[VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

[VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Zombik »

Tytuł: Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą
Wersja RM: VX Ace
Wersja gry: Alpha 1.0
Gatunek: Visual Novel

Opis gry:
Marzenia mają wielką moc, nie sądzicie? Mówi się, że trzeba jednak uważać na to o czym się marzy. Nie zawsze to czego chcemy jest dobre i nie zawsze przyniesie ono dobro nam samym. W pozornie zwyczajnym świecie, bohaterowie opowieści chcą spełnić swoje marzenia. Za pomocą własnych sił, czy może z pomocą mitycznych bóstw i zjawisk, które wymykają się nauce? To nieważne. Ważny jest cel. Czyż nie? A może jednak nie? Na te pytania będą musieli sobie odpowiedzieć i sami dokonać wyboru.

Od autora:
Zapewne znacie moją grę o tytule "Władca Ptaków" czyż nie? Była to w sumie pierwsza próba stworzenia czegoś na wzór visual novel. Zawsze marzyłem o tym, by stworzyć coś z tego gatunku. Tym razem, zabrałem się do tego bardziej profesjonalnie! Zmieniłem silnik z 2k3 na VX Ace, ponieważ oferował większą rozdzielczość. Co z tego wyjdzie? Nie jestem pewny. Fabuła jest ułożona (w mojej głowie), a wiele wyborów i zdarzeń przychodzi w miarę tworzenia. Chciałem więc wam zaprezentować wersję ALPHA. Ciężko nazwać ją "demem", ponieważ wiele się jeszcze może zmienić. Nie jest też zbyt długa, ale obrazuje samą rozgrywkę i to jak wygląda. Będę się starał, by wybory miały znaczenie! Już mają! Nawet w tej wersji. Każde wybory doprowadzą nas jednak do innych zakończeń, innego rozwoju wydarzeń i innej historii. Ambicje są wielkie, a wena póki co trwa. Mam nadzieję, że mi się to uda.
Jeżeli chodzi o jakieś mankamenty, zdaję sobie sprawę, że okno wyboru pojawia się bardzo szybko i łatwo je przeklikać. Chciałbym temu jakoś zaradzić, ale póki co nie bardzo wiem jak. Może wy macie jakiś pomysł? Dziękuje też Viuys za fragment skryptu odpowiedzialnego za wybór, a także Rahimowi, Crashykowi i Reptilowi za porady dotyczące wyglądu tego wyboru. Pomyślę jeszcze nad tymi kwestiami i opcjami oraz szukaniem odpowiedniego skryptu. Póki co chciałbym zaradzić samemu "szybkiemu przeklikiwaniu"
Mam w planach wydać jeszcze z jedną próbną wersję, dłuższą(jeżeli będziecie chcieli), przed oficjalną wersją.

Link do pobrania gry:
https://drive.google.com/file/d/17g7rHr ... sp=sharing

Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przewidywany czas ukończenia:
Nie chcę zapeszać. Znacie mnie. Jednych rzeczy nie kończę, a inne wydaje w 2 tygodnie. Tutaj jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana (chyba), więc przewiduje początek 2021.
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: [VXAce]Opowieść o wielkim marzeniu, które stało się prawdą - ALPHA

Post autor: Vodun »

Kiedy zauważyłem że jest to Visual Novel, musiałem spróbować.

Zapowiedź tego co nas czeka jest dość interesująca ale niestety trzeba było przejść przez kilka problematycznych momentów. Domyślam się że gramy jako japoński licealista który zaczyna nowy etap życia (jak to zwykle się dzieje w typowej japońskiej VueNce), niestety brakuje w tym większej ilości Japońskiej kultury. Jak na przykład nazwiska przed imionami czy imiona zarezerwowane dla przyjaciół bliskich. Graficznie postacie wyglądają niestety na ździebko młodsze niż 16 lat, kiedy spotkałem nasze dwie bohaterki wyzywające nas od zboczeńców wydawało mi się że różnica wieku między nami to jakieś 10 lat (a tu się okazuje że chodzimy do jednej klasy).

Rzecz którą bym ograniczył lub usunął to dźwięki które pojawiają się w tle (chodzenie, biegnąca woda itp.). Jest tego jak na mój gust stanowczo za dużo. Domyślam się że chyba zmieniłeś te przeźroczyste ekrany wyboru jakie tam były.

Jest to jednak gra VN więc będę czekał na pełną jej wersję, wersja Alfa kończy się w ciekawym momencie i chętnie zobaczę jak fabuła by się dalej potoczyła.

Powodzenia!
ODPOWIEDZ