[MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

[MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci

[Wersja darmowa]
RPG Maker MV
Wymagania: Urządzenie z systemem Android


Kamienie Milowe:
  • 25.12.2020 - publikacja wersji 1.1
  • 01.01.2021 - publikacja wersji 1.2
  • 25.01.2021 - 200 pobrań na Google Play
  • 15.02.2021 - 500 pobrań na Google Play
  • 01.03.2021 - 1000 pobrań na Google Play
  • 23.04.2021 - 5000 pobrań na Google Play
  • 10.07.2021 - 10000 pobrań na Google Play
  • 27.08.2021 - Publikacja wersji VIP na Google Play









O grze

Początkowo miał to być prywatny projekt wspierający edukację mojego syna. Jednak ostatecznie i po namowach znajomego zdecydowałem się na rozbudowanie projektu i opublikowanie go w sklepie Google Play. Ta wersja jest całkowicie darmowa i pozbawiona reklam. Z założenia aplikacja ma być przeznaczona dla dzieci w wieku 3-8 lat. Darmowa wersja daje dostęp do 21 mini-gier podzielonych na 3 kategorie: Literki, Cyferki i Orientacja (gry na spostrzegawczość). Wrzucam na to forum bardziej jako ciekawostkę ale jeśli ktoś ma w rodzinie pociechy w tym wieku i nie ma nic przeciwko wspomaganiu edukacji poprzez aplikację to zachęcam do wypróbowania ;)


Obrazek



Dalszy rozwój

O ile wersja darmowa jest projektem zamkniętym (raczej nie będzie aktualizacji, chyba że poprawione błędy lub istotne zmiany w mechanice poszczególnych etapów), to wersja płatna, która pojawi się w sklepie w pierwszym kwartale 2021 będzie już projektem otwartym, stale rozwijanym i aktualizowanym. W płatnej wersji do dyspozycji będą następujące kategorie:
  • Literki - Mini-gry do nauki liter, od poznawania poszczególnych liter alfabetu, poprzez rozpoznawanie słów, po ćwiczenia na sylabach
  • Cyferki - Mini-gry do nauki cyfr, liczb oraz podstawy działań matematycznych
  • Kolory - pod tą kategorią kryją się mini-gry do nauki kolorów oraz kształtów
  • Odkrywaj - pod tą kategorią kryją się mini-gry do poznawania świata takich jak poznawanie zwierząt, przedmiotów, elementów natury itd.
  • Orientacja - Gry na spostrzegawczość takie jak znajdowanie różnic czy wyszukiwanie przedmiotów, czy gry pamięciowe
  • Rekreacja - Gry bardziej rekreacyjne ale również wspomagające rozwój takie jak przygotowywanie posiłków według podanego przepisu czy gry dla dwóch osób na jednym urządzeniu
  • Refleks - Gry w których decydujący jest czas reakcji dziecka (również dostępne etapy dla dwóch osób na jednym urządzeniu)
  • Nauka - O ile w pozostałych kategoriach wszystkie gry mają charakter ćwiczeń, to w tej kategorii jest zbiór zagadnień służących poznawaniu przykładowo liter, cyfr, czy zbiór materiałów dydaktycznych również do wydrukowania.

Mini-gry z kategorii Literki, Cyferki, Kolory czy Poznawaj występują zazwyczaj jako dwa oddzielne etapy. Pierwszy służący do nauki i utrwalenia wiedzy, natomiast drugi ma charakter wyzwania, w którym zazwyczaj 3 błędy oznaczają koniec etapu.


Obrazek


Zagadnienia Techniczne

Gra ze względu na tematykę mocno opiera się na obrazkach i nie wykorzystuje praktycznie żadnych materiałów RTP. Istotną cechą jest znaczenie lektora, przez co granie w niektóre etapy bez dźwięku jest praktycznie niemożliwe. Lektor nam mówi co na danym etapie dziecko ma zrobić. Jest to bardzo istotne ze względu na widełki wiekowe użytkowników i ich umiejętności czytania. Wszelkie mechaniki poszczególnych etapów są głównie zbudowane na eventach, a skrypty js raczej są wsparciem dla nich.

Wykorzystane skrypty js:
  • [SRD] Super Tools Engine
  • [SRD] HUD Maker
  • YEP Core Engine
  • YEP Picture Common Events
  • Yami Skip Title
  • [SRD] Swipe Input - w darmowej wersji wykorzystywany w menu przy wyborze kategorii. Gest swipe jest alternatywą dla przechodzenia pomiędzy stronami w menu.
  • Autosave by Sabi
Gra korzysta z funkcji autosave po każdym zakończonym etapie.


Muzyka:
"Nature theme sketch" by remaxim licensed CC-BY-SA 3.0: https://opengameart.org/content/nature-theme-sketch

Copyright 2009 MSTR "Choro Bavario" Copyright 2012 Iwan Gabovitch "Choro Bavario (happy loop)" (simple editing to make it loop)

Copyright 2009 "Benvenuta Estate! (Mazurka)" Bruno Belotti <http://www.jamendo.com/en/artist/348519/bruno-belotti> Copyright 2012 Iwan Gabovitch "Benvenuta Estate! (Mazurka) Short Loop" (editing to make it loop)

periwinkle - Axton Crolley
Ostatnio zmieniony 27 sie 2021, 08:59 przez Rahael, łącznie zmieniany 9 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [MV] Mały Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Crashykk »

Odpalilem twoja gre i choc nie jestem targetem, to widac ogrom pracy wlozony w projekt. Zreszta 20 osob, ktore pobraly gre dla swoich pociech dalo na googlu pozytywne oceny. Calosc jest spojna i dobrze wykonana, a na dodatek za darmo i bez reklam. Dobra robota, rob swoje dalej skoro sprawia Ci to frajde!
ObrazekObrazek
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Mała aktualizacja: ze względu na dynamicznie rosnącą popularność apki nastąpiła drobna zmiana nazwy na "Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci".
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Kitabake »

Grafiki sam robiłeś, czy ktoś robił je dla Ciebie? Według mnie są świetne, pełne życia i nie są creeperskie jak w niektórych grach dla dzieci.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Kitabake pisze:
04 mar 2021, 19:11
Grafiki sam robiłeś, czy ktoś robił je dla Ciebie? Według mnie są świetne, pełne życia i nie są creeperskie jak w niektórych grach dla dzieci.
Grafiki pochodzą z premium stocków, przerabiane i miksowane przeze mnie w AI :)
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

W tym miejscu chciałbym oficjalnie zapowiedzieć premierę "pełnej" wersji gry Młody Geniusz, a nastąpi ona jeszcze przed końcem sierpnia 2021 celując w rozpoczęcie roku szkolnego.

Premiera dotyczy sklepu Play, jednakże w ciągu kolejnych trzech miesięcy dostępna będzie również wersja na iOS.

Jakie więc nowości w stosunku do wersji demo?

Kolekcje

Największa nowinka techniczna, która teoretycznie ma za zadanie zwiększyć żywotność gry oraz zmotywować użytkowników do ćwiczeń utrwalających poprzez powtarzanie wybranych etapów. Polega to na tym, że podczas grania w większość etapów za każdym razem jak dziecko prawidłowo udzieli odpowiedzi, to otrzymuje w nagrodę "przedmiot do kolekcji" adekwatny do udzielonej odpowiedzi.

Czyli przykładowo, jeżeli za zadanie miał wskazać literkę "A" i wskaże ją prawidłowo to otrzyma taką literkę do kolekcji (jeżeli po raz pierwszy wskazał literkę "A", to po zakończeniu etapu otrzyma stosowny komunikat o znalezieniu "nowych przedmiotów").

Obrazek

Ekran kolekcji jest dostępny z głównego menu i został podzielony wg kategorii. Każda z kategorii ma własny pasek postępu, lecz także znajduje się na ekranie zbiorczy pasek postępu dla wszystkich przedmiotów z kolekcji.

Obrazek

W miarę dodawania kolejnych kategorii, będzie również podział na strony, pomiędzy którymi użytkownik będzie mógł się poruszać za pomocą strzałek lub gestów (swipe-left oraz swipe-right).

Ekran kategorii jest podzielony na strony (6 wyników na stronę), pomiędzy którymi użytkownik będzie mógł się poruszać za pomocą strzałek lub gestów (swipe-left oraz swipe-right). Poza grafiką znalezionych przedmiotów, nad każdym znajduje się ich ilość, która odpowiada ilości 'prawidłowych odpowiedzi' dla danego przedmiotu. Również tutaj w widocznym miejscu znajduje się pasek postępu oraz nazwa kategorii kolekcji (oczywiście lektor również podaje taką informację przy wejściu w podgląd danej kategorii).


Obrazek

Plan na rozwój tego modułu to dodatkowe akcje za pomocą grafik i lektora po kliknięciu w dany przedmiot w kolekcji.


Dodatkowe komunikaty tekstowe

Kolejną techniczną nowością są komunikaty tekstowe. Od teraz będzie się pojawiał komunikat o automatycznym zapisie gry. Na niektórych etapach, oprócz polecenia przekazanego przez lektora, będzie również tekstowe polecenie, które należy wykonać. Ponadto na niektórych etapach będzie rozwijana 'belka', dzięki której wyświetli się nazwa szukanego obiektu.

Obrazek


Większa ilość etapów

Naturalnym rozwojem jest większa ilość dostępnych etapów w stosunku do wersji darmowej. Apka wystartuje z około 50 etapami (ostateczna ilość jeszcze może się zwiększyć w zależności od tego jak przebiegną finalne testy). Wszystkie kategorie będą dostępne.


Pozostałe informacje

Poza tym sporo rzeczy zostało poprawionych, sporo zostało lepiej zoptymalizowanych pod kątem mobile. Na dzień dzisiejszy apka ma prawie 12 000 pobrań na Google Play, a w chwili premiery pełnej wersji będzie mieć najprawdopodobniej ponad 14 000 pobrań. Póki co otrzymałem raport o 4 crashach aplikacji, co świadczy o wysokiej stabilności apki :)

Poza trollami i fuckupem z wersją androida, na której udostępniłem aplikację (w Android 4.x nie działa dźwięk, który jest kluczowy) to przeważają pozytywne opinie :)

Dlaczego w na początku słowo "pełnej" umieściłem w cudzysłowie?
Ponieważ jest to projekt otwarty i zamierzam kłaść nacisk na częste aktualizacje (prawdopodobnie raz w tygodniu będzie się pojawiać przynajmniej 1-2 nowe etapy), a raz na dwa miesiące będzie większa aktualizacja dodająca więcej nowości i ewentualnych poprawek.

Do końca roku planuję również premierę dema w wersji angielskiej, a w pierwszym kwartale 2022 powinna się pojawić "pełna" wersja angielskiej wersji aplikacji :)
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Z przyjemnością informuję, że wersja VIP jest już dostępna do kupienia w sklepie Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... kacyjnevip

Z góry dziękuję każdemu kto zdecyduje się na wsparcie projektu :)
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Obrazek

Z okazji pierwszej 100 sprzedanych instalacji apki VIP oraz przekroczenia 20000 instalacji darmowej wersji mam mały prezent dla forumowiczów :)

Do odebrania 10 voucherów na darmową aplikację Młody Geniusz VIP - Gry edukacyjne dla dzieci. Obowiązuje zasada "Kto pierwszy (zrealizuje) ten lepszy :-)

Realizacji dokonujemy tylko i wyłącznie w Sklepie Google Play (niedługo publikacja wersji iOS).

Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Kitabake »

Świetna inicjatywa. Ja nie biorę, bo nie mam dziecka, ale jak ktoś będzie brał, to niech później da feedback :P
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Kitabake pisze:
16 paź 2021, 20:30
Świetna inicjatywa. Ja nie biorę, bo nie mam dziecka, ale jak ktoś będzie brał, to niech później da feedback :P
Ja wiem, że odsetek potencjalnych odbiorców na tym forum jest niewielki, lecz nie wierzę, że Rmowcy nie mają krewnych / znajomych z dziećmi :-P


Aktualizacja:

Wersja iOS już jest (wymęczyłem^^) 8)

Darmowa: https://apps.apple.com/pl/app/młody-gen ... 1586471934

VIP: https://apps.apple.com/pl/app/młody-gen ... 1589991048


:arrow: Next step: wersja angielska
Obrazek
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Hejo!

Dziś upłynęło 3 miesiące od premiery wersji VIP na platformie Android.

W związku z tym dla tych co lubią wszelkiej maści statystyki przygotowałem krótki raport z ostatnich 3 miesięcy :)

Użytkownicy aplikacji

W wersję FREE przez ostatnie 3 miesiące zagrało w sumie 13000 unikalnych użytkowników, którzy spędzili w niej łącznie niemal 2500h.

W wersję VIP przez ostatnie 3 miesiące zagrało w sumie 250 unikalnych użytkowników, którzy spędzili w niej łącznie ponad 250h.


Technologia

Podział na rynku mobile dotyczący użytkowników aplikacji Młody Geniusz wygląda następująco:
Mobile - 78%
Tablet - 22%

Najpopularniejszym urządzeniem wśród użytkowników jest: Redmi Note 8 Pro


WWW: www.mlody-geniusz.pl

W ciągu 3 miesięcy stronę www Młodego Geniusza odwiedziło ponad 4100 unikalnych użytkowników.


FB: https://www.facebook.com/GryEdukacyjneDlaDzieci/

W ciągu ostatnich 3 miesięcy strona na Facebooku uzyskała ponad 4400 polubień uzyskując ponad 318 000 zasięgu


To tyle jeśli chodzi o dane z ostatnich 3 miesięcy.


Projekt Młody Geniusz VIP w liczbach

Waga: 71MB
Ilość map: 88
Liczba grafik: 648
Liczba plików dźwiękowych: 710 (355 unikalnych)
Liczba wykorzystanych common eventów: 198 o wadze pliku 4,3 MB :P



Zmiany

W ostatnim czasie projekt przechodzi bardzo istotną zmianę w modelu biznesowym. Wersja FREE teraz ma zaimplementowany system reklam w sieci Admob. Zaczęliśmy wyświetlać reklamy, lecz tylko i wyłącznie dla chętnych użytkowników (nadal pozostając przy założeniach, że żadnych uciążliwych reklam wyświetlać nie zamierzamy.

Jak to działa?
Od teraz wersja FREE ma możliwość otwarcia etapów, które były wcześniej dostępne tylko i wyłącznie w wersji VIP. Jedna gra na takim etapie to koszt jednego klucza. Decydując się na obejrzenie reklamy gracz uzyskuje dwa klucze. Maksymalnie w jednej chwili użytkownik może przetrzymywać 6 kluczy, a maksymalna ilość reklam na użytkownika w ciągu dnia wynosi 10.

Pracuję obecnie również nad implementacją sklepu w wersji FREE, w którym użytkownik może zakupić nielimitowany dostęp do tych kategorii, które potrzebuje.

Wersja Free w porównaniu do wersji VIP pod względem zawartości zawsze będzie z aktualizacją z tyłu. To znaczy, że użytkownicy wersji VIP będą mieli szybciej dostęp do nowych etapów, niż użytkownicy wersji FREE. Druga różnica polega na dostępie do kategorii NAUKA - dostępna jest tylko i wyłącznie w wersji VIP.

Zapowiedź

Już na początku grudnia pojawi się w sklepie Play wersja angielska. Projekt wystąpi pod nazwą ygenius.io - Educational games for kids. Natomiast wersja na iOS pojawi się pod koniec grudnia lub na początku stycznia 2022.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Kitabake »

Dzięki za dane, totalnie nie istotne dla mojego życia ale uwielbiam czytać takie informacje z ciekawości :)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: GameBoy »

Gratulacje, 13000 użytkowników to bardzo dużo się wydaje. :o
Rahael

Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 1)
Posty: 112
Rejestracja: 28 sty 2010, 16:26
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: [MV] Młody Geniusz - Gry Edukacyjne dla dzieci (Android)

Post autor: Rahael »

Spieszę z informacją, że zgodnie z zapowiedzią wersja angielska jest już dostępna do pobrania na urządzenia z Androidem :)

FREE: https://play.google.com/store/apps/deta ... edukacyjne

VIP: https://play.google.com/store/apps/deta ... algamesvip

W ciągu miesiąca wersja na iOS również powinna się pojawić :)

BTW. 13000 użytkowników w ciągu 3 miesięcy to wydaje się naprawdę dużo, Dzięki! Chciałbym nadmienić, że dzisiaj łączna ilość użytkowników darmowej wersji osiągnęła 27000 :) Lecimy po 50k!
Obrazek
ODPOWIEDZ