TASC6: Oficjalne Wyniki

Piąta edycja konkursu.

Moderator: Deathwing

Zablokowany
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Deathwing »

Obrazek


Czas na podsumowanie szóstej edycji TASC! Bywalcy Discorda znają już wyniki, ale konkurs nie może obejść się bez publikacji oficjalnych rankingów dla obu kategorii. Gratulacje przede wszystkim dla zwycięzców: Gedharma i puniek! Na szczególne wyróżnienie zasługują też: Crashykk za wbicie się na dwa drugie miejsca, Jolantyn za świetny debiut i Michu za przełamanie złej passy w konkursie. Dziękuję oczywiście wszystkim uczestnikom za czynny udział i ogółowi sceny za wkład w budowanie dobrej atmosfery wokół imprezy, mimo paru burzliwych dyskusji na serwerze, które towarzyszyły tej edycji. Z innych uwag, wypada wspomnieć, że poziom prac w kategorii Classic był w tym roku naprawdę solidny i wyrównany, co dobrze zwiastuje na przyszłość. Cieszy mnie też, że kategoria Monster przyjęła się niespodziewanie dobrze (startując nawet z większą liczbą prac niż Classic!), więc z dużym prawdopodobieństwem możecie się spodziewać jej powrotu w kolejnej edycji, już w rozbudowanej formie. To na pewno nie koniec eksperymentów z formułą konkursu, postaram się, żeby TASC zaskoczyło Was jeszcze czymś nowym. A tymczasem ponownie gratulacje, dzięki za zabawę i do zobaczenia za rok!

EDIT: Do tabeli kategorii Classic wkradła się pomyłka, została już poprawiona, a wyniki zaktualizowane. Przepraszam za zamieszanie.

CLASSIC

Miejsce 1.
Sprite 8 (Tequille) – Gedharm21 pkt
Obrazek

Miejsce 2.
Sprite 4 (Rumina) – Crashykk18 pkt
Obrazek

Miejsce 3.
Sprite 1 (Rumina) – GameBoy8 pkt
Obrazek
Sprite 10 (Ginny) – B.N.F8 pkt
Obrazek

Miejsce 5.
Sprite 3 (Rumina)Jolantyn7 pkt
Sprite 7 (Tequille)Sefiro7 pkt
Sprite 11 (Ginny)puniek7 pkt

Miejsce 8.
Sprite 2 (Rumina)Dragon Kamillo5 pkt
Sprite 5 (Rumina)Mikisi5 pkt
Sprite 6 (Absyntia)WładcaKasztanów5 pkt
Sprite 9 (Tequille)Amelanduil5 pkt



MONSTER

Miejsce 1.
Monster 7 – puniek14 pkt
Obrazek

Miejsce 2.
Monster 4 – Crashykk12 pkt
Obrazek

Miejsce 3.
Monster 9 – GameBoy8 pkt
Obrazek
Monster 12 – Michu8 pkt
Obrazek

Miejsce 5.
Monster 2Jolantyn7 pkt
Monster 11Gedharm7 pkt

Miejsce 7.
Monster 6Amelanduil4 pkt

Miejsce 8.
Monster 5Dragon Kamillo3 pkt

Miejsce 9.
Monster 1Sefiro1 pkt
Monster 8WładcaKasztanów1 pkt
Monster 10B.N.F1 pkt

Miejsce 12.
Monster 3Mikisi0 pkt
turn up the silence
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Crashykk »

Nie pixelkowalem nic od czasu grafiki do TAPE, czyli jakies pol roku, dlatego zdziwil mnie tak dobry wynik moich prac. Bez cwiczenia udalo sie zlapac progres wzgledem zeszlego roku. Moze te graficzki nie byly na tyle dobre, aby zjac pierwsze miejsce, ale przynajmniej bylem konsekwentny w obydwoch kategoriach. :lol:

Gratki wszystkim na podium i kazdemu kto oddal prace. 8)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Adrap »

Chylę czoła przed Gedharmem, technicznie najlepsza praca ze wszystkich z obu kategorii i reszta nie jest nawet blisko. Cieszę się, że praca GameBoya też została doceniona, bo jest świetnym przykładem że w pixelarcie proste wygląda dobrze i nie trzeba się zawsze silić na wodotryski.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: puniek »

Zgadzam się z Adrapem - Gedharm wykazał się technicznie najmocniejszym warsztatem, dlatego dalej nie dowierzam w brak jego potwora na podium. Cieszę się jednak, że po ostatnim TASC udało mu się skoczyć na pierwsze miejsce - styl ma niesamowity.
Dziękuję również każdemu za głosy na moje prace. Sama po pixel art sięgam rzadko i moje zdolności nie są wyjątkowe, dlatego cieszę się, że moja prosta kapibara tak urzekła społeczność. Dodatkowo jestem wdzięczna każdemu, kto dał opisowe głosy, dzięki czemu mam rady, jak mogę podnieść poziom swoich prac w kolejnych edycjach - szczególnie Deathwingowi, który słusznie zauważył, że kapibarę ratują przede wszystkim pocieszne slime'y, a w pracy brakuje kilku kolorów do bardziej dopracowanego cieniowania.
Widzimy się za rok przed Paintem i życzę nam równie udanej konkurencji jak obecna i ostatnia edycja!🖤
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Powczan »

Dzięki za głosy i ciepłe słowa, chociaż nie uważam, żeby między moją pracą a resztą była aż taka przepaść. Zwłaszcza w kategorii classic, która w tym roku była mocno wyrównana i nie było ani jednego źle zrobionego sprajta. Za to w kategorii monster pokazaliście, że prostota, czytelność i pomysł są często lepsze niż sam warsztat. Uważam, że wszystkie prace z podium w pełni zasłużyły na swoją pozycję. Próby rozpoznawania autorów po stylu zawsze są dla mnie dobrą zabawą, a potem można porównać ilu się trafiło i zawsze komuś udaje się czymś zaskoczyć. Także zabawa była przednia (choć weny i pomysłu na moją kapibarę brakowało mi prawie do samego końca i byłem bliski odpuszczenia tej kategorii, ale ciesze się, że jednak udało mi się coś wydziergać) i czekam na kolejny tasc. Ciekawe, jakież to potwory będziemy bazgrać za rok (oby tylko nie biedronki :c).
Graty dla zwycięzców, tych formalnych i nieformalnych oraz wszystkich, którym udało się oddać swoje zgłoszenia (nie to co niektóre kasztany :v).
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Dragon Kamillo »

No dobra, ludzie chcieli żebym coś skrobnął, to i skrobnę.
Gratuluję zwycięzcom i ogólnie uczestnikom, poziom w tym roku był na prawdę wysoki (byłby wyższy, gdybym go nie zaniżył więc XD).
Przepraszam za brak głosów ode mnie - jednak stodoła mnie pochłonęła. Ale z tego co przeanalizowałem to wiele bym nie zmienił, jedynie Mnichu ze swoją pracą byłby sam na 3 miejscu, więc znów rozwaliłbym remis i tyle XD.

A teraz długo wyczekiwany opis prac:
Classic:
I szczerze mówiąc, ciężko mi jest tu coś napisać o każdej pracy. Nie znam się na tym itp. więc może po prostu opiszę to co rzuciło mi się w oczy:
Cyganka była najprostszą postacią (zresztą też ją wybrałem). Zastanawiałem się jeszcze nad elfką, która patrząc po ilości prac, była chyba następnym poziomem trudności. Ostatnia postać miała kupe szczegółów których nie dało się zmieścić w pracy + te nieszczęsne kolory, przez co dla mnie obie prace wykonane na jej podstawie po prostu się zlewają.
1 Gameboj - proste, dla mnie jak na konkurs za proste, ale pewnie najłatwiej byłoby to przerobić na pełny charset, więc do gry by było idealne
2 - XD, na pewno skopałem bluzkę, ale nie chciało mi się już tego poprawiać...
3 Jolantyn - oryginalny styl, ale mnie niestety nie kupuje. Chyba głównie przez to że ręce się zlewają i nie potrafię sobie wyobrazić jak one są na prawdę ułożone.
4 Crash - solidna praca, to byłby mój głos
5 Mikisi - tak jak 1, ale te nogi ehhh. Do tego jak w 3 nie widać dokładnie rąk. Jak na to patrzę to widzę przed oczami kogoś kto chce się bić i odciąć ci drogę ucieczki.
6 Władca Kasztanow - Nie umiem rozgryźć pozy tej postaci, wygląda jakby leżała, albo siedziała, ale na pewno nie stała. Do tego to trochę taki kolorowy prostokąt do którego doklejono głowę i dwa węże robiące za ręce - brakuje mi urozmaicenia w sylwetce.
7 Sefiro - ktoś tu się lubi boksować. Po za tym dziwnie mi przypomina te inne żółwie nindża z nesa (battletoads), tam jak się wali to się powiększają ręce i nogi i ta postać ma taki efekt ciągle XD
8 Gedharm - podoba mi się, szczególnie te trik ze zgięciem sylwetki. Zastanawiam się jak w grze wyglądałaby 8 i 4, 4 tutaj podoba mi się bardziej, bo nie ma tak wyraźnego kontura jak 8, ale w grze na tilesecie mogłoby się okazać że kontur daje + do widoczności postaci, więc byłby lepszym rozwiązaniem. Ale tak na tym tle to jakoś mi te kontury nie siedzą. Też bym dał głos.
9 Amel - kurde podoba mi się ta praca. Niby nie powinna, bo proporcje są zwalone ostro, ale jakoś tak przez to przypomina chary z ACE (o dziwo kolorystycznie też, choć nie powinno bo paleta była narzucona). Głosowałbym.
10 BNF - ciężko mi cokolwiek napisać. Jak wspominałem wyżej, kolory mi się strasznie zlewają. No i nie przypomina mi przez to to żadnej kobiety, niestety.
11 Puńka - dla mnie to brązowy słoń, kształtem coś jak w tej bajce SING. Jak tak patrzę, to dla mnie twarz w 10 lepsza, ale ciało lepsze w 11.

Monster:
1 Sefiro - arbuz fajny, ale sama kapibara jakby rozwałkowana wałkiem do ciasta, przez co się rozciągnęła i mogła po prostu objąć tego arbuza.
2 Jolantyn - przypomina trochę pluszowego misia. Szkoda że nie ma całości, bo sama głowa to trochę dla mnie mało tutaj
3 Mikisi - Lekcja 1, Temat: Rysujemy w Paincie
4 Crash - szczerze sam pomysł mi się nie podoba, taki cwaniakowaty i leniwy ten kapibara na obrazołku (znaczy to co obrazołek przedstawia, a nie jego wykonanie).
5 XD - to nie miałabyć panierka, a futro, ale w sumie śmiesznie wyszło, choć nie wiem czy kapibary się panieruje, ale i tak XD
6 Amel https://youtu.be/LZ_b7-TdX2w?t=384 - jak patrzę na tego obrazołka to mam wrażenie że mówi do mnie to co sonic na tym filmidle, a moja odpowiedź jest taka sama jak to co mówi mario, więcej chyba dodawać nie muszę.
7 Puńka - a tu dla mnie za słodkie, choć im dłużej patrzę to nawet mi się podoba. Ale nadal mam wrażenie że to chora kapibara, a slimeje to jakieś chorobliwe narośla, do tego ta żółta plama na głowie XD.
8 Władna Kasztanow - podoba mi się, fajny monsterek. Choć kapibary nie przypomina, to pająk jak dla mnie też może być - głosowałbym.
9 Gameboj - kolory dla mnie zepsuły cały efekt, bardziej mi to przypomina jakaś lampkę ze świecącym bursztynem.
10 BNF - płaskie i znów tylko łeb.
11 Gedharm - technicznie najlepsza praca, szkoda że ten ryj nie przypominał bardziej kapibary bo by było wyżej. Mimo to dorzuciłbym tu głos. Spodnie są trochę napromieniowane, ale nawet mi to siedzi i świetnie pasuje.
12 Mnichu - też dorzuciłbym głosa, prosta praca, ale robi efekt. Te trójkąty baaardzo mi sie podobają, wygląda też na to że styl jest w sumie szybki, chętnie bym zagrał w coś z taką grafiką.

Uff, zawodoleni? Jednak opisałem wsio, a następnym razem muszę pokonać stodołę i zagłosować na czas.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: TASC6: Oficjalne Wyniki

Post autor: Deathwing »

Z lekkim opóźnieniem, ale podrzucam bonusy na domknięcie tegorocznej edycji TASC. Na początek mała ciekawostka: rozmyślam już sobie luźno nad nowymi metodami punktacji i na ten moment patentem, który najbardziej mi pasuje, jest dodawanie punktów za prace z obu kategorii i utworzenie jednego zestawienia. A dokładniej: punkty Classic + połowa punktów Monster zaokrąglona w górę, bez odejmowania czegokolwiek, a do tego ewentualnie jakaś zasada na rozbijanie remisów na podium. Zachęcałoby to do oddawania obu prac, ale bez sztywnego bonusu punktowego. Gdyby zastosować tę metodę do obecnej edycji, wyniki prezentowałyby się następująco:
Spoiler:
Chętnie dowiem się, co o tym myślicie i posłucham innych propozycji.

A teraz jeszcze moje wersje postaci, z których wystawiłbym do konkursu raczej Absyntię albo Tequille. Na koniec też mój monsterek, czyli Kapiban z Cymerii. Miałem ochotę wymyślić coś głupszego, ale ciężko było mi się rozkręcić w takiej małej skali, dlatego nie mam pojęcia, jakim cudem zdarzały się Wam odwrotne problemy z rozmiarem :v

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Uwaga, to nie wszystko! Jako wisienkę na tym pikselowym torcie mam zaszczyt zaprezentować na koniec wyczesane konkursowe postacie, wykonane przez moją siostrę, która lurkuje forum i zdarza jej się dłubać w RM oraz pixel arcie. Oto i one:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdro & poćwiczcie do następnej edycji :V
turn up the silence
Zablokowany