TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Michu »

Miałem duży dylemat, ale ostatecznie:
Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę (128x128)
Emoji 10 - Złoty widelec (128x128)
Emoji 11 - Poważny myśliciel (32x32)
Emoji 19 - Weteran roku 2003 (128x128)

Nie zagłosowałem na Kota 4, bo nie oddaje ducha obrazka, o którego chodzi - to bardziej przestraszony niż zszokowany kot. Jest to moim zdaniem jednak najbardziej estetyczna praca w zestawieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Vodun »

Moje głosy posyłam na:

Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę (16384)
Emoji 10 - Złoty widelec (16384)
Emoji 11 - Poważny myśliciel (1024)
Emoji 14 - Pocztówka (1024)
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Deathwing »

Jako Naczelny Kasztan tej edycji poczułem się zobowiązany, by napisać parę słów o każdej pracy:

Emoji 1 - Kaszana (32x32) - Chociaż w oczy bardziej rzuca się widelec, to sam wyrób wędliniarski dostaje mój głos za najbardziej estetyczny wygląd z całej trójki. I do tego to wykończenie żurawiną musztardą, mmm.

Emoji 2 - Kaszana (128x128) - Zawartość talerza na pierwszy rzut oka budzi pewne kontrowersje, na szczęście to wrażenie wydaoddala nieco obecny tu złoty widelec. Estetyka dania nie zachęca jednak do skosztowania.

Emoji 3 - Kaszana (128x128) - Tu również pojawiają się pewne nieprzyjemne skojarzenia, w tym wypadku raczej celowe. Poza tym niedbałe wykonanie, ale jestem w stanie przymknąć na nie oko ze względu na okoliczności, w jakich powstawała ta praca.

Emoji 4 - Kot łapiący się za głowę (32x32) - Fakt, że ten kot nie do końca odwzorowuje emotkę wypromowaną przez Axera, ale wykonanie bezbłędne. Prostota i ładne kolory, zdecydowanie jeden z najlepszych pixel artów w tej kategorii.

Emoji 5 - Kot łapiący się za głowę (32x32) - Kąty jak od ekierki i kolory z Painta nie budzą wielkiej sympatii. Nie mam też pewności czy ten kot chwyta się za głowę łapą czy ogonem.

Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę (128x128) - Najbardziej realistyczny z kotów, z dużą ilością szczegółów, które jednak gubią się w pomniejszeniu. Nie jestem fanem tej stylistyki, za to na plus dobrze oddana emocja oryginału.

Emoji 7 - Złoty widelec (32x32) - Potrzeba trochę wyobraźni, by dopatrzyć się w tej rzeźbie kubistycznej znamion widelca, niemniej jednak mógłby się sprawdzić jako pewien rodzaj statuetki. Inna sprawa, czy ktoś życzyłby sobie taką dostać.

Emoji 8 - Złoty widelec (32x32) - Złoty, chociaż trochę pogięty ten widelec, do tego z jakąś kaszaną nadzianą na zęby. Ten sam pomysł co w emoji nr 1, ale w dużo mniej efektownym wydaniu.

Emoji 9 - Złoty widelec (32x32) - Temat wzięty bardzo dosłownie, praca najbardziej zbliżona wyglądem do prawdziwego widelca. Jako przedmiot w grze faktycznie pasuje, jako emoji - niekoniecznie.

Emoji 10 - Złoty widelec (128x128) - A to właśnie jest perfekcyjne emoji w tym temacie. Czytelne, z ładnymi kolorami i podstawką podkreślającą formę statuetki. Świetna praca.

Emoji 11 - Poważny myśliciel (32x32) - Pomysł nie jest może oryginalny, jednak wykonanie, dobór kolorów i dużo bardziej poważna mina niż w pierwowzorze zasługują na docenienie. Zresztą, z braku konkurencji już teraz wiadomo, że ten myśliciel pozostanie na serwerze.

Emoji 12 - Pocztówka (32x32) - Nie mam pojęcia co przedstawia ten środkowy pas, a i tak zagłosuję na tę pocztówkę, bo jest ładna, estetyczna i zupełnie nie nadaje się do gry, czyli wszystko się zgadza. Z trzech pocztówek najlepiej wypada też przy skalowaniu.

Emoji 13 - Pocztówka (32x32) - Tu też mamy ładny, niegrywalny widoczek, ale... pocieniowane słońce?! I to nawet nie w kształcie koła? Ten jeden szczegół za bardzo uraził moje poczucie estetyki.

Emoji 14 - Pocztówka (32x32) - W pierwszej chwili nie wiedziałem, co tu się wydarzyło, dopiero chwila namysłu nad potencjalnymi interpretacjami tematu dała mi odpowiedź. Jak dla mnie odpada, horror vacui z reguły nie jest ani ładny ani estetyczny.

Emoji 15 - Weteran roku 2003 (32x32) - Trafnie zinterpretowany temat, za to sporą wadą jest niepotrzebnie dodane tło i trochę słaby dobór kolorów, po części mocno kontrastowych, a w innych miejscach ledwo widocznych.

Emoji 16 - Weteran roku 2003 (128x128) - Czy to, co ten wąsacz trzyma w ręce, to spalony dysk? To by w sumie uzasadniało strumień łez. Pomysł fajny, ale strasznie nieczytelny napis raczej dyskwalifikuje tego emota.

Emoji 17 - Weteran roku 2003 (128x128) - Nie za młody ten ludek na weterana? I znów, kompletnie nieczytelne napisy, zresztą sama postać po przeskalowaniu też. Szkoda, bo wyraz twarzy naprawdę zacny.

Emoji 18 - Weteran roku 2003 (32x32) - Pomysłowa inspiracja avatarem Micha, a do tego dobre wykonanie. Przede wszystkim na plus jednak bardzo scenowy potencjał. Chociaż te plamy wątrobowe (a może zmarszczki?) kojarzą się trochę z ospą.

Emoji 19 - Weteran roku 2003 (128x128) - Bardzo fajna praca, dostałaby mój piąty głos, gdyby ktoś nie zdecydował się ograniczyć ich liczby do czterech. Co ciekawe nawet na pomniejszeniu dobrze widać tego starca, a o czytelność nie było łatwo w tej konkurencji.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Axer »

Emoji 4 - Kot łapiący się za głowę
Emoji 10 - Złoty widelec
Emoji 11 - Poważny myśliciel
Emoji 18 - Weteran roku 2003
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: lorak »

Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę - bardzo ładnie, przestrzennie wykonany. No i zabawny uśmieszek, choć jak na emotkę trochę dużo szczegółów
Emoji 10 - Złoty widelec - podoba mi się pomysł z podstawką, czytelne
Emoji 12 - Pocztówka - widzę nawiązanie do mapy Żbixa z 6 kolejki III sezonu LM. Ładniejszy widoczek niż w 13, ale tam z kolei ciekawa ta ramka jak w znaczku pocztowym
Emoji 19 - Weteran roku 2003 - sympatyczny grzyb, przypomina mi tego dziada z Psychonauts co się ciągle przebiera i lubi bekon
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: GameBoy »

Moje głosy:

Emoji 3 - Kaszana (128x128) - najlepsza kaszana.
Emoji 4 - Kot łapiący się za głowę (32x32) - bardzo czytelne emoji, chociaż nie do końca oddaje ducha oryginału.
Emoji 10 - Złoty widelec (128x128) - także bardzo czytelna emotka.
Emoji 19 - Weteran roku 2003 (128x128) - najlepszy dziadyga.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Sefiro »

Emoji 4 - Kot łapiący się za głowę (32x32)
Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę (128x128)
Emoji 10 - Złoty widelec (128x128)
Emoji 18 - Weteran roku 2003 (32x32)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TASC5: Głosowanie - Discord Emoji

Post autor: Dragon Kamillo »

No to jadyma, jak pisałem na srajkordzie parę słów o każdej grafice, ale luźno, bo ja się nie znam, ale może chociaż będzie śmiesznie XD.

Emoji 1 - Kaszana (32x32) - jakieś takie depresyjne kolory (zielony złoty widelec XD), praca fajna, z typowych kaszan najlepsza.
Emoji 2 - Kaszana (128x128) - skojarzyło mi się z tym: https://www.youtube.com/watch?v=m7_E9D3AhRo XD
Emoji 3 - Kaszana (128x128) - święty mikołaj z kawałka węgla/spalonej pyry. Nie rozumiem kwadratowych ust
Emoji 4 - Kot łapiący się za głowę (32x32) - jakieś takie amelowatofiujowatojoroikowate i amitlUowate. Nie jestem fanem tego stylu. No i te dziwne oczy, co prawda w kotach siedzi jakiś diabeł, ale objawia się to żmijowatymi oczami (te mają często) i czerwonymi - te są straszniejsze, ale na szczęście mają rzadziej.
Emoji 5 - Kot łapiący się za głowę (32x32) - miszcz painta w podstawówce, łeb mi się podoba, cała otoczka już nie. No i płaskie to strasznie.
Emoji 6 - Kot łapiący się za głowę (128x128) - niby fajny, ale dziwny XD. No i szkoda że tak słabo się skaluje. Ale tu było sporo napracowanka, ma mój głos.
Emoji 7 - Złoty widelec (32x32) - a czo to i jak tego się używa? I jak ktoś wspomniał wyżej, na jakieś trofeum ok, choć czekej przecież złote widelce to są nagrody, ej to by było nawet fajne - gdyby coś takiego wykonać i dawać jak jakieś tam oskary czy inne maliny, byłby mój głos, ale jest lepsze.
Emoji 8 - Złoty widelec (32x32) - robak zdechł, a widelec się złamał, ciężko powiedzieć kto wygrał XD. No dobra widelec, bo życia robakowi nie wrócisz, a tego możesz kombinerkami wyprostować, ale i tak straci swoje właściwości XD.
Emoji 9 - Złoty widelec (32x32) - fajne, ale przypomina bardziej drewniany widelec do patelni teflonowych, jeszcze ta dziurka do zawieszenia. Do gry ok, na srajkorda chyba nie.
Emoji 10 - Złoty widelec (128x128) - tak jak to wyżej dziwadło co widelca nie przypominało to i tu fajna statuetka, choć na półkę chyba wolałbym wersję z 7, ale w tej od razu widać o co chodzi, więc jako że używalność byłaby na srajkordzie wyższa - no to mój głos też ma.
Emoji 11 - Poważny myśliciel (32x32) - ok, tu będzie strategicznie (XD, miało nie być, ale tu nie musiałem nic liczyć), fajnie przerysowany emotek, choć szczerze w pomniejszeniu z myśliciela robi się pyszałek - co minus. Styl mi się podoba i jako że i tak zostanie, to dałem szansę innym.
Emoji 12 - Pocztówka (32x32) - niby ładna, ale bez klimatu, ot ładny obrazołek i tyle.
Emoji 13 - Pocztówka (32x32) - tu już więcej klimatu, ale gorsze wykonanie. Dziwny jest ten obrazołek.
Emoji 14 - Pocztówka (32x32) - NAJLEPSZA praca w zestawieniu - klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Aż mnie olśniło że gdyby wziąć ten styl na 128x128 to można by wrzucić w niego wszystkie tematy XD, na drzewie już i tak jest kot, wystarczyłoby by łapał się za łeb, na stole mogłaby leżeć napoczęta złotym widelcem kaszana, a postacią mógłby być poważnie zamyślony weteran roku 2003. Mój głos numer 1. A no i dla mnie pocztówka to ładna, ale niegrywalna mapa - a to na tym obrazołku nie jest wcale brzydkie, wręcz oddaje świetnie mapping z tutków neo rpgmaniaka, czy kto je tam pisał na CyCku.
Emoji 15 - Weteran roku 2003 (32x32) - ogólnie nie byłem fanem tej kategorii, dlatego pewnie nie docenię tych prac. Tak jak pisano, lepiej by było bez tła, tym bardziej że jego szczegóły się gubią po przeskalowaniu. Wygląda bardzo skaciowo, w stylu jak jego profesor X-tech.
Emoji 16 - Weteran roku 2003 (128x128) - nie rozumiem tej pracy XD, jakieś nawiązanie do czegoś z tamtego roku czego i tak nie rozumiałem. I ten płacz robi takie złe wrażenie jakby miał bardziej jakiś wyciek z tego oka czegoś nieprzyjemnego.
Emoji 17 - Weteran roku 2003 (128x128) - co on trzyma w łapie XD, wygląda jak jakaś wielka szminka, aż się boję. Choć sam ludek fajnie luźno narysowany, nawet mi się podoba
Emoji 18 - Weteran roku 2003 (32x32) - zmęczony michu i do tego się ładnie skaluje, jak już coś to niech jest to - ma mój głos XD.
Emoji 19 - Weteran roku 2003 (128x128) - 3 krowy on jest zielony? Do tego jakiś niepokój bije od niego, dziwny jest.

No to tyle, macie, używajcie, bo ja nie będę bo nie umiem i nie mam w zwyczaju używać obrazołków (jedyne co to XD czasem pisze). Zresztą i tak to trzeba się tyle naklikać że szkoda czasu. No dobra, tyle, pa.
Zablokowany