[XP] Doppelganger (DEMO)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzank4
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2022, 13:14

[XP] Doppelganger (DEMO)

Post autor: Grzank4 »

Obrazek

Czym jest Doppelganger?

Doppelganger to gra RPG którą tworzę od pewnego czasu. Gra będzie korzystać z silnika RPG Maker XP.

Co gra oferuje?

Gra oprócz typowej rozgrywki gry RPG, będzie oferować dziwną, groteskową, wulgarną i abstrakcyjną fabułę. Grafika oraz muzyka są robione własnoręcznie przeze mnie. Jedyne co będzie zrobione przez osoby trzecie to skrypty których użyłem w projekcie.

Jaka jest fabuła gry?

Młody ślusarz, Adon, każdego dnia denerwuje sowich sąsiadów hałasem i niestosownym zachowaniem. Jedna z sąsiadek, Wiedźma, postanawia rzucić na niego klątwę która ma za zadanie przyzwać Doppelgangera, złego ducha-klona która ma przeszkadzać ofierze. Niestety chłopka jak i jego klon dość szybko się zaprzyjaźniają, dlatego Wiedźma by raz na zawsze pozbyć się szkodnika wysyła go daleko od domu.

Adon musi stawić czoła światu który bardzo szybko okaże się dziwny, groteskowy, straszny i mroczny...

Kiedy wyjdzie?

Projekt zacząłem tworzyć gdzieś pod koniec 2020 roku (podajże 29-30 grudnia). Nie mam pojęcia kiedy projekt skończę, głównie przez fakt że robię go gdy mam ochotę (a ochoty dość często nie mam).

Doppelganger to mój pierwszy poważny projekt, pierwszy projekt na RPG Makerze XP, pierwsze podejście do tworzenia grafik i pierwsze podejście do tworzenia muzyki. Jak mi to wyjdzie? Nie wiem. Ale wiem że mimo wszystko dokończę ten projekt. To tylko kwestia czasu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Demo gry:

- Mega: https://mega.nz/file/loJ1RYSI#FfU8WQcF1 ... BmoNQSmrnA

- MediaFire: https://www.mediafire.com/file/lb0hejif ... 9.exe/file

(Demo nie posiada plików rtp które są wymagane do działania gry. Te można pobrać z oficjalnej strony rpg makera)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [XP] Doppelganger (DEMO)

Post autor: Crashykk »

Aktualnie ludzie są trochę zajęci konkursem. Ja również się w to wliczam, ale na pewno po oddaniu pracy znajdę chwilkę, aby ograć. Fabuła jest dość sztampowa, ale grafika wygląda specyficznie w tym paintowym stylu, co mnie zachęca do zagrania. I choć nie każdy element ze screenów mi się podoba (ten głośnik? ma strasznie dziwną perspektywę), to widać, że włożyłeś sporo pracy w ten aspekt projektu.
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: [XP] Doppelganger (DEMO)

Post autor: Mikisi »

Trochę pograłem i mam dość mieszane uczucia - na pewno podobają mi się grafiki, bo są wykonane starannie i schludnie, jednak jeżeli chodzi o mapki to jest ich po prostu za mało - to co jest wygląda ok, ale gdy wyskoczy ci wielki teren o jednolitym kolorze z trzema elementami na krzyż, to wygląda to po prostu dość męcząco - zresztą same plansze są po prostu za duże jak na tak ograniczoną ilość elementów - zmniejszenie ich o połowę w większości wyszłoby tylko na dobre.

Głównym problemem jednak faktycznie jest balans walk, bo przy złej passie to można nawet przegrać i pierwszą walkę, nie mówiąc już o kilku potyczkach pod rząd. Doppel powinien mieć chociaż podstawową możliwość ataku imo, a obrażenia zadawane przez przeciwników na początkowym etapie gry nie powinny być aż tak zabójcze.
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ