Magu i Czachor [xp]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Magu i Czachor [xp]

Post autor: McLaren »

Obrazek

Pewien Czarnoksiężnik imieniem Magu wraz ze swoim Chowańcem Czachorem, zamieszkał na Czarnym Przylądku Fiolt. Pełni nadziei, że to mroczne idealne schronienie dla niego i zaciszne miejsce do uprawiania zakazanych sztuk magicznych, osiedlił się tam na dobre. Jednak po czasie okazało się, że Fiolt tak naprawdę nie ma nic wspólnego z mrocznym zakątkiem świata. Zamieszkiwany jest przez murzyńskie plemiona i oprócz nich nic czarnego oraz związanego z czarną magią nie występuje. Tubylcy zaprzyjaźnili się z czarnoksiężnikiem, zamawiając u niego najróżniejsze eliksiry.

Pewnego dnia wódz Czarna Mamba, zechciał mieć białą skórę, dlatego też zwrócił się o pomoc do czarnoksiężnika o wykonanie eliksiru. Gdy Magu wręczył mu miksturę, ten po jej wypiciu zamienił kolor skóry. Niestety podczas tego z latryny wyskoczył Czachor, który miał zakaz pokazywania się tubylcom, ponieważ był szkieletem i budził w nich niepokój. Czarna Mamba uderzył go magicznym pociskiem, roztrzaskując Chowańca czarnoksiężnika na trzy części, które wyleciały w różne strony. Tak zaczyna się przygoda Maga, polegająca na odnalezieniu kości Czachora i poskładaniu go do kupy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam! Za powstanie tej gry możecie winić organizatorów konkursu KONRAD CHAMPIONSHIP! To właśnie dzięki im powstała ta głupia, kontrowersyjna gra. Za co niezmiernie dziękuję ;) Zainspirowałem się jedną grą, która bardzo kiedyś mnie rozśmieszyła, jest nią… Kościak and Friends! Autora Preki ! Zapewne każdy ją zna i każdy w nią grał! Jeżeli nie to zachęcam do zagrania. Brakuje mi właśnie takich gier, które swoją prostotą i głupimi żartami potrafią rozweselić człowieka. To coś w stylu jak telewizyjne ‘’odmóżdżacze’’, typu: pamiętniki z wakacji, słoiki itp. Dla niektórych z was to ‘’gimbusowe’’ żarty! Nic bardziej mylnego! Są to żarty pokroju trzynastolatka, nie podchodzące do waszego gustu. Są jednak osoby, których bawi tego typu humor oraz głupie niekiedy zboczone sytuacje w grze! Zdania są podzielone! Dlatego Gra budzi największe zainteresowanie, pośród prawie normalnych gier, które uczestniczyły w konkursie.
Grę ściągnięto 49 razy! Z moich informacji tylko garstka z nich wytrzymała do jej końca!

Zachęcam do zagrania!

http://www.mediafire.com/file/2fld5a32l ... r.rar/file

Ten plik umożliwia wczytywanie gry w przypadku starej wersji. Powyżej nowa poprawiona wersja do ściągnięcia ;)
wklejcie i podmieńcie w folderze Data
http://www.mediafire.com/file/oae81able ... s.rar/file

Pozdrawiam i życzę miłej niezapomnianej gry... ;) ...która pozostawi w waszych głowach uszczerbek na zdrowiu psychicznym.

McLaren
Ostatnio zmieniony 28 sie 2019, 22:07 przez McLaren, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: PInroz »

No co my tu taj mamy :shock: pograłem trochę i powiem tyle że gra jak na razie zapowiada się ciekawie. Jak na razie gra nie jest aż tak inwazyjnie wulgarna, co jest na plus. Menu główne jest ciekawie zrobione, jednak przyciszyłbym muzykę i zmienił bym windowskina bo miejscami jest za bardzo biały :-D Pogram dłużej i zobaczę co z tego wszystkiego wyniknie :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: McLaren »

Dostałem informacje od graczy, że nie działa u nich wczytywanie gry. Skrypt, który użyłem do animowanego ekrany był niekompatybilny z moją wersją programu, pogrzebałem trochę w plikach i wystarczyło podmienić jeden, mianowicie Scripts.
Wrzućcie ten plik do folderu z grą a następnie do folderu Data i podmieńcie z plikiem Scripts. Wasze zapisy powinny teraz działać ;)
Przepraszam za drobne usterki

http://www.mediafire.com/file/oae81able ... s.rar/file
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: B.N.F »

Na wstępie, tak bardzo krótko o zapisach:
Po wgraniu poprawki zapisywanie działa, ale nie da się wczytać wcześniej zapisanych stanów sprzed wgrania poprawki. By to naprawić wystarczy zmienić rozszerzenie zapisu z *.sav na *.rxdata (Np Save1.sav na Save1.rxdata).

Teraz do rzeczy, czyli do samej gry.
Mam co do niej dość mieszane uczucia bo nie do końca wiem jak ją traktować. Z jednej strony jest to dość przyjemna i krótka przygodówka wypełniona humorem i kilkoma minigierkami, z drugiej strony widzę w niej błędy które (chyba) bardzo prosto naprawić, ale patrząc na ogół, nie wiem czy ich występowanie jest specjalne czy też może to faktycznie proste błędy. Dla jasności przykład błędów o jakie mi chodzi:
- Fioletowe wiewiórki chodzące sobie po wodzie
- Jedna lokacja jest pozbawiona jakichkolwiek blokad ruchu, co pozwala chodzić po drzewach, wodzie, a nawet po jednej postaci
Rzecz w tym, że te błędy mnie trochę rozśmieszyły, a że gra traktuje się bardzo nie poważnie, to właśnie nie wiem czy przypadkiem ich występowanie nie jest celowe ;)

Jeśli o fabułę chodzi - Pierwsza minuta czy dwie to dla mnie swoista katorga - i to nie dlatego że zaczynałem grę wiele razy z racji braku możliwości wczytania. Ja wiem że niektórych pierdy i ekskrementy mogą bawić, ale ja nigdy do takich osób nie należałem. Dlatego z pewną ulgą odetchnąłem kiedy tylko Magu opuścił swój dom i pojawiły się innego typu żarty, bowiem właściwie od tej chwili, już aż do samego końca gry, bawiłem się dobrze i z pewną ciekawością patrzyłem na to gdzie za chwile wyląduje Magu (i ewentualnie Czachor) i kogo spotka na swojej drodze. Żałuję tylko że samo zakończenie gry jest dość nagłe, jakby trochę takie urwane.

To nie jest typ gier w które chciałbym grać na co dzień, ale zdecydowanie jako prosta odskocznia, moim zdaniem się sprawdza, zwłaszcza kiedy długość takiej przygody jest poniżej godzinki :-)

Ps. Tak dla jasności - zupełnie nie biorę tutaj pod uwagę faktu że gra była na konkurs. Traktuje ją jak normalnie wydaną, zwłaszcza że za jej ogranie zabrałem się dopiero po konkursie, kiedy dowiedziałem się kto jest jej autorem.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: McLaren »

B.N.F Dziękuję Ci za zagranie w moją nie do końca normalną grę ;) Dziękuję również za wytyczne w sprawie zapisów ;)
Faktycznie z pierdami przesadziłem, śmieszyły mnie podczas robienia gry ;)

Fioletowe wiewiórki chodzące po wodzie? ;) :D
Błędy są wynikiem braku czasu na poprawienie gry oraz jej szybkie zakończenie... gra miała być nieco dłuższa, na wasze szczęście nie starczyło mi czasu ;)

Aktualnie poprawiam kilka istotnych błędów oraz zredukuję dla was, graczy ;) wzdęcia Czachora ;)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: X-Tech »

Zdecydowałem poświęcić chwilę i spróbować zbliżyć się do konkursowych niby gierek, które mnie nie do siebie nie przekonują. Odpaliłem tę produkcję po paru chwilach humor spodobał mi się miejscami nawet bardzo - trzeba było sie dostosować przez chwilę. Gdzieś w tym poczułem echa wyprawy z jrpgów...ale sama gra szybko się dla mnie skończyła. Save okazują się nie działać. Spodobało mi się używanie facesetów w tej grze. Z pewnością dodaje to charakteru i humoru całości - ekspresji. W tej grze trzyma szalony humor prowadzący całość. Mimo, że to gra konkursowa to właśnie ten napęd skłania by spróbować pokonać całość. Choć początkowo jest obrzydliwie z czasem robi się bardzo śmiesznie momentami. Chciałbym właśnie śmieszne ale satarannie wykonane gry jrpgowe w rmie pod względem przygody, postaci, rozgrywki - czyli dialogi, szalone sytuacje, humor i zachowany sens przyczynowo skutkowy do tego zaskakuijace sytuacje i rozgrywka.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: McLaren »

@X-Tech byłem bardzo ciekaw Twojej opinii, ponieważ kiedy nikt nie wiedział kto zrobił tę grę, na Discordzie ruszyła dyskusja któż to może być? ;) Padł Twój nick, potem ktoś napisał, że to nie możliwe. ) :) Byłem zatem ciekaw czy właśnie spodoba Ci się moja gra i widzę, że tak :) Dziękuję Ci za zmarnowany czas który poświęciłeś tej grze ;)
Jeżeli chodzi o zapisy to trzeba wgrać plik scripts do folderu DATA i podmienić.
A zresztą zaraz załaduję poprawioną wersję:)

Nowa poprawiona wersja gry! Tu działają zapisy. Link również dostępny w pierwszym poście.
http://www.mediafire.com/file/2fld5a32l ... r.rar/file
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: X-Tech »

Pograłem dalej z save. Dzięki scenkom czasem ciekawym gra miejscami jest zaskakująco wciągająca sytuacyjnie..... Póki co zatrzymałem się na polowaniu na białasa kamieniami. Runda 3 tej minigry to czysta pamięciówka polegająca na zapamietaniu w której sekundzie który kamień poleci. Lekkie przegięcie xd Nie daję rady tego przejść. Dopasowanie mord do facesetów postaci murzynów po prostu już samo w sobie powoduje salwy śmiechu. Dobre to jest momentami xd


P.S.
Odstawiam. Było momentami śmiesznie, ale nie mam zamiaru uczyć się na pamięć lotu kamieni. Grę wywalam. Zdecydowanie powinieneś zrobić śmieszną jrpgówkę albo coś podobnego, ale ciut minimalnie ciut lepiej przemyślanego chwilami. Potencjał jakiś masz. Gdybyś zrobił śmieszną grę jrpg z questami i sporym poziomem szaleństwa byłoby naprawdę spoko. Magu i Czachor ma dobre patenty na scenki i minigierki, ale nie zmienia to faktu, że póki co daje odczucia bardziej namiastki gierki, którą trzymaja scenki całkiem opracowane i humor. Więcej rozgrywki i eksploracji i to będzie to. Rób kolejną produkcję. Ta namiastka pokazuje że masz wyobraźnię. Czas jej używać na maksa.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Magu i Czachor [xp]

Post autor: McLaren »

Dzięki X-Tech za zagranie, porady oraz co najważniejsze miłe słowa, to wszystko motywuje mnie by zrobić kolejną grę, drugą część Magu i Czachora:) Tylko taką jak napisałeś ''śmieszną jrpg z questami i sporym poziomem szaleństwa'' to ostatnie jak zapewne wiesz, mogę Ci zagwarantować ;) ;D Co do dwóch pierwszych, postaram się by nie zawieść Twoich i zapewne innych fanów jrpg, oczekiwań ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Czas pokaże ;)
ODPOWIEDZ