Under [2k3]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Under [2k3]

Post autor: Dragon Kamillo »

Przeszedłem, demo jest świetne. Zagadki były OK (choć tego "maila" się trochę naszukałem XD), straszenie też. Bieganie dobrze, że ze zmęczeniem, tylko to usprawiedliwia jego dodanie. Może przydałby się tylko jakiś pasek zmęczenia i czasu odpoczywania, bo nie wiem, ale raz mogłem biegać w systemie kratka biegu, kratka chodzenie itd mimo że cały czas trzymałem shift, nieraz mogłem biegać cały czas, a nie raz w ogóle - nie wiem czy czasem ten skrypt nie ma też jakiegoś buga, po za tym co napiszę zaraz.

Jest jednak parę błędów i niedoróbek. Można "przebiegać" teleporty w celach, co skutkuje łażeniem po czarnej obwódce, trzeba by poprawić skrypt na lotanie. Brakuje mi też opcji w tym X-Padzie (czy jak tam to było) wyjścia z gry, na początku za nim znajdujemy to urządzenie jest taka możliwość, ale potem już jej nie ma. Po za tym wszystko raczej było Ok (no dobra blokowanie tilesetu jest nie raz trochę mylące - np sufity - ale to nic wielkiego nie jest).

Fajny system wiadomości, system pokazywania stanu bohaterki (choć w demie mało przydatny), ładne obrazki i animacje. To na prawdę tworzy niezły klimat. Do tego świetne operowanie zmianami barw i dźwiękami i jest po prostu genialnie.

Czekam na więcej. Na Jaro też czekam więc nie ważne co wydasz wcześniej, czekam na wszystko.

Edit: jeszcze jeden chyba błąd. Z ciekawości nie wziąłem tego X-Pada (czy jak mu tam) i bez problemów mogłem skończyć grę - tak miało być?
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Dzięki i cieszę się, że po takim czasie jest jeszcze ktoś komu chciało się ukończyć to demo :)

Bieganie... Dodałem je ponieważ były tu głosy, że samo chodzenie jest zbyt wolne. Ale tak, ono jest zbugowane. I czasem można wręcz każdy event przebiec po prostu. Czas regeneracji jest sztywno ustawiony i zawsze powinien być taki sam ale i z tym różnie bywa. Jednak fakt że można ominąć zdarzenia i teleporty, boli mnie najbardziej. Narazie pracuję nad tym jak to rozwiązać.

Wyjście z gry obecnie jest już możliwe na tym etapie prac. (epokowe osiągnięcie)

Demo bez X-Pada można ukończyć. W pełnej grze nie da się ukończyć pierwszego etapu bez jego posiadania, bo jest później potrzebny.

A demo Jaro już dawno siedzi na stronie, więc zbadaj jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś :)
Pierwszy, oczywiście, będzie Under.

Dzięki za testy i wszystkie uwagi :)
No i zachęcam do śledzenia dalszych informacji.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Under [2k3]

Post autor: Dragon Kamillo »

Demo Jaro dawno obadane, myślisz że czemu czekam na coś więcej?

Ale wracając do Under.
Dobrze że nie można ukończyć 1 poziomu bez X-Pada, podejrzewam że gdyby nie to to mogłoby wyjść sporo błędów.
Po ubraniu się bohaterki, ale bez X-Pada już nie ma możliwości wyjścia z gry...

Co do biegania, wejrzałem w projekt i za bardzo nie wiem co może być z tym nie tak. Może gdyby zamiast przytrzymywania przycisku, dać że kliknięcie aktywuje bieg, drugie kliknięcie wyłączy (wtedy można też dać te paski zmęczenia itp - będzie to dobrze wyglądało), to możliwe że eventy nie będą przebiegane. Jest jeszcze inne rozwiązanie - po przez robienie eventów na dotyk na zmiennych i sprawdzanie czy bohater tam stoi (eventy na dotyk są ogólnie w rm2k3 skaszanione), ale nie warto się w to babrać.

Przy okazji wejrzałem też na ulubioną rzecz w demie - te lasery, i trochę się za głowę złapałem że to tak skomplikowanie robiłeś (wystarczyło dać Ruch Pionowy eventu, zamiast babrać się w dokładne liczenie ile w górę i w dół, plus po evencie z blokadą ruchu eventów na końcach), ale jak tak ci było wygodniej to OK.

Jakby co bieganie już chyba musi być, bo inaczej się nie da tego laseru ominąć. I zresztą dobrze, fajnie że to wykorzystujesz w mechanice, a nie tylko na zasadzie dodatku do gry.

Zapomniałem tego napisać ostatnio: naprawdę cieszę się że gra jest po polsku, jeszcze lepiej że nawet na grafikach napisy też są polskie (obrazki z siedzącą Xendrą pod skrzyniami, to mi się naprawdę podoba. Lekko zgrzyta tylko ten "Level" (i tytuł gry XD), ale to da się przełknąć.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

Tylko w sprawie technicznej - lata temu testowałem ostrrro skrypty biegania na przytrzymany przycisk w RM2k3, we własnych konfiguracjach i takie, które można było znaleźć w sieci. WSZYSTKIE miały ten problem, że przy intensywnych testach (mało kto wtedy takie wykonywał) okazywało się, że czasem pomijały eventy (bez względu na różne kombinacje ustawień). Zasadniczo trudno traktować to inaczej niż jakiś bug silnika, więc nie męczyłbym się próbami utrzymania tego rozwiązania. No i to co zaproponował DK wydaje się być rozsądne, chociaż mnie w ogóle trochę zaskoczyła obecność takiego ficzera w demie. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Próbowałem wielu rozwiązań. Kombinowałem, grzebałem. I co bym nie zrobił zawsze zdarza się w końcu ten moment, że event zostaje pominięty. Jeśli tak pójdzie dalej to zrezygnuje z biegania całkiem a jedynie przyspieszę trochę prędkość chodzenia bo inaczej większość zdarzeń w grze będzie bezużyteczna.

Sam teraz nie wiem dlaczego wtedy tak pokomplikowałem te lasery. To proste rozwiązanie zupełnie mi wtedy do głowy nie wpadło.
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Update

Całkiem możliwe, że zrezygnuję całkowicie z biegania w Under. Przebieganie kluczowych eventów to problem na który nie mogę sobie pozwolić.
Dziękuję wszystkim za wsparcie, pomoc i zainteresowanie i miłego wieczoru całej załodze Gospody.

https://youtu.be/iiXKIZeB0aM
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

No i dobrze, nawet jeśli gra ma zawierać jakieś elementy zręcznościowe, to spokojnie może obyć się bez biegania.

Świetny BGM.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Dzięki Jazz.
Tutaj kilka kolejnych, które powoli dodawane są na moim kanale.

https://youtu.be/4ObJxPEJj70
https://youtu.be/IlfS_EQc09s
https://youtu.be/rg_buQSYFuk
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Under [2k3]

Post autor: Venesard »

Tak jak samo Under kompletnie nie leży w moich klimatach, tak soundtrack zaczarował mnie całkowicie. Czekam na więcej utworków, a i w grę zagram choćby po to by zobaczyć jak go użyłeś. Czekam!
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Z okazji świąt, ja i ekipa życzymy wam...no cóż, wesołych Świąt. Oby wam się udanych gier namnożyło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Under [2k3]

Post autor: Adrap »

Po screenach spodziewałem się czegoś Wielkiego. Dostałem natomiast coś bardzo dużego. I lekko w nie moim stylu. Niemniej pięknie wykonane detale, interakcja, zagadka i jeszcze wiele mógłbym wymieniać. Jednak co jest dla mnie minusem. Nie gram w wiele gier tego typu, a jednak wydaje mi się bardzo podobna, do tych których grałem. Wszystkie motywy były takie... typowe. Utrata pamięci i tak dalej. Ma to klimat, ale jeśli w pełnej wersji nie zobaczę czegoś bardziej innowacyjnego to się zawiodę. Bo zdaję mi się, że zakończeniem nie zaskoczy mnie zaskakującym zakończeniem. No, moje podejście do tej gry będzie zależało od pełnej wersji. Dlatego czekam. A co za tym idzie demo spełnia swoją rolę w jakiś sposób.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Zgodnie z obietnicą w innym temacie :

https://www.youtube.com/watch?v=u9zSgN19V7Y
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Jazzwhisky »

Łaa, mam BGM do pracy na dziś wieczór. :D

Czekam na grę i OST, byleby tylko nie był za drogi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: Under [2k3]

Post autor: Rekkimaru »

Wystarczy krata piwa. Jestem rozsądnym człowiekiem.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Under [2k3]

Post autor: GameBoy »

Świetny kawałek.
ODPOWIEDZ