Rycerska Opowieść

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: X-Tech »

WładcaKasztanów pisze:
30 sty 2021, 18:50
Stanior pisze:
01 maja 2020, 10:35
Jeżeli brak motywacji pojawia się już na samym początku to nie wróżyłbym dużych sukcesów w ukończeniu tej gry :P
Dzięki za to wsparcie! Od razu dodało mi potrzebnych motywacji i sił! :-D

Albowiem, choć planowałem ukończyć Rycerską Opowieść do końca poprzedniego roku, to jednak okzało się, że tego wszystkiego było dla mnie trochę za dużo... Tak więc, rzucam projekt w cholerę! Niech mi ktoś napisze skrypt, żeby gra zrobiła się sama, jak ktoś chce, to podrzucę komuś napisane już dialogi, reszta mnie nie obchodzi... Chcecie ładne mapki?! CHCECIE ŁADNE I CIEKAWE MAPKI?!?! Róbcie je sobie sami! Mam dość tego wszystkiego! Przez to cholerstwo nie śpię, źle jem, nie widuję się z rodziną. Nawet psycholog, do którego nigdy nie chodziłem, doradzał mi, żeby zostawić ten projekt! :evil: :evil: :twisted: :evil: :evil:

Tak więc, po tym słowie wstępu oficjalnie chciałbym oznajmić, że PEŁNA WERSJA Rycerskiej Opowieści jest już gotowa, przeze mnie sprawdzona i gotowa do pobrania pod niżej ukazanym linkiem :-) :

https://www.mediafire.com/file/ha1gi7ku ... a.rar/file

I tak, pomimo powyższego nieco żartobliwego wylewu, jest to gra, w którą włożyłem pełnię swoich starań, aby dać graczom, to co mogłem z siebie dać najlepszego. Mam nadzieję, że oczekiwań nie zawiodę! :wink:
To jest świetne, że skończyłeś tę grę. Pamiętam, że klimat i humor z początkowych screenów, które zaprezentowałeś - urzekł mnie wystarczająco, aby zainteresować się grą. Świetna sprawa, że zrobiłeś z tego skończoną grę. Zabieram sie za granie.



RGSS202E tego gra wymaga aby działać...wyskakuje error
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: Crashykk »

Boziu święty. Biegałem przez godzinę jak idiota, bo zapomniałem skąd wziąć ostatni przedmiot dla kowala. Okazało się, że jest to
Spoiler:
. Pamiętam, że ten sam problem miałem w demie. Ogólnie rozumiem zamysł, że nie chcesz prowadzić gracza za rączkę, ale nadal uważam, iż nazwy przedmiotów czy brak jakichkolwiek wskazówek do zadań utrudnia grę. Chociaż nie mogę do końca narzekać, bo przejście tych etapów było znacznie łatwiejsze, niż w demie, a i plus za to, że obdarowałeś gracza przedmiotami leczącymi to cholerne zatrucie... Tak na marginesie, jaki współczynnik zatrucia ma ten atak szerszenia, bo mam wrażenie, że trafiał mnie za każdym razem.

RGSS202E tego gra wymaga aby działać...wyskakuje error
Musisz po prostu zainstalować RTP VXa. Zwykłego VXa, a nie VX Acea.

Tu masz link:
https://www.rpgmakerweb.com/run-time-package

edit:
Kilka spraw:
Spoiler:
Bardzo podoba mi się patent z konikiem. Jak widać da się to zrobić poprawnie w makerze, bez potrzebny innego człowieka do wsiadania i zsiadania z wierzchowca. :lol: Mały błąd się jednak wkradł. Gdy wejdziemy przez drzwi siedząc na koniku postać, co prawda zejdzie z wierzchowca, ale zachowuje prędkość. I udało mi się go sklonować... xD
Obrazek

Żarty żartami, ale teraz najważniejsze pytanie. Dam w spoilerze, bo może to być mały spoiler :?: Anyway:
Spoiler:
Jak na razie dotarłem do Palavaras. Na liczniku 5h gry. Na razie zrobię sobie przerwę, ale na pewno do gry wrócę, bo bardzo mi się podoba fabuła.
Nie wiem czy to zamierzone, ale:
Spoiler:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: Stanior »

Stanior pisze: ↑pt maja 01, 2020 10:35 am
Jeżeli brak motywacji pojawia się już na samym początku to nie wróżyłbym dużych sukcesów w ukończeniu tej gry :P
Dzięki za to wsparcie! Od razu dodało mi potrzebnych motywacji i sił! :-D
Cieszy mnie, że pomogłem :D
A tak całkiem serio - super, że udało Ci się ukończyć grę i to w sumie w takim czasie (musiałem poświęcić jej naprawdę sporo pracy). Postaram się zagrać i dam też swoją opinię :) Gratuluję i życzę, aby kreatywność i determinacja dalej były u Ciebie na jak najwyższym poziomie :)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów

Konrad Championship II (wyróżnienie)
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2019, 19:02

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: WładcaKasztanów »

Miło mi, że udało się wzbudzić zainteresowanie grą. Szczególnie tu chciałbym wyrazy uszanowania przekazać dla Crashyka, że spędził z Rycerską Opowieścią już ponad 5 godzin i wyłapał kilka błędów, z których istnienia nie zdawałem sobie sprawy. Szczególnie właśnie zależy mi na takich technicznych smrodkach, które zawieszają, bądź wyłączają grę, żeby się ich raz na dobre pozbyć! A co do innych problemów, to postaram się je powyjaśniać.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: Crashykk »

No przyznac trzeba, ze Feelana napisales tak, ze ta naiwnosc i zwlekanie pasuje do jego charakteru. Po prostu uwazam, ze to co zrobil bylo glupie, ale nie jest to zarzut do twojego piora. Wrecz przeciwnie. Udalo Ci sie pokazac jego ceche nie wciskajac nam tego przez okienko tekstu, a przez pokazanie tego w sytuacji, ktora wynikla naturalnie.

Skoro Bucek jeszcze wraca to swietnie, bo jak na razie to moja ulubiona postac. Trella jest w porzadku, ma wyrazny charakter, ale
Spoiler:
A no i takie male pytanko jeszcze
Spoiler:
Nie chce wiedziec co robia tylko czy dalej bede mogl wykonac te questy? Zostawilem sobie save przed wyruszeniem dalej, wiec w razie co sie cofne.
Ogolnie po tych 5 godzinach powiem Ci szczerze, ze fabularnie swietna robota. Troche ubolewam nad tymi opisami przedmiotow i mappingiem, bo gdyby nie te 2 mankamenty to uznalbym gre jak na razie za lepsza, niz cokolwiek w GFach 2020. Doszlifowanie to jest to czego tutaj najbardziej brakuje.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
WładcaKasztanów

Konrad Championship II (wyróżnienie)
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2019, 19:02

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: WładcaKasztanów »

Tworzenie postaci akurat daje mi największą radość z działania w RMie. Z Trellą jest taki problem, że stanowi postać poboczną, a dłuższe budowanie ralacji z nią mogłoby przyćmić główny wątek. Przyznam, że samemu brakuje mi trochę rozwinięcia przygód możliwych do przeżycia z Trellą, to jednak gdybym zaczął ten wątek rozwlekać, to nie wiem, czy zdołałbym kiedykolwiek w pełni ukończyć tę grę xD
Spoiler:
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Rycerska Opowieść

Post autor: Crashykk »

Probowalem zabrac ja do karczmy wczesniej, ale odmowila i wrocila do domku. Wczytam ponownie save i sprobuje, a dodatkowo poszukam zastosowania dla rosolu.

Taki myk na przyszlosc, ktory serio ulatwia graczowi odbior. Najlepiej oznaczyc jakos przedmioty, ktore sa potrzebne tylko w danym rozdziale i usuwac je, gdy wyjdziemy z danej lokacji. Przez brak jakichkolwiek znacznikow questow, badz wlasnie tego kiedy dany przedmiot jest potrzebny, bylem pewny, ze Na Drodze wykonalem wszystko. Tak np zostalem z rosolem. Wczesniej z dwoma czerwonymi grzybami, bo zebralem ich za duzo. Nie zniknal mi tez ekwipunek prologowy, a sa to itemy, ktorych nie mozna sie pozbyc, ani sprzedac, wiec zostaje z zapchanym plecakiem i robi sie troche balagan. :P

Ewentualnie zamiast oznaczenia przedmiotow jakis dziennik zadan, w ktorym bylyby ???? i zamienialyby sie w zadanie dopiero jakbysmy je odnalezli. Wiesz, zeby gracz wiedzial, ze zrobil wszystko i moze isc dalej. Szkoda, zeby ludzi omineli takie questy jak ten z Trella, bo o niej po prostu nie wiedza, ze w ogole jest. Tak jakby byl dziennik i ????? to bym wiedzial czy czegos jeszcze szukac czy mamy wszystko.
ObrazekObrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ