TASC4: Głosowanie - Classic

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Stanior »

Też chciałbym się odnieść do każdej grafiki i wskazać plus i minus

Sprite 1
PLUS: Oldschool
MINUS: Paleta

Sprite 2
PLUS: Na pierwszy rzut oka WOW...
MINUS... na drugi rzut oka posmarowany samoopalaczem, kulawy włóczykij

Sprite 3
PLUS: Banalny w swojej prostocie, ale...
MINUS: ...za prosty w swej banalności.

Sprite 4
PLUS: Patrzymy na wysokie buty i chcemy więcej, patrzymy na długie nogi i chcemy więcej, patrzymy na figurę i chcemy więcej...
MINUS: ... zerkamy na twarz i już nigdy nie patrzymy

Sprite 5
PLUS: Piękne oko Franziski...
MINUS: 50 kilo później

Sprite 6
PLUS: Niesamowite zdobienia ubioru...
MINUS: ...kamiennego posągu

Sprite 7
PLUS: Ahhh to spojrzenie.
MINUS: A bacik niczym supełek

Sprite 8
PLUS: Bogate zdobienia
MINUS: Nienaturalnie duża głowa

Sprite 9
PLUS: Wygląda jak bohater kina akcji lat 90tych
MINUS: Rozstaw ramion sprawia, że można go wykorzystać jako charset myśliwca

Sprite 10
PLUS: Świetna twarz
MINUS: Nie podobają mi się jego ręce


Moje głosy lądują do:
Sprite 3 - Hero Uroczy sprite, przypomina mi czasy kiedy taka skromna postać, często była szczytem ówczesnej techniki. Mega klimatyczny.
Sprite 9 - Venom Snake Super pomysł, od razu mi się spodobał, uniwersalny i wszechstronny charset, tak jak wspomniał Jazz mógłby stanowić podstawę do stworzenia całego spektrum bohaterów w takim klimacie
Sprite 10 - Venom Snake Moim zdaniem najlepszy wykonany sprite
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Surusek »

Chyba pora na ten segment programu pod tytułem "nie wiem, ale się wypowiem".

1. Hero: Całkiem najs. Jednak, na początku wydawało mi się, że postać na sprajcie to dziewczyna. Ta za długa, czerwona końcówka pochwy (tak to się nazywa?) miecza jednak mi nie współgra.
2. Hero: Czysty profesjonalizm. No comment needed.
Spoiler:
3. Hero: Ta graficzka jest... po prostu słodka. Stylem przypomina mi jakąś bajkę dla dzieci. Tylko te buty... auć.
4. Franziska: Cienko to widzę... wybaczcie żart, musiałem. Sam sprajt nawet fajnie wygląda, tylko wydaje się.. jakiś cienki.
5. Franziska: Tutaj Franziska wygląda jak stereotypowa gosposia (nie ujmując niczego gosposiom, oczywiście). Z jakiegoś powodu przypomina mi wczesne prace HGS-a (te z pierwszego Pogromcy).
6. Franziska: Sprajt w stylu podobnym do RPGXP. Chociaż te no... ten odnóg wygląda... conajmniej śmiesznie, to graficzka od pasa w górę jest wykonana całkiem fajnie. Przy odrobinie obróbki by pasował ideolo no ikspeka :-D
7. Franziska: Jedyna praca pokazująca atrybut postaci z oryginalnego obrazka, czyli bicz. Styl mimo, że na swój sposób prosty (place jednego koloru, czarny outline...), to przykuwający uwagę.
8. Franziska: Oh, kolejny fajny sprajt. Taki bardziej animowaty. Podoba mi się. Niektórzy narzekali na nogi, ale mnie one tam nie przeszkadzają.
9. Venom Snake: Poza przypomina mi trochę sebixa który udaje napakowanego. W ogóle ten sprajt jest... dziwny.
10. Venom Snake: On jest napakowany... czy gruby? Spodnie wymagają nieco dopracowania (i ręcę, w sumie, to są wielkie dłonie, czy jak?), ale overall miło się na ten sprajt patrzy.
...ten tekst nie ma sensu.

Głosy to: 2 (Hero), 7 (Franziska) i 8 (Franziska).
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Gandisama
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2006, 22:53

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Gandisama »

Moje głosy:
Sprite 2 - Hero
Sprite 7 - Franziska
Obrazek
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Vodun »

Głosuję na:
Sprite 1 - Hero Sprite
Sprite 7 - Franziska
Sprite 10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Prometherion »

Stawiam na:
2 - Hero
7 - Franziska
10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Deathwing »

Ciężka decyzja, bo praktycznie w każdym sprajcie bym coś poprawił, a nie umiem patrzeć na te grafiki bez doszukiwania się wad xd Ostatecznie głosy idą na te, do których mam najmniej zastrzeżeń:

Sprite 7 - Franziska
Sprite 8 - Franziska
Sprite 10 - Venom Snake

Tak poza tym trochę zaskoczył mnie wybór postaci. Spodziewałem się, że Hero będzie pojawiał się najczęściej, bo był stanowczo najłatwiejszy do ogarnięcia - proste ciuchy, żadnych detali, mocno odróżniające się kolory no i ogólnie design standardowego chara z 2k/3. Ale większość osób z jakiegoś powodu wolała nie iść na łatwiznę :v Najtrudniejsze dwie postacie jednak odpadły, i nic dziwnego. Robiłem do nich podejścia na początku, ale dałem sobie spokój, za dużo szczegółów jak na takie wymiary.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Karrmel21

Golden Forki 2022 - Pełne Wersje (miejsce 1);Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2017, 13:18
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Karrmel21 »

Głosuję na:
Sprite 2 - Hero
Sprite 7 - Franziska
Sprite 8 - Franziska
Moje gry:
SpaceSave(Skończone - 2017)
Cień w Obiektywie: Wersja Rozszerzona (Skończone - 2020)
Sunset Rain(Skończone - 2022)
sancTis: Dies Irae(T.B.A.)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: GameBoy »

Moje głosy:

Sprite 2 - Hero
Sprite 8 - Franziska
Sprite 10 - Venom Snake


1 - Hero: Fajny char, do użycia od razu w 2k3. Jednakże nie podpasowała mi za bardzo paleta kolorów oraz głowa, mam wrażenie, że część z opaską powinna być trochę większa.

2. Hero - super to wygląda, jak z jakiegoś dobrego jRPGa na SNESa. Najlepsza technicznie praca.

3. Hero - ten styl przypomina mi jakąś grę, ale nie jestem w stanie wskazać palcem jaką.

4. Franziska - nieźle oddaje chudość postaci, ale mnogość kolorów rozłożonych na pojedyncze piksele sprawia, że całość wygląda jakoś tak ziarniście.

5. Franziska - tu natomiast ktoś zrobił totalną odwrotność postaci, jak w jakiejś adaptacji Netflixa.

6. Franziska - tutaj podobnie jak z numerem 1 - od razu do użycia w XP. Te nogi psują bardzo dobrą górę.

7. Franziska - bicz świetnie wyszedł, ale czemu niebieskie włosy?

8. Franziska - ktoś zauważył, że wygląda jak char z Yume Nikki, podoba mi się.

9. Venom Snake - wygląda trochę jak postać z MegaMana widziana od przodu. Nawet czerwona mechaniczna ręka mogłaby robić za blaster.

10.Venom Snake - ręce do poprawy, ale cała reszta jest świetna, zwłaszcza kamuflaż moro na spodniach.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Adrap »

Głosuję na:
Sprite 1 - Hero Sprite
Sprite 2 - Hero Sprite
Sprite 10 - Venom Snake
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Kitabake »

Moje głosy oddaje na:
Sprite 2 - Hero
Sprite 1 - Hero
Sprite 6 - Franziska
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Omnom »

Sprite 2 - Hero
Sprite 7 - Franziska
Sprite 10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Diablo »

Głosuję na:
Sprite 7 - Franziska
Sprite 9 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 76
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Keibi »

Moje głosy :
2 - Hero
7 - Franziska
10 - Venom Snake
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TASC4: Głosowanie - Classic

Post autor: Dragon Kamillo »

Sprite 2 - Hero - najlepszy
Sprite 7 - Franziska - ta baba jest zła, ale grafika nawet nawet
Sprite 1 - Hero - tu wybór ciężki, ale jakoś przyjemniej mi się patrzy jak na 10.

gdybym miał czwarty głos to byłaby to 10, szkoda tych rąk, może by u mnie wtedy pokonała 1
Zablokowany