TASC5: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Deathwing »

Obrazek
Mordercze zmagania z pixel artem, hipsteriadą w postaciach i paletą bez brązów dobiegły końca. Zamykamy zgłoszenia do piątej edycji TASC z rekordową liczbą nadesłanych prac (łącznie 34!) i jednocześnie rozpoczynamy tę przyjemniejszą część konkursu, w której - całkowicie subiektywnie - wybieramy najlepsze grafiki. W tym temacie skupimy się na daniu głównym, czyli sprite'ach, których nadesłaliście aż 15! Na początek garść zasad dotyczących głosowania:

- prawo do uczestnictwa w głosowaniu mają wszyscy użytkownicy forum zarejestrowani najpóźniej 13.06.2021, z co najmniej trzema postami na koncie
- każdy z głosujących może wskazać od jednej do maksymalnie czterech prac wymieniając je w poście w tym temacie (nr pracy + postać)
- głosujemy fair, pamiętamy o zachowaniu anonimowości prac, nie dzielimy się podejrzeniami, nie wskazujemy swoich prac innym uczestnikom
- głosowanie potrwa do dnia 24.06.2021 włącznie, po którym głosy zostaną zliczone, oficjalne wyniki konkursu zostaną podane następnego dnia
- gdyby Wasz głos decydował o niższej pozycji Waszej pracy (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany
- w przypadku wyniku remisowego miejsce zostanie ustalone na podstawie ilości głosów osób spoza listy zapisanych uczestników konkursu; w przypadku dwóch lub więcej równorzędnych pozycji na podium, kolejne miejsca zostaną przyznane wg zasad sportowych (np. dwa miejsca drugie = pomijamy miejsce trzecie)

Czas na prezentację grafik w kategorii Pelissa Classic! Wszelkie komentarze, uwagi i opinie dotyczące prac bardzo mile widziane!

Sprite 1 - John Difool
Obrazek

Sprite 2 - Hebius
Obrazek

Sprite 3 - Hebius
Obrazek

Sprite 4 - Kriss de Valnor
Obrazek

Sprite 5 - Lobster Johnson
Obrazek

Sprite 6 - Lobster Johnson
Obrazek

Sprite 7 - Pelissa
Obrazek

Sprite 8 - Pelissa
Obrazek

Sprite 9 - Pelissa
Obrazek

Sprite 10 - Pelissa
Obrazek

Sprite 11 - Pelissa
Obrazek

Sprite 12 - Pelissa
Obrazek

Sprite 13 - Pelissa
Obrazek

Sprite 14 - Pelissa
Obrazek

Sprite 15 - Pelissa
Obrazek
turn up the silence
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Crashykk »

Sprite 2 - Hebius
Sprite 13 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Sprite 15 - Pelissa
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: puniek »

Sprite 2 - Hebius
Za dobre wykorzystanie palety do oddania postaci i schludny lineart (oraz ładne przedstawienie broni!).
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Za schludny wybór kolorów i czytelność postaci.
Sprite 13 - Pelissa
Daje mi wspomnienia jednej wersji Lufii na GBA - sprite pasowałby tam idealnie! Czysty lineart i ładny kształt postaci. Prywatnie faworyt.
Sprite 14 - Pelissa
Podoba mi się, że razem z zwierzakiem, wciąż sprite zyskuje na czytelności. Dodatkowo przez piękną posturę postaci wygrał mój głos.😷🖤
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Powczan »

4 - Kriss de Valnor - Obowiązkowy głos na coś, co nie jest Pelissą, a z tych ta najbardziej przypadła mi do gustu. Głównie przez stylistykę i czytelność.
8 - Pelissa - Za sążne poprawienie humoru w ten upalny wieczór. No i nie chciałbym od takiej dostać w czapę, więc ze strachu głosuję :D
9 - Pelissa - Mimo prostoty wygląda całkiem nieźle, osobiście rozjaśnił bym wdzianko, ale i tak mi się podoba.
14 - Pelissa - Imo najładniejszy sprajcik, głos obowiązkowy. Schludny, czytelny i nawet udało się tam zmieścić zwierzaka.

Dodatkowo:
11 - Przegrała u mnie z 9 tylko przez to, że mało przypomina oryginalną postać. Ale w samym sprajcie jest coś urzekającego, podoba mi się stylistyka.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: GameBoy »

Moje głosy:

Sprite 1 - John Difool
Sprite 2 - Hebius
Sprite 3 - Hebius
Sprite 14 - Pelissa


I krótkie komentarze:

Sprite 1 - John Difool - podobają mi się jego buty.
Sprite 2 - Hebius - ciekawe wykorzystanie całej dozwolonej szerokości i zawadiacki uśmieszek.
Sprite 3 - Hebius - na początku uznałem, że za mało kontrastu, ale na drugi rzut oka wygląda to jak plastelinowy ludek, super.
Sprite 4 - Kriss de Valnor - tutaj prawie poleciał głos, bo dosyć dynamiczna poza w porównaniu z resztą.
Sprite 5 - Lobster Johnson - przypomina mi trochę Kapitana Kwarka z Ratcheta.
Sprite 6 - Lobster Johnson - dosyć czysty sprajt bez większych detali.
Sprite 7 - Pelissa - kolejna praca na którą prawie poleciał głos, podoba mi się to futro, chyba najlepiej zrobione ze wszystkich Peliss. xd
Sprite 8 - Pelissa - chonky.
Sprite 9 - Pelissa - ten kolor skóry trochę niefortunnie dobrany, kojarzy mi się trochę z jakimś orkiem. Kolejne dobrze zrobione buty.
Sprite 10 - Pelissa - cały czas jak patrzę na tego sprita to mam wrażenie że postać klęczy z rękami opartymi o uda.
Sprite 11 - Pelissa -faktycznie trochę niepodobna postać, głównie przez włosy które wydają się być krótko ścięte.
Sprite 12 - Pelissa - tutaj jej twarz wygląda jakby była na kacu po ciężkiej popijawie zakończonej bójką.
Sprite 13 - Pelissa - kojarzy mi się bardzo z jakąś grą na GBA, tylko nie wiem jaką.
Sprite 14 - Pelissa - dynamiczna poza, super zrobiony zwierzaczek, chyba moja ulubiona praca.
Sprite 15 - Pelissa - patrz nr 8.
Awatar użytkownika
Lemoore

TA Sprite Contest 5 (miejsce 2)(miejsce3)
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:07

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Lemoore »

3 - Hebius - fajna grzywa wyszła, troszkę nogi do dopracowania ale uśmieszek mi się bardzo podoba

6 - Lobster - to była chyba najtrudniejsza do narysowania postać i wyszła fajnie. Trochę tylko za grubo, ale udało się coś tajemniczego w twarzy przemycić dlatego ma mój głos.

7 - Pelissa - jak dla mnie najlepszy sprite. Bardzo fajnie ktoś uwzględnił futerko na ramionach. Sprytny trik z czerwonym pokolorowaniem outline nadaje ognistości włosą jakoś przyciąga uwagę wzoroku przez co reszta sprite'a wydaje się dużo bardziej szczegółowa niż jest.

10 - Pelissa - ten sprite bardzo mi się podoba bo autorowi udało się odwzorować bardzo dobrze kolorystykę komiksu. Też mi trochę przypomina styl z tale of exile a go bardzo lubię (tam były po kawiarenkach w mieście podobne postaci). Minus za użycie cienia.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2021, 17:19 przez Lemoore, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Sefiro »

Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 10 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Sprite 15 - Pelissa
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Adrap »

Sprite 1 - John Difool
Sprite 6 - Lobster Johnson
Sprite 9 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: B.N.F »

Hebiusa 2, Kriss 4, Lobster 6 i Pelisse 13

Sprite 2 - Hebius
Sprite 4 - Kriss
Sprite 6 - Lobster
Sprite 13 - Pelissa

Z Pelissą zdecydowanie najtrudniej było mi wybrać :/ nadal najchętniej oddałbym jeszcze głosy na dwie inne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Amelanduil »

Sprite 3 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 11 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Mikisi »

Jestem pod wielkim wrażeniem poziomu, nie umniejszając poprzednim edycjom, ale wydaje mi się, że nigdy nie było aż tak wielu prac, które by wyglądały jak profesjonalne grafiki wyjęte z jakichś konkretnych, klimatycznych gier. Strasznie chciałbym zagrać w jakąś grę od każdego z was, która by bazowała na prezentowanych tutaj, indywidualnych stylach. Moi faworyci:

Sprite 4 - Kriss de Valnor - jakaś lekkość i dynamika tej postaci wyglądają niesamowicie schludnie i przejrzyście, chociaż czasami mam wrażenie, że mieszają się pewne elementy, z których jedne są bardziej "umowne" a drugie szczegółowe

Sprite 6 - Lobster Johnson - z tego co widzę to nie użyto tu za dużo kolorów, a mimo tego postać wydaje się być dopracowana - chociaż mam problem z kołnierzem, który z powodu właśnie ograniczonych kolorów wygląda trochę jak połowiczny naramiennik. Mimo tego super styl wykonania pracy, zwłaszcza, że imo wpasowuje się też w klimat Hellboyowych komiksów

Sprite 10 - Pelissa - świetny klimat, mimo tego, że coś mi nie pasuje w proporcjach nóg i rąk to czuć mocną baśniowość

Sprite 14 - Pelissa - taki minimalizm jaki lubię, wykorzystywanie naprawdę niewielkiej ilości pixeli do stworzenia bardzo wyrazistego sprajta
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Stanior »

Sprite 1 - jedyny przedstawiciel John Difool'a, fajny styl

Sprite 2 - przywodzi na myśl komiksy Marvela, trochę jednak głowa nie pasuje do całej reszty
Sprite 3 - wygląda jak Zwierzak z Muppet Show :D

Sprite 4 - jedyna przedstawicielka Kriss, fajny łuk i fryzura

Sprite 5 - bardzo ładnie wygląda logo na uniformie, ale postać przypomina Człowieka Muchę
Sprite 6 - zbyt jednolite

Sprite 7 - Pelcia
Sprite 8 - Pella
Sprite 9 - Pell
Sprite 10 - Pelisia
Sprite 11 - Pellineczka
Sprite 12 - Pelly
Sprite 13 - Pellka
Sprite 14 - Pellisima
Sprite 15 - Pellis
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Zergmar

TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2018, 16:07

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Zergmar »

Oddaje głos na Sprite 8 - Pelissa za ikonicznie wyjątkowy karakter dizajn.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Viuu »

Sprite 2 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 8 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Jazzwhisky »

Przyznam z pewną niezręcznością, że początkowo poziom prac zdecydowanie nie wzbudził u mnie zachwytu, ale ostatecznie zacząłem dostrzegać więcej i więcej. Bardzo ładny zestaw, a przede wszystkim - powala rewelacyjna różnorodność stylów i technik, nie mieliśmy tego aż tak nigdy, z całą pewnością.

Moje głosy:

Sprite 3 - Hebius - w moim odczuciu najbardziej nieoczywista praca w zestawieniu, technicznie można oceniać ją dosyć skrajnie, jestem bardzo ciekaw autorstwa. :)
Sprite 6 - Lobster Johnson - ok, nie jest to wybitny pixel art, ale bardzo podoba mi się komiksowy, prosty design postaci, nawet jeśli nie był zamierzony. :]
Sprite 13 - Pelissa - moim zdaniem najbardziej kompletna praca konkursowa, solidna technicznie, do wykorzystania w grze, no świetne zgłoszenie.
Sprite 14 - Pelissa - bardzo fajny, uroczy design, który udał się bez uwag; chętnie zagrałbym w coś z postaciami w tym stylu.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany