne włosy i ogólnie wygląda super słodko. Mam nadzieję, że autor pokusi się o dorysowanie innych postaci poza konkursem, bo ten styl jest genialny.
Rumina 4 – Na pewno jest to solidny sprite, ale trochę nie rozumiem zachwytów, bo przez te małe oczy i workowate ubranie przypomina mi bardziej wkurzonego skejta niż babeczkę z refki.
Rumina 5 – Rzeczywiście niemal kowbojska poza, brakuje jej tylko arbuzów pod pachami. Trochę zbyt prosta i symetryczna praca, ale górna część jest jednak całkiem w porządku, chociaż pozbawiona wypukłości.
Absyntia 6 – Brawo za podejście do tej postaci. Nad tułowiem na pewno można by jeszcze popracować, bo jest klockowaty, ale na plus fakt, że Absyntia jako jedyna posiada mimikę (!).
Tequille 7 – Fajne, ciekawe podejście do postaci. Przez te wielkie kończyny i w pełni kowbojską pozę faktycznie wygląda, jakby miała zaraz komuś nastukać.
Tequille 8 – Bez wątpienia najlepsza technicznie praca. Podoba mi się, że wygięta poza posłużyła nie tylko do podkreślenia zalotnego charakteru, ale też do wciśnięcia większej liczby szczegółów.
Tequille 9 – Nie leżą mi trochę te proporcje. Na pewno głowa jest wykonana lepiej niż reszta ciała i ma ładne oczy. Mam wrażenie, że z konturami postać mogłaby prezentować się lepiej.
Ginny 10 – Tutaj właśnie kontury ratują sprite'a, bo wszystko pomiędzy nimi trochę się zlewa, ale to też moja wina, bo przesadziłem z detalami. Tak czy inaczej szacunek za samo podejście do tej trudnej postaci.
Ginny 11 – Brakuje mi tego jednego piksela w brodzie, ale ogółem jak na wysoko postawioną poprzeczkę, to wykonanie uważam za bardzo udane.

W sumie prace prezentują bardzo wyrównany, solidny poziom, ale nie mam wątpliwości, które podobają mi się najbardziej. Głosuję na 1, 3 i 8.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Viuu »

4, 8, 10.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 297
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Stanior »

1 - wygląda trochę jak postać z muminków, zbyt statyczna, bez emocji, bez wyróźników

2 - nienaturalna sylwetka, nie wygląda jakby stała bokiem tylko w jakiś dziwny sposób wciągała brzuch. Twarz niestety zupełnie pozbawiona wyrazu, najsłabszy element pracy, przez co ten sprite wygląda trochę jak zombie

3 - przeraża mnie trochę ta praca, nienaturalne ułożenie rąk, twarz wygląda jakby to nie była ludzka postać tylko jakiś stwór, widziałbym ten sprite w grze gdzie byłby motyw z jakimś statkiem widmo

4 - najlepsza ze wszystkich prac i ona ma mój głos

5 - uboga, dziwny rozstaw nóg, ogromny korpus

6 - wygląda jakby siedziała i miała kolana podciągnięte do góry

7 - myślę, że jakby Tequilla żyła naprawdę i zobaczyłaby siebie w takiej odsłonie, to ktoś dostał by z plaskacza w twarz :D

8 - podoba mi się zaakcentowanie ruchu ręki

9 - super zrobione włosy, natomiast sprote ten wygląda jakby elementy do siebie nie pasowały

10 - i tak mój ulubieniec :D najpierw myślałem, że to jakiś stwór z Gwiezdnych Wojen z Kantyny Mos Eislye :D Ma mój głos, ale na zasadzie mocnego przymrużenia oka

11 - Ginna w wersji stary hydraulik z wąsem :D Rozbawiła mnie. Ma mój głos
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Gandisama
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2006, 22:53

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Gandisama »

Sprite 1 - Rumina
Sprite 8 - Tequille
Sprite 11 - Ginny
Obrazek
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 445
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: TASC6: Głosowanie - Classic

Post autor: Ekhart »

Sprite 8 i 10
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Zablokowany