[Pełna wersja] Exogenesis

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Rezy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:03

[Pełna wersja] Exogenesis

Post autor: Rezy »

Exogenesis
Twórcy: Rezydent, GameBoy
Wersja makera: RMXP
Gatunek: Sci-fi
Download: http://www.box.net/shared/t9jvsdsjru
Rozmiar pliku: 21.1 MB (Nie wymaga RTP)

Opis:
Exogenesis to gra która została zrobiona na III Globalną Wojnę, czyli konkurs amatorskich gier sponsorowany przez CD-Project.
Niestety gra została zdyskwalifikowana za użycie zbyt dużej ilości skryptów od osób trzecich.
Z powodu goniących terminów pierwsza wersja była odrobinę niedopracowana.
Wersja na GFy ma lekko zmienioną fabułę, o czym mowa niżej.

Fabuła:
Gracz wciela się w rolę drugiego kapitana statku kosmicznego "Nowa Ziemia". Statek ten został zbudowany, by uratować resztki ludzi, którzy przeżyli wojnę nuklearną, a także, żeby uratować cały dobytek intelektualny i kulturowy człowieczeństwa. Załoga statku dryfuje w przestrzeni kosmicznej w poszukiwaniach planety nadającej się do zamieszkania. Gdy już ową planetę znajdują, na statku wybucha bunt.

Cechy:
  • zręcznościowy system walki
  • autorska grafika, muzyka i część skryptów
  • 6 rodzajów broni ręcznej i dystansowej
  • możliwość barykadowania się w pomieszczeniach
  • inteligentni przeciwnicy patrolujący dany teren i przemieszczający się między mapami
Screenshoty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Twórcy:
Rezydent - skrypty, charsety i sklejanie wszystkiego w makerze. ;p
GameBoy - tilesety, muzyka, fabuła i dialogi.

Podziękowania:
Arev, Caldaron, Ccoa, DeVVulfman, cowlol i Zeriab - za stworzenie skryptów użytych w grze.

PS. Możliwe, że gra będzie kontynuowana, chociaż nie nastąpi to zbyt szybko. ;)
piotrp994
Posty: 7
Rejestracja: 15 lis 2009, 17:34

Re: [Pełna wersja] Exogenesis

Post autor: piotrp994 »

Popracuj jeszcze nad oświetleniem map i przedmiotami.Mam nadzieję że część 2 będzie leprza
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [Pełna wersja] Exogenesis

Post autor: X-Tech »

Straszna nuda. Mdły klimat i mdła muzyka. Mdła chaotyczna fabuła widać zerżnięta mocno z komercyjnej papki jaką jest film "Pandorum" tylko bardziej schaotyzowana (nieumiejętnie)) Ładne wyraziste grafiki to jedyna zaleta. Tyle o grze z mojej strony.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [Pełna wersja] Exogenesis

Post autor: GameBoy »

Mdła chaotyczna fabuła widać zerżnięta mocno z komercyjnej papki jaką jest film "Pandorum"
Nie widziałem tego filmu nigdy(chociaż chętnie obejrzę). Fabuła (i tytuł) została "zerżnięta" z http://www.musewiki.org/Exogenesis:_Symphony_(song) z czego zaczerpnąłem tylko tło wydarzeń, a mianowicie:
The song tells the story of humanity leaving a destructive Earth behind to populate elsewhere in the Universe
Co do reszty się nie wypowiadam, bo to Twoje subiektywne odczucia.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: [Pełna wersja] Exogenesis

Post autor: Fear »

GameBoy pisze:Co do reszty się nie wypowiadam, bo to Twoje subiektywne odczucia.
Subiektywne, obiektywne, bez cukrowania napisał co myśli !

Szkoda ,że taka krótka, bo mało oryginalnych wykonań na polskiej scenie. Odczucia po zagraniu mam pozytywne.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
ODPOWIEDZ