[VX] Meteoryt

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Viuu »

Gorn5 pisze:Może przed pełną wersją jakieś demko dasz, co?
Namawiasz do złego -.-
NIE! Żadnych dem. W szczególności, że gra ma być krótka... x.x
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

PEŁNA WERSJA!
Tak, wreszcie pełna wersja przetestowana i ukończona.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że to jest jakieś arcydzieło, no w końcu gra była tworzona miesiąc,
ale mam nadzieję, że jakiś tam poziom trzyma :)

http://www.mediafire.com/download/josv4 ... ytFULL.rar
Gra wymaga RTP.

PS: Proszę o przeniesienie do działu gry :)
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Viuu »

Niestety nie przeszedłem całości... zginąłem, a zapomniałem save'ować.
Jak będę miał więcej czasu to spróbuję dokończyć.

Ale przechodząc do tego co właśnie zobaczyłem...
Dialogi wydaję się mętne... Jakieś takie te postacie bez emocji O_o
Podstawowa muzyka w walce mnie akurat rozbawiła... tak bardzo nie pasuje do reszty...
No i ok... "wielki wojownik" spada(?) i w ten sposób traci ekwipunek(?), do tego... że co?! Stracił umiejętności? WTF :O
Szczury... poważnie? Jak nisko musi UPAŚĆ "wielki wojownik", by PAŁKĄ musieć uderzyć szczura 3 RAZY by go zabić...
Przez zatrucie jeden SZCZUR praktycznie zabija "wielkiego wojownika". Zbyt daleko są te skrzynki.
NO I TA WALKA!!! xD
Best Fight Scene EVER!

A no tak, lokacje są zbyt ciemne, wszystko się zlewa ze sobą...

Na razie tyle.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Nie sposób się z tobą nie zgodzić Viuu xD
Po prostu możemy uznać, że przez (wybuch?) stracił umiejętności doświadczenie.
W końcu został przeniesiony do innego miejsca. Szczur może nas zatruć, ale zanim umrzemy powinniśmy dobić do skrzynki z antidotum, albo po prostu ominąć szczura dotrzeć do skrzynki i ewentualnie go zabić. No ale nie przesadzajmy, nie mogłem zrobić szczura na jednego hita bo walka była by za prosta.

Co do zbyt ciemnych lokacji, to może to być wina ustawień ekranu, tak samo w Ciemności wszyscy narzekali na to samo, a ja widziałem wszystko dobrze.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Kleo »

Zgodzę się z Viuu, jeśli chodzi o muzykę - takiej mieszanki stylów dawno nie słyszałam. Co powoduje, że gra nie ma spójnego klimatu i ciężko się w nią wczuć. Fabuła też deko mętna jest, a postacie dosyć bezbarwne.
Za to walki mi się nawet podobały, zwłaszcza bliżej końca gry - są wymagające, ale jak się pokombinuje z umiejętnościami, jak najbardziej do wygrania i to bez większych strat. Ciemno na początku owszem jest, ale ja akurat wszystko widziałam w miarę nieźle, więc nie narzekam. W ogóle oprawa graficzna daje radę jak najbardziej, jeśli przymknąć oko na te palmy. ;)
Ogólnie biorąc - można pograć, ale rewelacji nie ma.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Właśnie pracuję nad patchem do Meteorytu.
Będzie on poprawiał m.in. błędy i muzykę w zwykłej walce :p
Ale oczywiście to nie jest wszystko. Zamierzam też zupełnie zmienić zakończenie gry, które wyszło mi dość słabo, dodam również parę questów pobocznych i scenek fabularnych (tak, żeby bardziej rozjaśnić fabułę.) Dodane również zostaną nowe przedmioty, pancerze, bronie i lokacje.
Czas gry nieco się wydłuży, więc jeśli ktoś zamierzał zagrać w Meteoryt, niech lepiej teraz tego nie robi, tylko poczeka na update :)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: PInroz »

Soul pisze:Właśnie pracuję nad patchem do Meteorytu.
Ostatnio grałem w tą gierkę i wyłapałem podczas walki naprawdę wielki błąd :shock:

Walka z jednym z impów w Wulkanicznej grocie i wyskakuje mi coś takiego

Obrazek

Myśle sobie jednorazowy błąd, jednak potem przy każdej walce wyskakuje to, przy bohaterce o imieniu Aone :shock:

Obrazek

I tak się zastanawiam czy jest poprawiona wersja Meteorytu, która usuwa ten błąd :?: :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: PInroz »

Czy można prosić o odświeżony link do gry?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: X-Tech »

Też proszę o link. Szukam w polskim rmie tylko jrpgów i gier w J stylu. Jestem zainteresowany.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Soul pisze:Właśnie pracuję nad patchem do Meteorytu.
Będzie on poprawiał m.in. błędy i muzykę w zwykłej walce :p
Ale oczywiście to nie jest wszystko. Zamierzam też zupełnie zmienić zakończenie gry, które wyszło mi dość słabo, dodam również parę questów pobocznych i scenek fabularnych (tak, żeby bardziej rozjaśnić fabułę.) Dodane również zostaną nowe przedmioty, pancerze, bronie i lokacje.
Czas gry nieco się wydłuży, więc jeśli ktoś zamierzał zagrać w Meteoryt, niech lepiej teraz tego nie robi, tylko poczeka na update :)
No więc odnalazłem tą grę na cudzym sprzęcie, w odległym miejscu XD Już srogo zapomniałem wielu rzeczy o tym projekcie, a okazało się że ten patch (wersja 1.1) nie jest skończona w pełni. Dokładnie mówiąc to pamiętam, że zakończnie w oryginalnej grze nie satysfakcjonowało mnie, więc w patchu 1.1 dodane zostało z 30 minut gameplayu po pierwotnym zakończneniu i tam miało być to prawdziwe zakończenie. Tylko problem, cholera, polega na tym, że zapomniałem co miało być tym prawdziwym zakończeniem :shock:. Także pewnie będę musiał prześledzić wszystkie dialogi w grze i może pozmieniać część, żeby było możliwe zakończyć to z sensem, raz na zawsze XD
bartosz54321
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:46

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: bartosz54321 »

Jak tam idzie update? Jest jakaś nadzieja, czy projekt już upadł?
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: Soul »

Update idzie pomału. Na razie nawet nie mam zbytnio pokazać czego z nowych rzeczy. Po pierwsze przeniosłem projekt na VX Ace, z powodu problemów z kompatybilnością pewnych skryptów. Po drugie w Ace musiałem też poedytować trochę pare skryptów, żeby zmienić lekko działanie systemu walki. Gdybym się tak mocno spiął to bym był w stanie wydać to w ciągu miesiąca. Ale watpie ze to nastąpi XD Mój cykl pracy nad tym projektem wygląda tak, że czasem sobie o nim przypomnę i pomyślę, o, zrobiłbym dzisiaj to i to. No i robię. I tak sobie na spokojnie czasem coś podłubię. Nie znoszę za to marnowania cudzych materiałów, które zostały wykonane do gry, a Yoroś mi zrobił ładny krater do intra, więc prędzej czy później muszę to skończyć.

Jeśli chodzi o zmiany fabularne, postacie itd. to wszystko jest w przybliżeniu rozpisane.

Wiem, ze niektórzy już lata temu pytali o ten projekt. Mogłem go wrzucić w takiej postaci jakiej był, ale uwierzcie mi, w pierwotnej postaci to nie była dobra gra i wrzucając to ponownie na forum nie czuł bym sie dobrze. Dlatego też te zmiany muszą zajść :P
bartosz54321
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:46

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: bartosz54321 »

Hejka!!! Jak tam idzie projekt? Idzie do przodu czy narazie chwilowo stoi?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [VX] Meteoryt

Post autor: X-Tech »

Bardzo krótki i pozostawiający pole dla wyobraźni opis sprawił, że aż zechciałem pobrać grę. Problem jest taki, że link zdechł.
ODPOWIEDZ