TASC5: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Yoroiookami »

Sprite 4 - Kriss de Valnor
Jak dla mnie, najlepiej (najciekawiej) wykonany sprite w tej kategorii. Przepięknie wykorzystane kolorki. Ta postać ma jakąś dziwną, nieopisaną grację. :>

Sprite 11 - Pelissa
Mimo że postać wydaje mi się średnio pelissowa, to pod względem stylu bardzo mi się podoba. Ma uroczą mordkę i łatwo mogę sobie wyobrazić grę z postaciami w tym stylu. Bije wdziękiem. <3

Sprite 6 - Lobster Johnson
Ten lobster ma dużo osobowości, pomimo niewielkiej ilości kolorów wykorzystanych do jego stworzenia. Gra o superbohaterach w tym stylu byłaby moim zdaniem niesamowita.

Sprite 15 - Pelissa
Tutaj długo się wahałem pomiędzy tym spritem a numerem 14. Obie są śliczne, obie mają ciekawy styl. Ta wygrała przez moją słabość do soczystych udek. (A do tego mruga!) :L
Chciałbym mieć więcej głosów...

P.S. Chciałbym, żeby pomimo wyników Sprite 8 - Pelissa pojawiła się jako emotka na discordzie, bo jest zbyt śmieszna żeby ją tak porzucić. :<
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Soul »

4 - Kriss de Valnor,
9 - Pelissa,
13 - Pelissa,
14 - Pelissa
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: lorak »

Trudny wybór, ale oddaję głosy na:
3 - Hebius - jest dziwny, z postury trochę jak worek kartofli, a nie dziki mięśniak, ale bardzo podoba mi się styl i chciałbym zobaczyć grę z takimi grafikami. Trochę niepokojący jak się mu dłużej przyjrzeć. I ten uśmiech.
8 - Pelissa - xd świetna praca, proste kolory, odważne kształty. Mogła by służyć jako przeciwnik do Punch Out albo final boss dla Franko :) Trochę by trzeba poprawić te ręce w kształcie całek ale jest moc
11 - Pelissa znowu - tu zamiast miłośniczki walenia po mordzie mamy aroganckiego wampira z bladą skórą i pustką w oczach. Podoba mi się szykownie skrojona suknia i sylwetka postaci. Włosy może za mało rozwichrzone i nie w tym kolorze ale to już trudno, wybaczam.
15 - Pelissa znowu znowu - jak dla mnie wygrywa jako najwierniej oddana Pelissa z komiksu. No i ma zdecydowanie za mało głosów. Szacun za buty, wyszły świetnie, z resztą podobnie jak całe nóżki. Nie jestem jedynie fanem aż tak ciemnych linii wewnątrz postaci - zwłaszcza w połączeniu z mało kontrastującymi ze sobą odcieniami w wypełnieniu.

Żałuję, że nie mogę jeszcze dorzucić głosu na Pelissę 13 - bo to taka ładnie odpicowana grafika w klasycznym erpegowym stylu.
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Omnom »

Sprite 2 - Hebius
Sprite 13 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Gandisama
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2006, 22:53

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Gandisama »

Sprite 3 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 7 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Michu »

Wszystkie prace miały w sobie coś unikalnego i ciekawego, chciałem nawet odnieść się do każdej z nich, ale ostatecznie zabrakło mi czasu. Moje typy:
Sprite 2 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 13 - Pelissa
Sprite 15 - Pelissa

Mój faworyt to Hebius 2 - ma sporo dziwnych rzeczy związanych z cieniowaniem (inny styl dla rąk i np. spódniczki), ale ma też totalny vibe starych gier pecetowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Vodun »

Głosy wysyłam na:

Sprite 2 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 6 - Lobster Johnson
Sprite 13 - Pelissa
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Prometherion »

2- Hebius
3 - Hebius
4 - Kriss de Valnor
14 - Pelissa
Awatar użytkownika
Axer

GF 2022 - Dema (miejsce 1); GF 2020 - Dema (miejsce 1); TAPE #2 (miejsce 2); Konrad Championship II (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 08 lut 2011, 12:30

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Axer »

Sprite 2 - Hebius
Sprite 4 - Kriss de Valnor
Sprite 13 - Pelissa
Sprite 14 - Pelissa
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Twardy »

7
10
13
15
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Deathwing »

Czas wreszcie podsumować sprajty:

Sprite 1 - John Difool - Przede wszystkim dobra poza, trafnie oddana twarz postaci i dziób betonomewy. Przyciemniłbym tylko włosy, bo one wypadają tu najsłabiej. W każdym razie naprawdę niezły sprite.

Sprite 2 - Hebius - Solidna praca. Ładne cieniowanie, zwłaszcza klaty, za to fartuch się dziwnie odróżnia przez mniejszą ilość kolorów. Brakuje mi trochę źrenic w oczach no i jakiegoś zaznaczenia futra, bo ta łysina jednak mu niezbyt pasuje.

Sprite 3 - Hebius - Świetnie oddany charakter i wygląd postaci. Mógłby być tylko szerszy w barach, ale za to szalony uśmiech się zgadza. No i ciekawa technika, sam bym nie wpadł na taki sposób cieniowania. Ostatecznie dostaje mój głos w kategorii "coś innego niż Pelissa".

Sprite 4 - Kriss de Valnor - W sumie nie jest to wybitna praca, ale rzuca się w oczy dzięki fajnie dobranym, kontrastowym kolorom. Na plus na pewno też duża czytelność, przez co idealnie pasowałaby do jakiejś platformówki.

Sprite 5 - Lobster Johnson - Cieniowanie typu "mój pierwszy pixel art". Lineart też nie zachwyca, ale brawo za samo podjęcie tematu, bo to była jedna z najtrudniejszych postaci z tego zestawu.

Sprite 6 - Lobster Johnson - To już lepsza próba, chociaż jak dla mnie zbyt płaska, przez użycie niewielu kolorów. Swoją drogą, ich dobór też jest mocno nietypowy, ale fakt, że udało się oddać ducha komiksu.

Sprite 7 - Pelissa - Słodko wygląda taka pulchna (a i tak odchudzona względem pierwotnej wersji) Pelissa, trochę razi tylko czerwony kontur. Na uwagę zasługują też jedne z najlepiej oddanych cycków w zestawie. No i futro.

Sprite 8 - Pelissa - Niezła parodia, ale to tyle dobrego. Dużo większą sympatię mam do słabszych technicznie prac, za to nierobionych dla żartów. Poza tym razi trochę niedopracowany lineart.

Sprite 9 - Pelissa - Elegancki sprite, bardzo pasujący do gry. Podoba mi się ten minimalizm, za to przeszkadza zbyt agresywna poza, jakby nosiła arbuzy pod pachami, jak jakiś rewolwerowiec.

Sprite 10 - Pelissa - Trochę za dużo miejsca zabrały tu włosy i przerośnięty zwierzak, chociaż on sam podoba mi się nawet bardziej niż sama postać. Technicznie jest zdecydowanie pole do poprawek.

Sprite 11 - Pelissa - Arcydzieło minimalizmu. Strasznie podoba mi się ta praca i żałuję, że dostała tak mało głosów, bo aż prosi się o dorysowanie reszty klatek i wykorzystanie w grze. Sam dobór kolorów łechce moje poczucie estetyki.

Sprite 12 - Pelissa - Ogólnie nie jest to zły sprite, ale bardzo ucierpiał przez ten niefortunny cień na twarzy. Sam strój został dobrze oddany, razi tylko cofnięta noga i bananowe ręce.

Sprite 13 - Pelissa - Świetna praca, widać spory wysiłek włożony w dopracowanie szczegółów. Podobają mi się zwłaszcza włosy i nogi. Robi wrażenie gotowej do użycia w grze, chociaż jej animacja przy tej drobiazgowości byłaby trudnym zadaniem.

Sprite 14 - Pelissa - Co tu dużo mówić, zasłużony zwycięzca. Świetny styl i perfekcyjne wykonanie - od pozy, przez kolory, czytelność, proporcje, aż do trafnie przedstawionego zwierzaka. Biję pokłony.

Sprite 15 - Pelissa - Dla odmiany, zamiast podkreślonych cycków, mamy tu idealnie narysowane nóżki. Zastanawiałem się nad głosem, ale ostatecznie nieprzekonujące były dla mnie za mało dopracowane włosy.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TASC5: Głosowanie - Classic

Post autor: Dragon Kamillo »

No i główna kategoria, nie ma co ukrywać że ciekawsza.
Postaci nie znam, jedyny komiks jaki kojarzę to ten z koczorem donaldem (no coś tam jeszcze było, ale niczego więcej nie kupowałem regularnie), więc znów będzie luźno i tyle.
Sprite 1 - John Difool - ah te nieszczęsne włosy. 3 krowy żeś nie użyła ciemniejszych kolorów, za bardzo się wybijają. Choć reszta postaci chyba też mi się zbytnio nie podoba - jakaś taka ciemna. Po za tym co to są te różowe kulki, dziwne to jest? - to tak odnośnie samej postaci, nie jest to uwaga tej konkretnej pracy.
Sprite 2 - Hebius - nie wiem skąd autor brał podstawę do tej grafiki, ale z tego co było tam w temacie to mało to przypomina, choć sam styl mi się podoba + ten kij. Jedyne co odstaje to ta spódnica, wygląda jak prototyp ubrania do poprawienia w dalszej produkcji. No i jakoś tak komicznie przez ten uśmieszek wygląda.
Sprite 3 - Hebius - ło jej a gdzie się podziały kontury? Wygląda jak grafiki z pierwszych famicomowych gier (oczywiście z większą liczbą kolorów), gdzie postacie były robione plamami bez konturów. Jako iż wolę grafiki z końcówki ery nesa z konturami, to niezbyt mi się to podoba.
Sprite 4 - Kriss de Valnor - ale urocze, to mój jeden głos. Z tych ohydnych grafik przykładowych zrobić coś tak skromnego - wielka zaleta.
Sprite 5 - Lobster Johnson - postać była ciężka i wyszło tak se. Trochę nie rozumiem cieniowania - 3 krowy pod pachami jest światło? I ta głowa dużo za wielka.
Sprite 6 - Lobster Johnson - proporcje lepsze niż wyżej, ale można było się bardziej postarać z cieniowaniem. Wygląda trochę jak prototyp.
Sprite 7 - Pelissa - autorze, to czerwone do wywalenia, jako że reszta mi się podoba to i tak masz mój głos, ale to czerwone na włosach - to był zły pomysł. Przypomina mi postacie z ACE, co też plus
Sprite 8 - Pelissa - ło jej, ale napakowana. Do tego od kąd na srajkordzie wspomnieli że to mogą być bary albo pięści, to ciągle mam syf we łbie patrząc na tą grafikę - pięści też pasują do stylu z np tych dziwnych żółwi nindża na nesa co to meksikan runner grał od rare (battletoads czy jakoś tak), tam łapy i wsio też się powiększało jak się waliło przeciwnika - najlepiej jak noga się powiększała, fajne to.
Sprite 9 - Pelissa - ale kontrast z tym wyżej, tu ktoś się wygłodził i dostał jeszcze żółtaczki, cud że jeszcze stoi na tym obrazołku
Sprite 10 - Pelissa - i tu najlepszy według mnie. Szczególnie ptasior mi się podoba, a całość przypomina postacie z RM 98-II-95. Mój głos numer 1.
Sprite 11 - Pelissa - tak kura domowa, znów z żółtaczką. W sumie nawet podoba mi się skromność tej grafiki. Skórę bym zmienił na tą bardziej skórzaną i byłaby świetna grafika. Choć i ubraniu przydałoby się więcej szczegółów.
Sprite 12 - Pelissa - cały efekt psuje nos, który mi przypomina osobiście nos janusza polaka. Po za tym przez ten nos pod nim robią się takie dziwne jaśniejsze jakby usta - które zaś przypominają mi grafiki z mainekrafta. Było trzea to poprawić, szkoda tej grafiki, bo cała reszta jest świetna.
Sprite 13 - Pelissa - szczerze tu mi przeszkadza ta ciemna obwódka, niby fajnie, ale nie, jednak wolę gdy obwódka jest ciemniejsza ale kolorem jakoś nawiązuje do samej grafiki, a tu wygląda jak obrysowana świetna postać. Ale po za tym, no postać jest świetna - głos.
Sprite 14 - Pelissa - jakoś mi ta grafika nie podeszła. Czerwone kropki na włosach szczególnie mi się nie podobają, wyglądają jak błąd zapisu z ditheringiem. Styl jest fajny, postać trzyma świetnie proporcje, choć nie wiem jak by to się prezentowało w grze, jest wrażenie że to tak trochę za małe. No i powinna się lepiej ubrać, nie wolno tak rozebranym chodzić.
Sprite 15 - Pelissa - znów ten ciemny lineart + jest go więcej. Szkoda bo strasznie dzieli tą postać jak w jakieś kolorowance i nie wiadomo o co chodzi. Ale tak z postury to kurde jako kobieta to mi się podoba, fajna jest.

No i uff zagłosowane, teraz czekać 15 minut i najeść się wstydu po ujawnieniu autorów...
Zablokowany